Jau visai netrukus Lietuvoje prasidės Europos merginų U19 čempionatas, o prieš jį mintimis pasidalino ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektorė Diana Rėklaitienė.
Primename, kad čempionatas liepos 14-27 dienomis vyks Kaune, Marijampolėje ir Jonavoje. Visa informacija apie čempionatą ir bilietai į rungtynes – wu19.lt.
LSU rektorė D. Rėklaitienė taip pat įnešė savo indėlį į šį čempionatą – balandžio mėnesio pabaigoje būtent jos ranka Kauno „Žalgirio“ arenoje nulėmė, kaip komandos pasiskirstė grupių varžyboms.
„Jaudulys tikrai buvo, tokia atsakomybė reprezentuoti visą šalį. Futbolas pasaulyje yra sportas numeris vienas ir būti to dalimi jaudulio buvo, vis tiek pagalvoji, kokie vietoje esi, kokiai auditorijai kalbi ir kam atstovauji“, – apie tą vakarą kalbėjo pašnekovė.
Ji taip pat plačiau papasakojo ir apie tai, koks yra jos santykis su sportu ir kaip jis formavosi.
„Galvoju, kad tas santykis, jei jis yra teisingas, visada formuojasi nuo šeimos. Mama buvo sportininkė, trenerė, net nebuvo klausimų, sportuoti ar nesportuoti. Pradėjau sportinius šokius, visada šokau, tas režimas buvo visada – stovyklos, treniruotės, tad taip formavosi ir visos šeimos savaitgaliai.
Nelaikiau savęs sportininke, bet visada buvau prie sporto, sporto aerobika, sporto universitetas, tas liko ir visada kažkiek sportavau. Dabar šeimoje abu vaikai sportuoja ir tas išliko visą gyvenimą. Tai formuojasi nuo šeimos, paskui yra aplinka, ir atsiranda tas poreikis“, – kalbėjo ji.
D. Rėklaitienė taip pat pasidžiaugė ir tuo, kad studijos LSU išlieka populiarios jaunimo tarpe ir ten studentai gali realizuoti save skirtingose srityse, susijusiose su sportu.
„Turime pasidžiaugti, kad studijos yra populiarios, aišku, motyvai keičiasi – yra žmonės, kurie sportavo, nori tęsti savo karjerą sporte, kiti – kurie atranda save vėliau, kurie niekada nesportavo ir nori būti toje srityje.
Ten sričių yra daug – ir sporto vadyba, ir mokslinės sritys, kur tu gali tyrinėti tuos sportininkus. Manau, kad yra prasisplėtęs ratas tos srities ir čia renkasi skirtingi žmonės. Žmonės domisi ir fiziniu aktyvumu, savo sveikata, gerove ir savijauta. Yra poreikis tokių specialistų, kurie galėtų labai profesionaliai patarti ką sportuoti, kaip sportuoti, kad gerai jaustumeisi.
Yra daug galimybių keliauti ir realizuoti savo svajones, tad džiugu, kad noras studijuoti sporto srityje nemažėja“, – mintimis dalinosi ji.
Jos teigimu, bet koks tokio tarptautinio turnyro organizavimas suteikia neįkainojamos patirties tiek prie jo dirbantiems žmonėms, tiek ir jame dalyvaujantiems, o ta patirtis gali ženkliai pasitarnauti ir vėliau.
„Manau, kad visi tokie tarptautiniai turnyrai bet kokioje sporto srityje duoda didelį impulsą sporto vystymuisi. Labai džiaugiuosi, kad tai yra merginų čempionatas – kartais moterų futbolas yra kiek nuvertintas ir merginos jo nepasirenka kiek nepelnytai.
Tikiuosi, kad tai bus didelė paskata rinktis ir pamatyti, kaip atrodo tas didelis futbolas. Tokie turnyrai neša visapusišką naudą, rodome savo šalį užsienio sirgaliams, galime reprezentuoti ją, o šalyje lieka įspūdis tos sporto šakos, kurią matome aukštame lygmenyje.
Apie pasididžiavimo jausmas, kad ir mes čia esame ir tikiu, kad šaliai atstovausime reprezentatyviai.
Galvoju, kad tokie dalykai duoda viziją žmogui, ko jis gali siekti, ką gali pamatyti ir koks sportas yra – kad tai yra ir juodas darbas, bet ir didžiulė šventė ir tas turnyras yra apdovanojimas to, ko ilgai siekei. Šventė duoda impulsą tam, ką darai, stimulas yra didžiulis ir treneriams, ir savanoriams ir žmonėms, kurie ateis žiūrėti čempionato ir manau, kad įtaka bus didžiulė“, – pasakojo ji.