Lietuvos futbolo federacija

A lyga

Vyriausybė leido atnaujinti aukšto meistriškumo čempionatus

2020-05-13

Vyriausybė leido atnaujinti aukšto meistriškumo čempionatus

Trečiadienio popietę vykusios Vyriausybės spaudos konferencijos metu Lietuvos futbolo aistruoliai sulaukė džiugių naujienų – Vyriausybė leido atnaujinti aukšto meistriškumo sporto čempionatus.

„Aišku, kol kas yra ribojimas – be žiūrovų. Bet, lygiai taip pat kaip su masiniais renginiais, turėsime preliminarų grafiką, kaip ir kiek žiūrovų galėtų atsirasti sporto varžybose atvirose vietovėse, po to galbūt ir uždarose patalpose“, – per spaudos konferenciją kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.

Lietuvos futbolo federacija (LFF) prieš savaitę kreipėsi į Vyriausybę dėl futbolo sezono atnaujinimo. LFF generalinis sekretorius E. Stankevičius neslėpė džiaugsmo dėl šalyje gerai valdomos COVID-19 pandemijos ir pabrėžė norą sugrąžinti futbolo sezoną.

„Po Vyriausybės nutarimo žinome savo atspirties tašką, tai yra gegužės 30 diena. Prieš savaitę kreipėmės į Vyriausybę su prašymu atnaujinti futbolo čempionatus, o tarp siūlomų A lygos atnaujinimo datų prašyme bus įvardijamos gegužės 23–24 arba gegužės 30–31 dienos.

Teigti, kada prasidės Lietuvos futbolo čempionatai dar sunku, nes klubai ir lygos tai turi nutarti tarpusavyje. Turime paruošę A lygos tvarkaraščio juodraštinį variantą, tačiau lygų viduje paliekama teisė nuspręsti čempionato atnaujinimo datą. Vis dėlto, manau, kad tiek aistruoliai, tiek klubai ir žaidėjai nekantrauja atnaujinti čempionatus bei sugrįžti į futbolo ritmą“, – teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

LFF siųstame rašte buvo akcentuoti visi čempionatų atnaujinimo scenarijai. Vyriausybei leidus tęsti čempionatą esant karantinui, A lyga rungtynes organizuotų be žiūrovų. Vėliau, iki birželio 15 dienos, bus prašoma Vyriausybės leidimo organizuoti rungtynes su 10% žmonių nuo stadiono talpos, o po birželio 15 d. – su 20% žmonių nuo stadiono talpos, užtikrinant 10 kvadratinių metrų plotą vienam žmogui bei 2 metrų atstumą tarp jų.

Susijusios naujienos

 • J. Tadičius keliasi į Vilnių

  2021-01-16

  A lyga

  J. Tadičius keliasi į Vilnių

  Vilniaus „Žalgirio“ puolimo gretas papildys komandos gerbėjams gerai žinomas buvęs varžovų žaidėjas – patyręs snaiperis Josipas Tadičius. 33 metų kroatas pastaruosius kelis metus su pertrauka...

 • A. Kaludžerovičius lieka Serbijoje

  2021-01-15

  A lyga

  A. Kaludžerovičius lieka Serbijoje

  Vilniaus „Žalgirio“ ir Andrijos Kaludžerovičiaus keliai prieš 2021 metų sezoną išsiskyrė. Legionierius iš Serbijos dėl asmeninių aplinkybių artimiausiu metu į Lietuvą negrįš. Klubas turėjo galimybę...

 • J. Jefremovas ir 2021 m. vilkės „Sūduvos“ aprangą

  2021-01-15

  A lyga

  J. Jefremovas ir 2021 m. vilkės „Sūduvos“ aprangą

  Marijampolės „Sūduva“ dar vienam sezonui pasirašė kontraktą su dešiniojo krašto gynėju iš Ukrainos Jevgenu Jefremovu.   Sekmadienį 27-ąjį gimtadienį švęsiantis futbolininkas prie Marijampolės ekipos...