Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė čempionato starte po baudinių nugalėjo čekus

Sardinijoje prasidėjusiame Europos paplūdimio čempionato B divizione Lietuvos rinktinė po baudinių serijos 3:1 nugalėjo grupės favoritę Čekiją bei žengė pirmą žingsnį pusfinalio link.

Pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis 4:4, po du įvarčius nugalėtojams pelnė Audrius Plytnikas ir Paulius Giedraitis.

Prieš du mėnesius Baku vykusioje pasaulio čempionato atrankoje lietuviai 3:2 įveikė čekus, tačiau nuo to laiko varžovų ekipa pasistiprino puolimo grandyje.

Lietuviai prasčiau pradėjo rungtynes, leido varžovams išsiveržti į priekį ir laimėti pirmą kėlinį 1:0. Vos prasidėjus antrajam, A. Plytnikas smūgiu iš dešiniojo krašto rezultatą išlygino. Deja, netrukus tas pats A. Plytnikas įsimušė į savo vartus, varžovai pasinaudojo dar vieną lietuvių klaida ir čekų persvara tapo 3:1.

„Tuo metu, kai labiausiai reikėjo, komanda parodė charakterį ir dėl to esu labai laimingas. Kaip minėjau prieš prasidedant čempionatui, rungtynės su Čekija yra svarbiausios grupių turnyre. Jei taip žaisime rytoj, neabejoju, kad nugalėsime ir Slovakiją“, – po pergalės kalbėjo rinktinės vyriausiasis treneris Sahibas Mammadovas.

Antroji rungtynių pusė visiškai priklausė lietuviams. Iš pradžių, besibaigiant antrajam kėliniui, P. Giedraitis praktiškai iš aikštės vidurio skirtumą sušvelnino, tuomet, prasidėjus trečiajam kėliniui, tas pats P. Giedraitis perėmė kamuolį, kai varžovų gynėjas bandė atmesti jį vartininkui, o po kelių sekundžių pelnė įvartį į tuščius vartus.

Įpusėjus trečiajam kėliniui, A. Plytnikas baudos smūgiu pirmą kartą šiame čempionate Lietuvą išvedė į priekį.

Čekai dar spėjo rezultatą išlyginti, tad buvo žaidžiamas pratęsimas. Per tris minutes įvarčių įmušta nebuvo, tad rungtynių nugalėtojo likimas sprendėsi baudinių serijoje. Čekai pasižymėjo tik sykį, lietuvių – Pavelo Smolkovo, Manto Makutunovičiaus ir Elvino Navicko – smūgiai buvo tikslūs.

Kitose grupėse rungtynėse Anglija 8:3 nugalėjo būsimą lietuvių varžovę Slovakiją. Priminsime, kad į pusfinalį patenka dvi stipriausios grupės komandos. Pusfinalio etapo nugalėtojai iškovoja ne tik teisę žaisti finale, bet ir kelialapį į Europos čempionato A divizioną.