Merginų U16 rinktinė nesėkme pradėjo pasirodymą Moldovoje vykstančiame turnyre

Lietuvos merginų iki 16 metų futbolo rinktinė ketvirtadienį nesėkme pradėjo savo pasirodymą Moldovoje vykstančiame UEFA Development turnyre.

Pirmose turnyro rungtynėse lietuvės rezultatu 0:3 pralaimėjo Rumunijos bendraamžėms. Mūsiškių rinktinė šiame turnyre dar varžysis su Moldovos ir Farerų Salų rinktinėmis.

Pirmame dienos mače Moldovos ekipa 5:1 nugalėjo Farerų Salų komandą.

Ketvirtadienio rungtynėse lietuvėms pats rungtynių startas susiklostė itin sunkiai – jau antrą minutę Rumunijos puolėja pabėgo nuo lietuvių gynėjų ir iš arti pasiuntė kamuolį į vartus.

Visgi tokia įvykių eiga lietuvaičių iš vėžių neišmušė ir rungtynės po to vėl apsilygino. Lietuvės kelis sykius pavojingai priartėjo prie Rumunijos ekipos vartų, bet įvarčio įmušti nepavyko. Bene geriausią progą turėjo Justina Blaževičiūtė, kuri sugebėjo atsidurti viena prieš vartus, bet jos smūgis skriejo tiesiai į varžovių vartininkę. Dar po kelių minučių ta pati J. Blaževičiūtė sugebėjo pasiųsti kamuolį į tinklą, bet pakilo teisėjo asistentės vėliavėlė, užfiksavusi nuošalę.

Savo laimę tolimu smūgiu pabandė ir Jotvilė Šapaitė, tačiau vartininkė su užduotimi susitvarkė. Savo progų neišnaudojusios lietuvės kėlinio pabaigoje buvo nubaustos – Lietuvos baudos aikštelėje buvo užfiksuotas žaidimas ranka, o varžovės nuo 11 metrų žymos neklydo ir prieš pat pertrauką padidino savo pranašumą

Po pertraukos žaidimas vyko apylygiai, tačiau įvartis kėliniui artėjant prie pabaigos krito į Lietuvos vartus – taip lietuvių deficitas tapo 0:3. Per likusį laiką situacija nebepasikeitė ir lietuvės turnyrą pradėjo nesėkme.

Rungtynių įrašas:

UEFA Development turnyro rungtynių statistika

Lietuva – Rumunija 0:3 (0:2);

Orhejaus sporto kompleksas, teisėja – Elena Gobjila (Moldova);

Įvarčiai: 2 min. Andreea Cândea, 42 min. iš baudinio Maria Olah, 75 min. Anastasia Lionte (Rumunija);

Įspėtos: 39 min. Justina Blaževičiūtė (Lietuva); 80 min. Irina Cicoș, 90 min. Carla Rebrișorean (Rumunija);

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ema Daujotė (79 min. Karina Galdikaitė), Miglė Grauslytė, Austėja Jokubaitytė, Ugnė Jonelytė (79 min. Radvilė Kelečiūtė), Milda Ivanciūtė (79 min. Agata Marija Kairytė), Justina Blaževičiūtė, Laura Grucytė, Emilija Grauslytė (58 min. Beatričė Globytė), Marta Lipnickaitė (46 min. Gabija Malakauskaitė), Estela Tamošauskaitė (58 min. Neila Dinevičiutė), Jotvilė Šapaitė (79 min. Elzė Kiškūnaitė).