Lietuvos futbolo federacija

Esportas

LFF efutbolo rinktinės žaidėjai: „Dalyvavimas eEuro 2020 tapo neįkainojama patirtimi“

2020-04-29

LFF efutbolo rinktinės žaidėjai: „Dalyvavimas eEuro 2020 tapo neįkainojama patirtimi“

LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į eEuro 2020 turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.

Debiutiniame UEFA virtualaus Europos futbolo turnyre, Lietuvos efutbolininkai tapo tikru čempionato atradimu. Lietuviai pirmame rate iškovoję penkias pergales bei surinkę 16 taškų pateko į turnyro kvalifikacijos atkrintamąsias varžybas. Jau tuomet jautėsi, kad lietuviai gali tapti turnyro sensacija, nes nepaisant profesionalių varžovų, mūsiškiai niekada nepasiduodavo be kovos. Nors lietuviams į pagrindinį etapą patekti nepavyko, verta paminėti, kad pasirodymą turnyre lietuviai baigė būdami stipriausiųjų dvidešimtuke.

„Kelionė eEuro 2020 link buvo neįtikėtina, pradedant Nacionaline atranka, baigiant eEuro atrankos kovomis. Nors tai pirmas tokio tipo turnyras, nesklandumų ar nesusipratimų organizatoriams pavyko išvengti, o kovos buvo aukščiausiame lygyje. Norėtųsi tokių projektų ateityje matyti dar daugiau“, – teigė LFF efutbolo rinktinės žaidėjas Edgaras Skrielius.

Visuomenės susidomėjimas maloniai nustebino

„Tokio susidomėjimo tikrai nesitikėjome. Elektroninis sportas mūsų visuomenėje dar yra gana naujas dalykas ir dauguma į jį žiūri labai konservatyviai, ypač vyresnioji karta. Vis tik, smagu, kad žiniasklaida aktyviai domėjosi bei transliavo viską, kas vyko paskutinėmis savaitėmis. Turime pratinti visuomenę prie tokių naujonių“, – teigė E. Skrielius.

Tuo tarpu Donatui Grabarčiukui toks dėmesys padėjo dar labiau susikaupti: „Tikrai nesitikėjome tokio dėmesio. Tačiau po pirmo atrankos etapo pamačius transliacijos skaičius bei komentarus – buvau maloniai nustebintas ir supratau, kad šiam turnyrui reikia ruoštis dar rimčiau, norėjosi padovanoti kuo daugiau pergalių. Verta paminėti, kad atrankos metu buvo nesklandumų su interneto ryšiu. Dėl savo interneto kokybės esu ramus, ne kartą tikrinau, tačiau būdavo akimirkų, kuomet susijungimas vėluodavo sekundę, kuri po to kainuodavo klaidą arba net įvartį. Nežinau, ar organizatoriams fiziškai įmanoma sukontroliuoti šį niuansą, bet ateityje noretųsi tam tikrų interneto reikalavimų, kurių laikytųsi visi. Interneto trikdžiai gadina ir žaidimo kokybę, ir grožį.“

Pritrūko patirties

Paklausti, ko pritrūko iki pagrindinio turnyro, abu Lietuvos efutbolo rinktinės nariai akcentavo patirties trūkumą.

„Pritrūko elementarios praktikos ir patirties. Mums tai – nauja patirtis, kurios anksčiau neturėjome. Ruošdamiesi atrankai sužaidėme daug draugiškų rungtynių prieš geriausius Europos žaidėjus. Tokia patirtis – neįkainojama, nes atradome daug naujovių žaidime, kurių prieš tai net nežinojome. Deja, pritaikyti šias naujoves savo žaidime nepavyko dėl intensyvaus grafiko“, – teigė E. Skrielius.

Dalyvavimas eEuro 2020 tapo neįkainojama patirtimi

„Tikėjomės žengti tolyn, bet pritrūko sėkmės ir patirties. Būtina pasidžiaugti gražia pergale prieš Daniją bei pripažinti, kad kiti varžovai šį kartą buvo pajėgesni. Buvo padaryta klaidų, tačiau liūdėti nėra dėl ko. Nors teko kovoti su profesionalais, kiekvienose rungtynėse buvo kovojama iki pabaigos“, – sakė LFF efutbolo rinktinės treneris Martynas Bendikas.

„eEuro 2020 kelionė buvo neįtikėtina. Turime išties pajėgią komandą, su labai stipriais ir potencialiais žaidėjais, todėl tikiu, kad tai tik pradžia prieš dideles pergales. Dabar turime laiko suvokti, kad esame tarp dvidešimties stipriausių rinktinių Europoje, o tai jau – puikus pasiekimas. Noriu padėkoti sirgaliams, kurie stebėjo, palaikė bei buvo kartu. Taip pat Lietuvos futbolo federacijai, už pasitikėjimą ir pastovų palaikymą. Tai yra be galo gera patirtis ir džiaugiuosi, kad visą šią kelionę buvome kartu“, – teigė LFF esporto vadovas Edgaras Abromavičius.

Susijusios naujienos

 • LFF efutbolo rinktinė iškovojo Baltic eCup!

  2020-06-05

  Esportas

  LFF efutbolo rinktinė iškovojo Baltic eCup!

  Penktadienio vakarą vykusiame istoriniame virtualaus Baltijos futbolo taurės turnyre triumfavo Lietuvos efutbolininkai. Taurės favoritais laikyti Lietuvos efutbolininkai patvirtino savo statusą...

 • Pirmą kartą istorijoje vyks eBaltijos futbolo taurė

  2020-06-01

  Esportas

  Pirmą kartą istorijoje vyks eBaltijos futbolo taurė

  Lietuvos, Latvijos ir Estijos futbolo federacijos, bendradarbiaudamos su „Konami“, birželio 5 d. organizuos pirmąjį virtualų Baltijos šalių futbolo taurės turnyrą. Turnyras vyks tuo metu, kai visose...

 • Per LNK – virtualaus UEFA čempionato finalas

  2020-05-22

  Esportas

  Per LNK – virtualaus UEFA čempionato finalas

  Kai dauguma sporto renginių pasaulyje dėl koronaviruso pandemijos atšaukti, LNK kviečia pasimėgauti virtualiai žaidžiamu futbolu. Šį savaitgalį, gegužės 23-ąją ir 24-ąją, LNK televizijos internetinis...