Lietuvos futbolo federacija

A lyga

„Panevėžio“ vadovybė ieško atsakymų į kitokius rebusus

2020-04-21

„Panevėžio“ vadovybė ieško atsakymų į kitokius rebusus

Nesėkmingas startas šio sezono Lietuvos futbolo A lygoje „Panevėžio“ klubo vadovams iškėlė ne vieną klausimą, tačiau jau visai netrukus jiems teko ieškoti atsakymų į kitokio pobūdžio rebusus, skelbiama oficialioje A lygos svetainėje.

Koronaviruso pandemija skaudžiai palietė Panevėžio miestą ir jo apskritį, kurioje yra įsikūrusi ne viena stambi įmonė – daugeliui jų entuziazmas remti sportą yra visiškai išblėsęs.

Tą pripažino vienas iš „Panevėžio“ dalininkų Dainius Janėnas, pabrėžęs faktą, jog klubo biudžetas gerokai susitrauks, tačiau su žaidėjais už kovo mėnesį buvo atsiskaityta.

„Kol kas sprendimų dėl algų nesiėmėme, tačiau tai neišvengiama. Praradome dalį rėmėjų, kita dalis lygioje vietoje sumažino tai, ką buvo žadėjusi prieš čempionatą ir ką buvome susitarę. Dalis rėmėjų visiškai atsisakė remti, o kita – sumažino paramą.

Negauname pinigų ir už bilietus. Panevėžyje žmonės tikrai mėgsta futbolą – turėjome vieną iš geriausių lankomumo rodiklių ir tų pajamų neteksime.

Biudžeto situacija yra tikrai sudėtinga. Jį dar skaičiuojame, tad dar sunku būtų įvardinti, kiek procentine išraiška jo neteksime, tačiau skaičius bus ženklus“, – pasakojo D. Janėnas.

UAB „Naftėnas“ generaliniam direktoriui, kurio vadovaujama įmonė ne vienerius metus teikia paramą Panevėžio sportui, taip pat buvo mestas iššūkis išlaviruoti įmonės laivą sunkmečio metu.

„Panevėžį“ remiame jau ketvirtą sezoną. Po truputį įsitraukėme, tapome dalininkais ir labai mėgstame sportą. Kiek įmonė gali sau leisti, sportą remiame visada, – kalbėjo „Panevėžio“ dalininkas. – Deja, nesame išimtis ir jaučiame tą susidariusią krizę, todėl mūsų pajamos tikrai nebus tokios, kokias planavome. Ko gero, klubui būsime priversti taip pat skirti kiek mažesnę dalį.“

Vis dėlto A lygoje žaidžianti reprezentacinė miesto komanda yra tik ledkalnio viršūnė. Panevėžyje pandemijos pasekmes jaučia ir futbolo mokyklos, jose dirbantys treneriai bei kiti darbuotojai, o vaikai prie kamuolio gali prisiliesti tik namų sąlygomis.

„Suprantama, kad negali vykti futbolo treniruočių procesas ir akademija negaus lėšų. Pavyzdžiui, už sporto objektų nuomą ar neformalaus ugdymo lėšas. Didžiajai daliai Panevėžio futbolo akademijos trenerių tai yra vienintelis darbas – yra trenerių, kurie lygiagrečiai darbuojasi Raimundo Sargūno gimnazijoje“, – sakė „Panevėžio“ dalininkas.

Šiame sezone Aukštaitijos sostinės ekipai atstovauja ne vienas Pietų Amerikos futbolo mokyklos atstovas, taip pat futbolininkai iš Japonijos bei Portugalijos – visi jie, kaip ir vietiniai žaidėjai, karantino metu liko Lietuvoje.

D. Janėnas teigė, jog apsispręsti dėl to nebuvo sunku: „Sprendimas dėl legionierių pasilikimo Lietuvoje buvo gana lengvas. Kažkokių didelių diskusijų ar debatų šioje vietoje nebuvo – šimtu procentų visi žaidėjai yra likę, niekas neišvažiavo. Jie treniruojasi individualiai ir laikosi visų numatytų taisyklių.“

„Panevėžys“ 1-ajame ture svečiuose skaudžiai nusileido Vilniaus „Žalgiriui“ ir šiuo metu yra turnyro lentelės apačioje.

Susijusios naujienos

 • D. Šimkus karjerą tęs Izraelyje

  2021-01-17

  A lyga

  D. Šimkus karjerą tęs Izraelyje

  Tris sezonus Vilniaus „Žalgiriui“ atstovavęs Lietuvos rinktinės saugas Domantas Šimkus karjerą tęs Izraelyje. Praėjusiame sezone D. Šimkus A lygoje sužaidė visas 20 rungtynių ir ženkliai prisidėjo...

 • J. Tadičius keliasi į Vilnių

  2021-01-16

  A lyga

  J. Tadičius keliasi į Vilnių

  Vilniaus „Žalgirio“ puolimo gretas papildys komandos gerbėjams gerai žinomas buvęs varžovų žaidėjas – patyręs snaiperis Josipas Tadičius. 33 metų kroatas pastaruosius kelis metus su pertrauka...

 • A. Kaludžerovičius lieka Serbijoje

  2021-01-15

  A lyga

  A. Kaludžerovičius lieka Serbijoje

  Vilniaus „Žalgirio“ ir Andrijos Kaludžerovičiaus keliai prieš 2021 metų sezoną išsiskyrė. Legionierius iš Serbijos dėl asmeninių aplinkybių artimiausiu metu į Lietuvą negrįš. Klubas turėjo galimybę...