Lietuvos klubų pasirodymai UEFA turnyruose: panevėžiečių tarptautinė vasara dar tęsis, tolyn žengė ir žalgiriečiai

Lietuvos futbolo klubai šią savaitę žaidė atsakomąsias rungtynes UEFA turnyrų atrankos varžybose.

„Panevėžio“ futbolo klubas tęs UEFA Čempionų lygos atrankos varžybas. Lietuvos čempionai svečiuose pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:1) su Helsinkio HJK komanda.

Bendru rezultatu panevėžiečiai nugalėjo 4:1 ir antrame atrankos etape susigrums su Balstogės „Jagiellonia“ futbolininkais. Pirmasis komandų susitikimas įvyks Panevėžyje liepos 23 dieną, antradienį. Mačo pradžia – 18.30 val.

Pirma dvikovos dalis buvo klampi, komandos labai retai kūrė grėsmingas situacijas. Pirmasis atakavo Robertas Mazanis – jo spirtą kamuolį sugavo vartininkas Jesse Ostas.

Vienintelis HJK komandos smūgis į vartų plotą virto įvarčiu. Po perdavimo iš kairiojo krašto 38-ąją minutę galva pasižymėjo Lee Erwinas.

Tiesa, 45-oji minutė buvo įsimintina: Ernestas Veliulis perėmė kamuolį, su juo prabėgo pusę aikštės bei pelnė įspūdingą įvartį.

Suomijos ekipa antrojo kėlinio viduryje buvo kiek perėmusi iniciatyvą, vėliau darbo turėjo Emilis Timburas, atrėmęs tolimą šūvį. Kitoje aikštės pusėje „Panevėžys“ pabėgo į labai grėsmingą kontrataką – Lucaso de Vegos bei po keitimo pasirodžiusio Noelio Mbo smūgius nuslopino oponentų vartininkas.

fk-panevezys.lt informacija;

**********

„Žalgiris“ antrą kartą įveikė VPS komandą ir pateko į kitą UEFA Konferencijų lygos atrankos etapą, kuriame susitiks su Kipro klubu.

Žalgiriečiai turėjo persvarą po pirmųjų rungtynių Suomijoje (2:1), o ją padidino Adama Fofana įvarčiu prieš pat pertrauką. Antrajame kėlinyje varžovus dukart gelbėjo vartų konstrukciją, ne kartą – vartininkas.

Rungtynes pradėjo tie patys 11 futbolininkų kaip ir prieš savaitę.

Antrajame etape „Žalgirio“ dvikova prieš „Pafos“ vyks liepos 25 d. 19 val. LFF stadione. Atsakomosios rungtynės – po savaitės Kipre.

Pirmadienį planuotos „Žalgirio“ rungtynės čempionate nukeltos „Šiaulių“ klubo prašymu.

fkzalgiris.lt informacija ir nuotr.;

**********

Futbolo akademija „Šiauliai“ baigė savo kelionę debiutiniame UEFA Konferencijų lygos turnyre. Deja, nors apsiginti nuo varžovų atakų pavyko, tačiau kamuolio nukreipti į varžovų vartus neišėjo. Rungtynės baigėsi be įvarčių 0:0, tačiau dėl patirto pralaimėjimo namuose, į kitą etapą keliauja Talino „Levadia“.