LFF II lyga: pirmoji „Sveikatos“ nesėkmė ir smagus ukmergiškių grįžimas namo

Dvigubą LFF II lygos A diviziono savaitę užbaigė septynerios rungtynės, per kurias naują lyderių duetą sudarantys „Jonavos“ ir „TransINVEST“ B klubai iškovojo įtikinamas pergales, jaunieji žalgiriečiai antrąsyk iš eilės sužaidė lygiosiomis, „Ukmergė“ iškovojo pirmą pergalę, o „Sūduva“ B, „Sveikata“ ir Klaipėdos FM patyrė pirmus pralaimėjimus. Dvikova tarp „Džiugo“ B ir „Neptūno“ B nukelta į birželio 4 dieną.

Lyderiai

Daugiausiai (22) įvarčių šiame sezone įmušę ir mažiausiai (2) praleidę Vilniaus rajono „TransINVEST“ B futbolininkai tapo lygos lyderiais, net keturiais įvarčiais pavaišinę iki tol pralaimėjimo dar nepatyrusią Kybartų „Sveikatą“. Stabiliai žaidę Lecho Pečuro auklėtiniai du įvarčius įmušė iki pertraukos, dar du – po jos. Du įvarčius pelnė Giedrius Onuškevičius, kitus du – Ivanas Koshkoshas.

Tiek pat taškų kaip ir „TransINVEST“ B yra iškovojęs „Jonavos“ klubas, kuris savaitgalio akistatoje su „Saned“ iškovojo pergalę 6:1. Tris kartus šioje dvikovoje pasižymėjo ir rezultatyviausiu lygos futbolininku (su 8 įvarčiais) tapo dar visai neseniai Joniškyje žaidęs Ričardas Beniušis. Pergalės pamatus jonaviškiai sudėjo per pirmas 25 minutes. Tuomet R.Beniušis jau buvo pelnęs vieną įvartį, o Marius Ganusauskas – du.

Pirmi kartai

Su „Sveikatos“ pralaimėjimu jau supažindinome, tačiau panašus likimas laukė ir dar dviejų iki tol nepralaimėjusių lygos komandų. Itin netikėtai skaudų pralaimėjimą patyrė Vaido Slavicko treniruojama „Sūduva“ B, kuri 0:3 nusileido iki tol nei taško neiškovojusiai „Ukmergei“. Pirmojo kėlinio pabaigoje „Ukmergė“ susikūrė dviejų įvarčių pranašumą, vėliau abi komandos per keturias minutes apsikeitė raudonomis kortelėmis ir, galiausiai, Tomas Bielickas šeimininkams įmušė trečiąjį įvartį.

Pirmąjį pralaimėjimą čempionate patyrė Klaipėdos FM atstovai, kurie 1:3 neprilygo taip pat be pralaimėjimų žengiančiai „Dembavai“. Šioje dvikovoje komandos pirmojo kėlinio viduryje apsikeitė įvarčiais, o artėjant pabaigai „Dembava“ Antano Karkos bei Danielio Ufelės įvarčiais garantavo pergalę ir tris taškus.

Vis dar be pergalių

Nors čempionatas gerokai įsibėgėjo, net penkios komandos vis dar nėra patyrusios pergalės džiaugsmo. Šiame fone neigiamai išsiskiria Igorio Pankratjevo „Fortūna“, kurios sąskaitoje – nulis taškų. Dėl žaidėjų stygiaus rimtų komplektacijos problemų turintys kauniečiai 0:1 nusileido jau ketvirtąkart šiame sezone laimėjusiai „Šilutei“. Gvido Juškos auklėtiniai vienintelį įvartį pelnė vos po dvylikos minučių nuo rungtynių pradžios.

Vieną tašką sąskaitoje turinti Biržų „Širvėna“ pralaimėjo ketvirtąkart. Šįsyk lygos naujokai 1:3 sostinėje pralaimėjo „Vilčiai“. Vienintelį įvartį „Širvėnos“ ekipai iš 11 metrų baudinio pelnė Tadas Markevičius.

Kiek aukščiau Biržų komandos turnyro lentelėje yra įsitaisęs praėjusį savaitgalį nežaidęs „Džiugas“ B, o dar aukščiau jau aprašytas Joniškio „Saned“ klubas. Be šio ketverto nei vienos pergalės nėra iškovojusi „Dainava“ B, kuri savaitgalį akistatą su buvusiu lyderiu „Žalgiriu“ B užbaigė nulinėmis lygiosiomis. Reikia pažymėti, kad šįsyk „Žalgiriui“ B nepadėjo nei vienas pagrindinės komandos žaidėjas.

Panevėžio raj. „Dembava“ – Klaipėdos FM 3:1;

FKS „Ukmergė“ – Marijampolės „Sūduva“ B 3:0.

B divizionas

Antros lygos B divizione per praėjusią savaitę sužaistos dvejos rungtynės. Pirmą pergalę čempionate iškovojo Prienų „Nemunas“, antrąją – „Garliava“ B. Šio diviziono ketvirtasis turas startuos jau trečiadienį.

Prienų „Nemunas“ – Klaipėdos „Sirijus“ 2:0;

„Garliava“ B – „Tauras“ B 4:0;

6 turas

A diviziono kovos sugrįš penktadienį, kai „Žalgiris“ B pasistengs nutraukti dvejų iš eilės nelaimėtų rungtynių seriją. Šįsyk jaunieji žalgiriečiai kausis su Joniškio „Saned“.

Nepralaimėjusių ir nelaimėjusių komandų akistatų šeštajame ture bus ir daugiau: šeštadienį „Jonava“ namie priims „Fortūną“, sekmadienį „TransINVEST“ B – „Džiugą“ B. Centrinė turo dvikova įvyks sekmadienį uostamiestyje, kur susikaus dvi pirmuosius sezono pralaimėjimus ką tik patyrusios Klaipėdos FM ir „Sveikatos“ komandos.