Lietuvos klubų startas Europoje: pergalingai kampanijas pradėjo „Panevėžys“ ir „Žalgiris“

Trys Lietuvos klubai šią savaitę pradėjo savo pasirodymus UEFA turnyruose.

Futbolo klubas „Panevėžys“ puikiu stiliumi debiutavo UEFA Čempionų lygos varžybose. Pirmojo atrankos etapo pirmose rungtynėse panevėžiečiai 3:0 (1:0) įveikė Helsinkio HJK futbolininkus.

Pirmasis grėsmingesnį smūgį iš toli atliko varžovų komandos atstovas Hassane‘as Bande, dar sykį paskutinę akimirką apsigynė Robertas Mazanis. Labai aktyviai dešiniajame krašte žaidęs Ernestas Veliulis sukūrė gerą galimybę Sivertui Gussiasui, tačiau norvegas į kamuolį nepataikė.

17-ąją minutę E. Veliulis pasiekė savo: po R. Mazanio perdavimo iš kairiojo krašto panevėžietis laiku iššoko prieš gynėją bei vienu lietimu pasiuntė kamuolį į vartus. Be to, pirmame kėlinyje patyręs HJK ekipos vartininkas Niki Maenpaa turėjo apsiginti nuo Lino Klimavičiaus bei Nicolaso Gorobsovo smūgių.

„Panevėžio“ gretose vartų stačiakampį gynęs Emilis Timburas taip pat turėjo atremti vieną varžovo smūgį į vartų plotą ir antrojo kėlinio viduryje stebėjo, kaip jo komandos draugai pelnė du įvarčius. 65-ąją minutę Lucaso de Vegos uždirbtą baudinį realizavo N. Gorobsovas, po poros minučių po keitimo į kovą mestas Noelis Mbo taip pat džiaugėsi įvarčiu – jam asistavo irgi R. Mazanis.

71-ąją minutę „Panevėžio“ situacija suprastėjo, kai antrą geltoną kortelę užsidirbo Cheikhou Diengas. Visą likusį laiką Lietuvos čempionai buvo priversti skirti dėmesį savo vartų saugumui – pasiaukojančiai žaidė gynėjai, kelis smūgius atrėmė „sausus“ vartus išlaikęs E. Timburas.

Atsakomosios Lietuvos ir Suomijos čempionų rungtynės įvyks liepos 16 dieną, antradienį. Dvikovos pradžia Helsinkio „Bolt“ arenoje – 19 val.

fk-panevezys.lt informacija ir nuotr,;

**********

Dramatiškose ir permainingose pirmose UEFA Konferencijų lygos rungtynėse Suomijoje Vilniaus „Žalgiris“ įveikė VPS komandą rezultatu 2:1.

Pirmojo kėlinio viduryje puikiu smūgiu iš toli pirmąjį įvartį pelnė Adama Fofana, dukart kamuolys pataikė į varžovų vartų konstrukciją.  Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ dviem gerais šansais nepasinaudojo, kartą dar kartą pataikė į virpstą, o VPS rezultatą išlygino po kampinio. Pergalingą įvartį pabaigoje įmušė J. Kendyšas,

„Žalgirio“ startinėje sudėtyje įvyko du pasikeitimai – nuo pradžių rungtynes pradėjo Y. Karashima ir A. Fofana.

Atsakomosios komandų rungtynės bus žaidžiamos liepos 18 d. Vilniuje.

fkzalgiris.lt informacija;

**********

Tuo tarpu FA „Šiaulių“ debiutas tarptautinėje arenoje apkarto – šiauliečiai UEFA Europos Konferencijų lygos pirmo atrankos etapo mače namuose 0:2 pralaimėjo Talino „Levadia“ vienuolikei.

Atsakomosios rungtynės Estijos sostinėje vyks kitą ketvirtadienį.