Lietuvos klubai UEFA turnyrų atrankose: tarptautiniame fronte liko tik čempionai

Trys Lietuvos klubai šią savaitę sužaidė dar po vienerias rungtynes UEFA turnyrų atrankos varžybose.

Futbolo klubas „Panevėžys“ Čempionų lygos antrame atrankos varžybų etape baigė savo pasirodymą. Atsakomosiose rungtynėse Lenkijos čempionė Balstogės „Jagiellonia“ ekipa nugalėjo rezultatu 3:1 (1:0) ir žygiuoja toliau.

„Panevėžys“ batalijas tarptautiniame fronte pratęs trečiame Europos lygos atrankos varžybų etape, kuriame susigrums su Tel Avivo „Maccabi“ futbolininkais iš Izraelio.

Pirmame kėlinyje šeimininkai atliko keletą grėsmingų smūgių. Pirmasis jų – 9-ąją minutę – virto epizodu, kai Joao Moutinho nukreipė kamuolį virš vartų. Dar po minutės pirmą mačą tarptautiniame fronte šiemet sužaidęs Vytautas Černiauskas atrėmė Afimico Pululu bandymą.

Netrukus Robertas Mazanis baudos aikštelėje apmaudžiai prasižengė prieš varžovą – teisėjo skirtą baudinį realizavo A. Pululu.

Geriausią savo galimybę pirmame kėlinyje panevėžiečiai susikūrė 26-ąją minutę. Rokas Rasimavičius pakovojo dėl kamuolio baudos aikštelėje, Noelis Mbo smūgiavo per save, tačiau vartininkas Slawomiras Abramowičius buvo savo vietoje. Kėlinio pabaigoje V. Černiauskas išgelbėjo „Panevėžį“ nuo Adriano Dieguezo išpuolio.

Po pertraukos netrukus du smūgius atliko N. Mbo, V. Černiauskas sykį atrėmė oponento bandymą, o Jesuso Imazo spirtas kamuolys po rikošeto lietė skersinį.

69-ąją minutę po VAR peržiūros į svečių vartus buvo skirtas baudinys – jį realizavo A. Pululu. Dar po 15 minučių kamuolį apmaudžiai į savo vartus nukreipė po keitimo aikštėje pasirodęs Markas Beneta. 88-ąją minutę panevėžiečiai pelnė garbės įvartį, tą padarė iš arti pasižymėjęs Sivertas Gussias.

fk-panevezys.lt informacija ir nuotr.;

**********

„Žalgirio“ žygis Europoje po įtemptos ir dramatiškos kovos baigėsi Kipre. Ilgą laiką žaidėjų deficitą turėję žalgiriečiai UEFA Konferencijų lygos 2 etapo rungtynėse pralaimėjo prieš „Pafos“ po pratęsimo rezultatu 0:3.

Pirmoji komandų dvikova Vilniuje baigėsi šeimininkų pergale 2:1. Antroje akistatoje varžovams 21 min. rezultatą išlygino Muameras Tankovičius. Nuo 36 min. žalgiriečiams teko žaisti dešimtiese be pašalinto Y. Zahary, tačiau per 90 minučių rezultatas nepasikeitė. Visgi pratęsimo pirmajame kėlinyje „Pafos“ varžovus į priekį išvedė Andersonas, o dvikovai baigiantis trečią įvartį pelnė V. Dragomiras.

fkzalgiris.lt informacija;

**********

Baigėsi ir FK „TransINVEST“ klubo debiutas tarptautinėje arenoje – Vilniaus rajono komanda antrame UEFA Europos Konferencijų lygos etape, antrame susitikime namuose 0:1 pralaimėjo „Mlada Boleslav“ komandai iš Čekijos ir taip pat baigė savo žygį tarptautinėje arenoje.