Lietuvos futbolo federacija

Lietuva - Andora 1 : 0

UEFA Under-21

Lietuva - Andora 1 : 0
  • Aprašymas
  • Sudėtys

Lietuvos jaunimo (U-21) futbolo rinktinė Europos čempionato atrankoje įsirašė antrą pergalę. Mūsiškiai namuose po gražaus Grato Sirgėdo baudos smūgio privertė pasiduoti Andoros atstovus.

 

S. Čirbos/LFF.lt nuotr.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes svečiuose netikėtai laimėjo Andoros komanda. Ji šiame atrankos cikle namuose privertė paplušėti ir lyderius italus, kurie nugalėjo tik 1:0 po įvarčio 79-ąją minutę.

Lietuvos U-21 rinktinėje debiutavo gynėjas Dominykas Barauskas, taip pat iš Vokietijos atvykęs puolėjas Manfredas Ruzgis. Mūsiškiai pradėjo rungtynes nervingai ir 10 min. išėjęs iš vartų vos skaudžiai nesuklydo vartininkas Edvinas Gertmonas, tačiau palikęs baudos aikštelę jis susiprato laiku išspirti kamuolį į užribį.

Šeimininkų gretose pavojingi buvo Danielio Romanovskio ir Eligijaus Jankausko smūgiai iš kraštų, tačiau svečiai taip pat nesnaudė ir E. Gertmonas turėjo pademonstruoti savo meistriškumą po Rogerio Nazarro smūgio.

30 min. lietuviai įžaidę kampinį turėjo puikią progą, bet gynėjas Vytas Gašputis į vartus nepataikė. Po keturių minučių pavyko įmušti. G. Sirgėdas atliko baudos smūgį iš dešinės pusės ir puikiai užsuko kamuolį į viršutinį kampą nuo skersinio. Prieš pertrauką pora kartų pavojingai smūgiavo varžovai.

Antrajame kėlinyje komandos demonstravo vis atviresnį žaidimą, tačiau lietuviams nesisekė tiksliai užbaigti atakų. Puikius šansus pasižymėti turėjo Julius Momkus, kuris 71 min. atsidūrė vienas prieš vieną, bet atleido kamuolį ir jį sugavo vartininką. 80 min. pastarasis vos sugraibė kamuolį prie savo vartų linijos, kur jau laukė J. Momkus. 87 min. po kontratakos kamuolys baudos aikštelėje atšoko Eligijui Jankauskui, bet šis nepataikė į vartus.

Lietuviai iškovojo minimalią pergalę ir pakilo į penktą grupės poziciją. Paskutinėse rungtynėse spalio mėnesį mūsiškiai namuose žais su Slovėnijos ir Italijos ekipomis.

Komentarai po rungtynių:

U-21 rinktinės treneris Antanas Vingilys:
„Tokio varžovų žaidimo ir tikėjomės. Žiūrėjome jų rungtynes, nebuvo taip, kad jie nesukurdavo progų. Mums daug kas pavyko, bet daug ką galima padaryti geriau. Kaip visada pritrūksta šiek tiek laiko. Žaidėjais tengėsi išpildyti ką planavome ir jiems už tai esu dėkingas. Jautėsi gera komandos energija, siela. Netgi pradžioje kai kurie gynėjai buvo per daug įsitempę, darė sau nebūdingas klaidas. Kita vertus, tokioms komandoms turime įmušti tris, keturis, penkis įvarčius.

Per pertrauką pasikalbėjome su D. Romanovskiu. Jis Utenoje žaidžia atakuojančiu saugu, o čia reikėjo vesti žaidimą iš gilumos. Pasišnekėjome ir antrąjį kėlinį žaidimas ėjosi daug geriau. Pasidarė lengviau žaisti Gratui, ilgiau palaikėme kamuolį prasidėjo kombinacinis futbolas. Trūko tik išpildymo iki galo, smulkmenų - nesustabdytas kamuolys, puse metro netikslus perdavimas. Jei Julius Momkus būtų įmušęs, pergalę būtų paprastesnė.“

U-21 rinktinės saugas Gratas Sirgėdas:
„Džiaugiuosi žaisdamas futbolą visas 90 minučių, be traumų ir demonstruoti savo žaidimą, dirbti su pažįstamu treneriu. Mušdamas baudos smūgį, mačiau kad vartininkas nelabai dengia tą kampą, ten ir taikiau.

Daugelį standartinių padėčių atlieku ir klube. Turėjau dar du šansus, norėjosi įmušti. Gaila, kad nepavyko.

Liko dvejos rungtynės U-21 rinktinėje, stengiuosi parodyti save iš kuo geresnės pusės. Bandysiu gerinti sportinę formą ir žaisti kuo aukštesniame lygyje. Praleidau du svarbius metus dėl traumų. Dabar darysiu viską. Tikiuosi, kad viskas dar priešakyje.“

U-21 rinktinės puolėjas Manfredas Ruzgis:
„Rinktinėje visa savaitė labai patiko, puiki atmosfera. Norėčiau čia dar kartą atvažiuoti.

Ar labai stengiausi? Taip, tėvas pamokė, kad reikia daug ir daug dirbti. Aš visada dirbu už komandą, vienas už kitus.

Dėl neįskaityto įvarčio mano nuomone nebuvo pražangos, priešininkas pats atsitrenkė į mane. Tačiau viską sprendžia teisėjas.“

Rungtynių statistika

U-21 Lietuva – Andora 1:0 (1:0)
LFF stadionas, 515 žiūrovų
Teisėjas - Ferenc Karakó (Vengrija)
Įvartis: 34 min. Gratas Sirgėdas.
Įspėti: 42 min. Manfredas Ruzgis, 46 min. Daniel Romanovskij (Lietuva), 50 min. Joan Cervos, 62 min. Alex Gillagrasa, 78 min. Christian Garcia (Andora).

U-21 Lietuva: Edvinas Gertmonas, Dominykas Barauskas, Vytas Gašpuitis, Lukas Artimavičius, Sigitas Urbys, Dominykas Barauskas, Lukas Artimavičius, Donatas Kazlauskas (72 min. Justas Lasickas), Gratas Sirgėdas, Daniel Romanovskij (90+2 min. Karolis Šilkaitis), Eligijus Jankauskas, Manfredas Ruzgis (59 min. Julius Momkus). Atsargoje: Tomas Švedkauskas, Aurimas Tručinskas, Domantas Šimkus, Donatas Šėgžda.

Įvarčio video:

 

Lietuvos futbolo federacijos stadionas, Vilnius2016-09-01
Teisėjai: Karakó Ferenc (HUN), Eros Gabor (HUN), Georgiou Theodoros (HUN)
4-as oficialus: Szabo Zsolt (HUN)
1
Lietuva
0
Andora
12Edvinas Gertmonas1Victor Silverio
3Vytas Gašpuitis2Chus Rubio
4Lukas Artimavičius4Christian Garcia
78'
7Manfredas Ruzgis
42'
59'
5Joan Cervós
50'
9Donatas Kazlauskas
72'
7Roger Nazzaro
74'
10Gratas Sirgėdas
34'
8Albert Reyes
84'
13Daniel Romanovskij
46'
90'+2'
10Marc Ferré
90'+1'
15Justinas Januševskij11Andreu Matos
17Eligijus Jankauskas14Jordi Aláez
19Sigitas Urbys16Alex Villagrasa
62'
20Dominykas Barauskas19Aleix Viladot
Atsargoje
1Tomas Švedkauskas13Joel Garcia
2Aurimas Tručinskas6Victor Calviño
90'+1'
5Karolis Šilkaitis
90'+2'
9Ricard Fernandez
84'
8Justas Lasickas
72'
15Adria Sanchez
11Domantas Šimkus17Roberto Dos Santos
21Donatas Šėgžda21Albert Grau Samper Grau Samper
23Julius Momkus
59'
23Gabriel Fernendes
74'
Treneriai
Antanas VingilysJesús Julián Lucendo ((AND))