Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (rugpjūčio 12–18 dienos)

Prabėgo dar viena savaitė su Lietuvos futbolininkų pasirodymais užsienio čempionatuose.

Rugpjūčio 12 diena (pirmadienis)

Bulgarijos čempionate Faustas Steponavičius žaidė nuo 64 minutės, o jo atstovaujama Sofijos „Septemvri“ ekipa namuose 0:1 pralaimėjo to paties miesto „Lokomotiv“.

Italijos taurės pirmame etape Edgaras Dubickas nebuvo registruotas, bet jo atstovaujama „Pisa“ svečiuose 3:0 pranoko „Frosinone“ komandą ir žengė tolyn.

Rumunijos pirmenybėse Edvinas Gertmonas žaidė visas rungtynes ir išlaikė savo vartus sausus, o jo atstovaujama „Universitatea Cluj“ ekipa svečiuose 0:0 išsiskyrė su „Petrolul“ futbolininkais.

Rugpjūčio 13 diena (antradienis)

Anglijos EFL taurės pirmame etape lietuvis Tomas Kalinauskas rungtyniavo iki 77 minutės, bet jo atstovaujama „Burton Albion“ ekipa namuose 0:4 nusileido „Blackpool“ vienuolikei ir pasirodymą turnyre baigė.

Rugpjūčio 14 diena (trečiadienis)

UEFA Europos Konferencijų lygos atrankos trečio etapo antrame mače Kipras Kažukolovas žaidė visas rungtynes ir 50 minutę gavo geltoną kortelę, o jo atstovaujama „Astana“ namuose 6:1 (pirmos rungtynės – 2:1) sutriuškino „Hunedoara“ ekipą iš Rumunijos ir pateko į atrankos atkrintamųjų etapą.

Kitame to paties etapo mače Nikosijos „Omonia“, kurią treniruoja Valdas Dambrauskas, išvykoje 2:0 (pirmas mačas – 1:0) įveikė „Fehervar“ vienuolikę iš Vengrijos ir taip pat atsidūrė per žingsnį nuo grupių etapo.

Rugpjūčio 15 diena (ketvirtadienis)

UEFA Europos Konferencijų lygos atrankos trečio etapo antrame susitikime Justas Lasickas žaidė nuo 85 minutės, o jo atstovaujama Ljublianos „Olimpija“ svečiuose 1:0 nugalėjo Tiraspolio „Sheriff“ (pirmosios rungtynės – 3:0) ir pateko į kitą atrankos etapą.

Kitame to paties etapo susitikime Pijus Širvys žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Maribor“ komanda išvykoje po pratęsimo 0:1 pralaimėjo „Vojvodina“ ekipai (pirmasis mačas – 2:1). Baudinius sėkmingiau mušė lietuvio klubas, kuris ir pateko į tolimesnį atrankos etapą.

Trečiame to paties etapo mače Matijus Remeikis liko ant suolo, jo atstovaujama Plovdivo „Botev“ išvykoje 0:2 pralaimėjo „Zrinjski“ komandai (pirmoji dvikova – 2:1) ir pasirodymą Europoje baigė.

Tuio tarpu UEFA Europos lygos atrankos trečio etapo antrose rungtynėse Edgaras Utkus dėl traumos nebuvo registruotas dvikovai, jo atstovaujama „Cercle Brugge“ namuose 1:0 pranoko „Molde“ komandą, tačiau 0:3 patirta nesėkme pirmose rungtynėse reiškia, kad lietuvio klubas pasirodymą pratęs Konferencijų lygos atrankoje.

Toks pat likimas laukia ir Armando Kučio – jo atstovaujama „Celje“ Europos lygos atrankos trečio etapo antrame susitikime išvykoje po pratęsimo 1:3 nusileido „Shamrock Rovers“ vienuolikei (pirmos rungtynės – 1:0) ir taip pat žais paskutiniame Konferencijų lygos atrankos etape.

Rugpjūčio 16 diena (penktadienis)

Japonijos čempionate Vykintas Slivka nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujama „Sagan Tosu“ svečiuose 3:5 pralaimėjo „Hokkaido Consadole Sapporo“ komandai.

Ukrainos čempionate Gytis Paulauskas žaidė iki 69 minutės, o jo atstovaujama „Kolos“ komanda svečiuose 0:1 nusileido Odesos „Černomorets“.

Lenkijos antrame divizione Artemijus Tutyškinas liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama Lodzės LKS namuose 0:2 pralaimėjo „Kotwica Kolobrzeg“ ekipai.

Rugpjūčio 17 diena (šeštadienis)

Rumunijos antrame divizione Rokas Lekiatas žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Craiova 1948“ išvykoje 2:1 nugalėjo CSC „Dumbravita“ komandą.

Antrame Kinijos divizione Rimvydas Sadauskas sužaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Guangzhou“ išvykoje 1:1 sužaidė su „Yunnan Yukun“ vienuolike.

Anglijos trečiame divizione Tomas Kalinauskas žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Burton“ komanda svečiuose 3:3 sužaidė su „Mansfield“ vienuolike.

Šiaurės Airijos pirmenybėse lietuvis Nedas Mačiulaitis žaidė pirmą rungtynių kėlinį, o jo atstovaujama „Carrick Rangers“ išvykoje 0:3 pralaimėjo „Loughgall“ ekipai.

Italijos antrame divizione Edgaras Dubickas nebuvo registruotas, o jo atstovaujama „Pisa“ namuose 2:2 sužaidė su „Spezia“.

Aukščiausioje Italijos lygoje Gvidas Gineitis nebuvo registruotas mačui, o jo atstovaujama „Torino“ išvykoje 2:2 išsiskyrė su AC „Milan“.

Linas Mėgelaitis „Coppa Italia Serie C“ varžybose sužaidė 81 minutę, o jo atstovaujama „Rimini“ išvykoje 1:0 nugalėjo „Lumezzane“ komandą ir žengė tolyn.

Rugpjūčio 18 diena (sekmadienis)

Antrame Lenkijos divizione Dominykas Barauskas žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Gornik“ išvykoje 3:2 nugalėjo „Pruszkow“ komandą.

Vokietijos taurės turnyre Edvinas Girdvainis aikštėje pasirodė 95 minutę, bet jo atstovaujama „Sandhausen“ komanda po pratęsimo namuose 2:3 pralaimėjo „Koln“ komandai ir pasirodymą turnyre baigė.

Belgijos čempionate traumuotas Edgaras Utkus nebuvo registruotas mačui, o jo atstovaujama „Cercle Brugge“ išvykoje 1:1 sužaidė su „Leuven“ vienuolike.

Slovėnijos čempionate Pijus Širvys žaidė nuo 77 minutės, o jo atstovaujama „Maribor“ komanda svečiuose 1:1 sužaidė su „Radomlje“ vienuolike.

Kitame susitikime rungėsi dvi lietuvių komandos – Ljublianos „Olimpija“  (Justas Lasickas žaidė nuo 70 minutės) namuose 2:2 išsiskyrė su „Celje“  (Armandas Kučys buvo pakeistas 11 minutę).

Albanijos čempionato pirmame ture Juozas Lubas liko ant suolo, o jo atstovaujama „Egnatia“ išvykoje 2:0 nugalėjo Tiranos „Dinamo“.

Bulgarijos čempionate Matijus Remeikis liko ant suolo, o jo atstovaujama Plovdivo „Botev“ svečiuose 1:0 nugalėjo „Hebar“ futbolininkus.