Merginų U-17 rinktinei nepavyko išlaikyti persvaros prieš estes

Birštone finišavo Baltijos taurės turnyras, kuriame varžėsi Lietuvos, Latvijos ir Estijos merginų U-17 futbolo rinktinės.

Turnyre triumfavo Latvijos futbolininkės, nugalėjusios lietuves rezultatu 7:0 ir estes 2:0. Šiandien įvyko Estijos ir Lietuvos rinktinių akistata, kurioje sprendėsi, kas užims antrąją vietą.

Karolio Jasaičio treniruojamos lietuvės energingai pradėjo susitikimą ir turėjo žaidybinę iniciatyvą, dažnai surengdamos išpuolius aikštės kraštais. Pirmą dėkingą progą susikūrė Kamilė Medvedeva 11 minutę, kurios smūgiuotas kamuolys praskriejo kairiau esčių vartų virpsto.

Mūsiškės pelnė įvartį 13 minutę, kai sulaukusi Jotvilės Šapaitės perdavimo pasižymėjo Kamilė Medvedeva.

Po dviejų minučių estės patikrino lietuvių vartininkės Austėjos Petkevičiūtės budrumą. Varžovėms pavyko prislopinti lietuvių žaidimo iniciatyvą bei rezultatą išlyginti pačioje kėlinio pabaigoje. Po kampinio Vanessa Grutop galva nukreipė kamuolį į vartus.

Antrajame kėlinyje abiem rinktinėms sunkiai sekėsi vystyti atakas liūties paveiktoje aikštėje. Rungtynių nugalėtoją nulėmė Eglės Elisės Kurg tikslą pasiekęs smūgis kėlinio viduryje. Estėms pavyko išlaikyti rungtynių kontrolę ir jas tenkinusį rezultatą 2:1.

Rungtynių galerija.

Rungtynių statistika: Estija – Lietuva 2:1 (1:1)

Birštono SC stadionas, teisėja – Lina Skladaitytė (Lietuva)

Įvarčiai: 42 min. Vanessa Grutop, 58 min. Egle-Eliise Kurg (Estija); 13 min. Kamilė Medvedeva (Lietuva)

Įspėta: 80 min. Julija Melaikytė (Lietuva)

Lietuvos merginų U-17 rinktinės sudėtis: Austėja Petkevičiūtė, Fjameta Kuktaitė, Gabija Cemnolonskytė (69 min. Julija Melaikytė), Miglė Žižytė, Ugnė Jonelytė, Ugnė Kvartūnaitė (65 min. Marta Šmidt), Karina Vasilionok (79 min. Estela Tamošauskaitė), Kamilė Medvedeva, Kotryna Maželytė (46 min. Julija Žvaliauskaitė), Gytė Ulenskaitė, Jotvilė Šapaitė. Atsargoje: Augustė Cvetkovaitė, Ūla Miniotaitė.