Lietuvos futbolo federacija

A lyga

A lygos klubai galės vykdyti visavertes treniruotes

2020-04-30

A lygos klubai galės vykdyti visavertes treniruotes

Pristabdžius koronaviruso plitimą mūsų šalyje ir sušvelninus karantino apribojimus, Lietuvos futbolo A lygos klubams leista grįžti į visavertį treniruočių režimą, pranešama oficialioje A lygos svetainėje.

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro–valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos nutarimu balandžio 29 dieną buvo pakeistas balandžio 23-ąją priimtas sprendimas dėl sportininkų treniruočių atviruose aikštynuose.

Naujoje redakcijoje nuo balandžio 30 dienos ploto ir atstumo ribojimai netaikomi sportininkams, įvykdžiusiems atrankos į olimpines ir paralimpines žaidynes reikalavimus, olimpinių rinktinių kandidatams, sportininkams, besirengiantiems kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams, nacionalinių rinktinių ar kitų komandinių sporto šakų turnyrams (lygoms). Išvardyti sportininkai gali treniruotis didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis.

Kitiems sportininkams leidžiama treniruotis atviruose sporto aikštynuose, jei 1 sportininkui tenka 10 kvadratinių metrų ploto ir tarp sportininkų, ar jų 2 asmenų grupių, išlaikomas ne mažesnis negu 10 metrų atstumas – taip nuo šio pirmadienio treniravosi dalis A lygos klubų.

Futbolininkams nesportuojant, jie turi dėvėti veido kaukes ar apsauginius skydelius. Pasinaudojus sporto priemonėmis, jas būtina dezinfekuoti.

Klubų treneriai, medicinos darbuotojai bei kitas personalas turi laikytis 2 metrų atstumo vienas nuo kito ir privalo dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius ar skydelius.

Į darbą nerekomenduojama vykti rizikos grupėje esantiems darbuotojams, kurie yra 60 metų ir vyresni. Pašaliniai asmenys į treniruočių vietas neturi būti įleidžiami.

Ir sportininkams, ir personalo darbuotojams, vos tik atvykus į treniruočių vietą, būtina pamatuoti temperatūrą. Prie sportavimo vietos turi būti dezinfekavimo priemonės, galimybė nusiplauti rankas, pateikta higienos informacija apie rankų dezinfekavimą ir čiaudėjimo etiketą.

A lygos valdyba buvo nusprendusi, jog šio sezono varžybos bus atnaujintos po trijų savaičių nuo karantino atšaukimo.

Šiuo metu yra sudaromas 2020 metų čempionato tvarkaraščio projektas ir jis bus pristatytas artimiausiu metu.

Susijusios naujienos

 • D. Šimkus karjerą tęs Izraelyje

  2021-01-17

  A lyga

  D. Šimkus karjerą tęs Izraelyje

  Tris sezonus Vilniaus „Žalgiriui“ atstovavęs Lietuvos rinktinės saugas Domantas Šimkus karjerą tęs Izraelyje. Praėjusiame sezone D. Šimkus A lygoje sužaidė visas 20 rungtynių ir ženkliai prisidėjo...

 • J. Tadičius keliasi į Vilnių

  2021-01-16

  A lyga

  J. Tadičius keliasi į Vilnių

  Vilniaus „Žalgirio“ puolimo gretas papildys komandos gerbėjams gerai žinomas buvęs varžovų žaidėjas – patyręs snaiperis Josipas Tadičius. 33 metų kroatas pastaruosius kelis metus su pertrauka...

 • A. Kaludžerovičius lieka Serbijoje

  2021-01-15

  A lyga

  A. Kaludžerovičius lieka Serbijoje

  Vilniaus „Žalgirio“ ir Andrijos Kaludžerovičiaus keliai prieš 2021 metų sezoną išsiskyrė. Legionierius iš Serbijos dėl asmeninių aplinkybių artimiausiu metu į Lietuvą negrįš. Klubas turėjo galimybę...