LFF II lyga: po pirmojo rato – dvivaldystė

„Dembavos“ pergale prieš „Saned“ ir „Ukmergės“ triumfu prieš „Fortūną“ sekmadienį finišavo pirmasis 2024 metų LFF II lygos A diviziono ratas. Sužaidus penkiolika turų, vienvaldžio lyderio nėra – „Žalgiris“ B ir „Jonava“ surinko po 36 taškus ir vienu lenkia trečioje pozicijoje likusius „TransINVEST“ B futbolininkus.

Centrinė dvikova

Penkioliktasis lygos turas penktadienio vakare futbolo sirgaliams dovanojo tuo metu pirmas dvi vietas turnyro lentelėje užėmusių „Žalgirio“ B ir „TransINVEST“ B futbolininkų akistatą. Permainingas rungtynes aktyviau pradėjo jaunieji žalgiriečiai, kurie po gražiai įžaistos situacijos bei Romualdo Jansono įvarčio, dar nesužaidus nė pusės kėlinio, išsiveržė į priekį.

Netrukus vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė. Joris Aliukonis užsidirbo tiesioginę raudoną kortelę, o iniciatyvą į savo rankas užtikrintai perėmė svečių teisėmis žaidę „TransINVEST“ B futbolininkai.

Išlyginę rezultatą, Lecho Pečuro auklėtiniai varžovus prispaudė prie jų vartų, tačiau gausios atakos vaisių nedavė. Po pertraukos žalgiriečiai pakeitė taktiką, sumažino varžovų pranašumą aikštėje, o sužaidus 70 minučių, po dar vieno įspūdingo R. Jansono smūgio, darkart išsiveržė į priekį, per vargus išgyveno likusias 20 minučių ir įsirašė tris taškus į turnyro lentelę.

„Iškovota labai sunki ir labai naudinga pergalė. Iškovoti trys taškai leido pirmąjį ratą užbaigti tarp pirmaujančių ekipų. Tikrai smagu už auklėtinius“, – sakė „Žalgirio“ B vyriausiasis treneris Dainius Greviškis.

Užtikrintai

Trejose rungtynėse „Jonava“, „Sūduva“ B ir „Dembava“ iškovojo pergales trijų ir didesniu įvarčių skirtumu. „Žalgirį“ B paviję „Jonavos“ futbolininkai išvykoje 4:1 nugalėjo „Širvėną“. Ričardas Beniušis prie pergalės pridėjo du įvarčius bei susigrąžino rezultatyviausio lygos žaidėjo vardą. Superveterano sąskaitoje – jau 17 tikslių smūgių.

Dariušo Stankevičiaus hetrikas per pirmas 39 minutes „Sūduvai“ B dovanojo lengvą gyvenimą akistatoje prieš „Džiugą“ B. Iki pertraukos marijampoliečiai dar pasižymėjo ketvirtą kartą, o po pertraukos – penktą.

Dar vieną triuškinamą nesėkmę patyrė „Saned“ ekipa, kuri 1:7 nusileido „Dembavai“. Įdomu tai, kad iki 55 minutės dar nebuvo įmuštas nė vienas įvartis, tiesa, „Saned“ dėl pašalinto žaidėjo rungtynes tęsė dešimtyje. Įgiję trijų įvarčių persvarą (4:1), šeimininkai sulaukė dar vienos dovanos iš varžovų – antros raudonos kortelės. Per paskutines 13 minučių krito dar trys įvarčiai.

Lygiosios

Dvejose turo rungtynėse nugalėtojas nepaaiškėjo. Uostamiestyje Klaipėdos FM ir „Viltis“ sužaidė 2:2, Šilutėje „Šilutė“ ir „Neptūnas“ B – 3:3.

Klaipėdoje beveik valandą rezultatas buvo 0:0, tačiau tuomet per devynias minutes klaipėdiečiai pirmavo, atsilikinėjo ir lygino rezultatą. Šilutėje taip pat keitėsi pirmaujanti komanda, o įvartį, garantavusį tašką, Deividas Lukošius pelnė, iki rungtynių pabaigos likus žaisti penkias minutes.

Atidėtos

Praėjusį trečiadienį buvo sužaistos atidėtos 13-ojo turo rungtynės, kuriose „Ukmergė“ namie 3:1 nugalėjo „Dainavą“ B. Dvi per savaitę iškovotos pergalės ukmergiškius kilstelėjo į penktąją – aukščiausią poziciją per visą šį sezoną.