Moterų A lygos 9 turas: įtikinamos favoričių pergalės

Keturios iš šešių moterų futbolo A lygoje žaidžiančių komandų užbaigė pirmąją sezono pusę. „Gintra“ tai padarė sumušdama 10 įvarčių į „Bangos“ vartus, MFA „Žalgiriui“-MRU užteko 6 įvarčių į kauniečių vartus, o „Utenis“ prasileido 7 įvarčius prieš rekordinę pergalę A lygoje pasiekusias „Vilniaus“ futbolininkes.

FK Vilnius ir FK „Kauno Žalgiris“ po dviejų savaičių dar sužais rungtynes, kurios galutinai užbaigs pirmąją sezono pusę, tačiau kažkiek išvadų galime padaryti ir dabar.

FK „Gintra“. Šiaulių fronte nieko naujo. Daugkartinės čempionės kaip pranokdavo varžoves ankstesniais metais, taip pranoksta ir šiemet. Tiesa, įmuštų įvarčių skaičius, įpusėjus pirmenybėms, yra mažesnis nei pernai, tačiau bendras komandos lygis ir skirtumas tarp komandų išlieka daugmaž toks pat. Vienintelį rimtesnį pasipriešinimą „Gintrai“ davė MFA „Žalgiris“-MRU komanda, kuri antrajame rate pirmavo, bet galiausiai turėjo pripažinti „Gintros“ pranašumą.

Vasarą „Gintra“ pasitiko dar viena dviženkle pergale Gargžduose. Čia žibėjo Jessicos Ayers žvaigždė. Sužaidus vos 12 minučių ji pasižymėjo rezultatyviu perdavimu, o dar per 20 minučių įformino ir hetriką. Vien per pirmąjį kėlinį „Gintra“ sugebėjo pelnyti 8 įvarčius, tačiau po pertraukos kiek nuleido kartelę ir skirtumą padidino vos 2 taikliais smūgiais.

Komanda pradeda vasaros atostogas. Mažiau nei po mėnesio ji sužinos savo varžoves UEFA Čempionių lygos turnyre, kuris šiemet startuos rugpjūčio 18–21 dienomis.

MFA „Žalgiris“-MRU. Kaip prieš metus galėjome sakyti, kad Vilniaus ir Kauno „Žalgirių“ lygis yra panašus, taip dabar galime sakyti, kad tai jau yra praeitis. Jei tuo įsitikinti neužteko pirmojo rato rungtynių, kuriose vilnietės bendravardes nugalėjo 6:0, tai antrojo rato rungtynėse užfiksuotas toks pat rezultatas.

Ar tos dvejos rungtynės kažkuo skyrėsi? Tik detalėmis. Visa kita – milžiniška Vilniaus atstovių žaidybinė persvara, kuri įtvirtinta 6 įmuštais įvarčiais. Kaip ir pirmose rungtynėse, taip ir šįsyk, ir iki pertraukos, ir po jos krito po 3 įvarčius.

Nuo pat dvikovos pradžios pradėjusios dominuoti sostinės futbolininkės pirmojo įvarčio laukė šiek tiek daugiau nei 7 minutes, antrojo – 15. Kauniečių nelaimei, MFA atstovės po pertraukos nei kiek nesumažino tempo, o ir įvarčių galėjo įkristi gerokai daugiau nei įkrito.

Įgiję 5 įvarčių persvarą, MFA „Žalgiris“-MRU treneriai atliko trigubą keitimą. Atrodė, kad atjaunėjusi sudėtis turėtų tapti paguoda varžovėms – netapo. Vos po 6 minučių atjauninus sudėtį, buvo įmuštas ir šeštasis Vilniaus komandos įvartis.

Penkios MFA „Žalgiris“-MRU komandos žaidėjos, nepaisant paskelbtų atostogų, dar neatostogaus. Jos su Lietuvos nacionaline moterų futbolo rinktine dalyvaus Baltijos taurės turnyre. Kalbant apie Kauno futbolininkes, jau minėjome, kad iki atostogų joms liko akistata prieš „Vilnių“.

FK Vilnius. A lygos debiutantės iškovojo rekordinę pergalę. Ir tai nėra keista, nes lyginant su pirmuoju ratu, komanda užaugo. Net jei nenusiseks paskutinės antrojo rato rungtynės, jau aišku, kad tas antrasis ratas komandai yra geresnis už pirmąjį. Na, o jei pavyktų įkąsti buksuojančiam „Kauno Žalgiriui“, tai rudenį galima tikėtis įdomios kovos dėl trečiosios vietos.

Paskutinėse rungtynėse „Vilniaus“ merginos 7:0 sutriuškino „Utenį“. Jei palygintumėm šių komandų rungtynes pirmajame rate ir dabar, matytumėm milžinišką skirtumą. Tuomet bent kėlinį uteniškės stengėsi prilygti varžovėms, šįsyk buvo aišku, kad tai neįmanoma.

Ketvirtą minutę pasižymėjo Viktorija Magalinskaja, dar po 3 minučių skirtas baudinys, kurį realizavo Aušra Klevečkaitė. Koks ryšys tarp šių įvarčių? Juos abu įmušė vartininkės. Taip, Viktorija šį sezoną komandai padeda kaip aikštės žaidėja, tačiau jei Aušra negalėtų žaisti, labai realu, kad būtent Viktorija ją pakeistų. Per likusį laiką dar buvo įmušti 5 įvarčiai, iš kurių 3 įmušė Skaistė Petrauskaitė.

Paskutinės pirmosios sezono pusės rungtynės „Vilnius“ – „Kauno Žalgiris“ bus sužaistos birželio 20 dieną BFA arenoje 15:00 valandą.