Moterų futsal rinktinė atrankos turnyro starte nusileido italėms

Lietuvos rinktinė startavo pirmą kartą rengiamo FIFA pasaulio moterų futsal čempionato atrankos turnyre.

Donato Gražulio treniruojama ekipa pirmose rungtynėse susitiko su Italijos komanda. Mūsiškėms teko pripažinti varžovių pranašumą rezultatu 0:11 (0:3).

Nuo pirmojo kėlinio pradžios italės demonstravo aktyvų atakuojantį žaidimą ir ne kartą tikrino Karolinos Curukovos budrumą iš įvairaus atstumo. Varžovės pelnė pirmą įvartį 4 minutę, o po dviejų minučių gerų progų nepavyko išnaudoti Vestai Ilgūnaitei ir Remigijai Šablevičiūtei.

Italės pelnė antrą įvartį 9 minutę bei joms pavyko dar kartą išgliaudėti lietuvių gynybą 15 minutę.

Antrajame kėlinyje Italijos futbolininkės išlaikė žaidimo iniciatyvą ir padidino skirtumą iki 11:0.

Lietuvos rinktinei šiame turnyre dar liko dvikovos su Serbijos ir Kroatijos moterų futsal rinktinėmis. Kitose šios grupės rungtynėse kroatės rezultatu 8:0 pranoko serbes.

Iš viso pagrindiniame atrankos etape varžysis 23 komandos, suskirstytos į šešias grupes. Šių grupių nugalėtojos iškovos kelialapius į elitinį atrankos etapą, o pastarajame vietas jau yra pelniusios Ispanijos ir Portugalijos rinktinės.

Rungtynių statistika: Italija – Lietuva 11:0 (3:0);

Vrniačka Bania, Vladės Divaco sporto salė, teisėja – Marco Rothenfluh (Šveicarija);

Įvarčiai: 3 min. Bruna Borges Da Silva, 9 ir 31 min. Nicoletta Mansueto, 16 min. Rafaela Dal Maz, 21, 32, 38 ir 39 min. Sara Boutimah, 24 min. Adrieli Berte, 32 min. Renata Adamatti (Italija), 40 min. Erika Ferrara;

Lietuvos rinktinės sudėtis: Karolina Curukova, Gabrielė Ragauskaitė, Monika Akelytė, Deimantė Griesiūtė, Barbara Antonovič. Atsargoje: Viktorija Laksaitė, Jorūnė Lipkinaitė, Remigija Šablevičiūtė, Vismantė Čereškaitė, Justina Baltrūnaitė, Paulina Potapova, Evelina Buividavičiūtė, Vesta Ilgūnaitė, Karolina Zabolotnaja.