Lietuvos futbolo federacija

Studentų futbolas

LSFL kreipimasis į Lietuvos Respublikos Vyriausybę

2020-06-02

LSFL kreipimasis į Lietuvos Respublikos Vyriausybę

Praėjusią savaitę nuotoliniu būdu bendravusi Lietuvos studentų futbolo lygos valdyba nuspendė kreiptis į šalies Vyriausybę su prašymu studentų reikmėms išsaugoti VDU/ ŠA (buvusį LEU, dar anksčiau VPU) stadioną.

Tokį susirūpinimą valdybai sukėlė nežinomybė dėl jo likimo. Priminsime, kad nelikus Lietuvos edukologijos universiteto, stadionas atiteko į „niekieno“ rankas, o pačią situaciją dar labiau glumina faktas, kad į jį pretendavusiam Vilniaus Gedimino technikos universitetui aiškiai buvo „parodytos durys“.

LSFL kasmet sutraukia apie 300 studentų, dar daugiau jų futbolą žaidžia savo malonumui. Dar daugiau – VDU/ ŠA stadionas yra pritaikytas ne tik futbolui, tačiau ir tinkliniui, krepšiniui, lengvajai atletikai. Praradus stadioną, visi šie jauni žmonės bus išguiti lauk.

Kreipimasis:

Ministre, Vilniaus mieste studijuoja apie 60000 studentų, tarp kurių, be abejonės, yra sportuojančių ar užsiimančių sveikatingumu. Nuo nepriklausomybės atkūrimo Vilniaus mieste futbolo infrastruktūra vis prastėjo ir šiuo metu studentams yra likusios tik dvi (Vilniaus universiteto ir VDU/ ŠA) aikštės. Mus, Lietuvos studentų futbolo lygos, valdybos narius neramina spaudoje pasirodę gandai, kad artimiausiu metu galime likti vos su vienu stadionu.

Mūsų tikslas – sveika visuomenė, todėl kreipiamės į Jus su prašymu – išsaugoti stadioną universitetų reikmėms. Mums nesvarbu, ar tai  bus Vilniaus Gedimino technikos universitetas, ar Mykolo Romerio universitas, ar kažkuri kolega. Mums svarbu, kad jauni žmonės, užuot trankęsi gatvėmis, turėtų kur sportuoti.

Pasirašo LSFL valdybos nariai:

Vytas Jančiauskas (lygos direktorius)

Rimantas Turskis (VU)

Giedrius Barevičius (VGTU)

Vladas Juknevičius (VDU/ ŠA)

Tomas Miliauskas (LSU)

Gintaras Grigonis (KTU)

Rytis Alūzas (ŠU).

Lietuvos studentų futbolo lyga savo gyvavimą skaičiuoja nuo 1999 – ųjų. Pasibaigęs sezonas lygai buvo dvidešimtasis. Dvejus pastaruosius metus čempiono titulas priklauso Šiaulių universitetui.

Susijusios naujienos

 • Patvirtintas naujasis LSFL čempionatas – 5 komandos, 4 ratai

  2020-09-24

  Studentų futbolas

  Patvirtintas naujasis LSFL čempionatas – 5 komandos, 4 ratai

  Dėl pandemijos pavasarį antrąjį ratą atšaukusi ir čempionu Šiaulių universitetą paskelbusi Lietuvos studentų futbolo lyga į stadionus sugrįš rugsėjo 28–ąją. Jau aišku, kad naujajame sezone lyga turės...

 • P. Grigonio taurė – KTU studentams

  2020-09-21

  Studentų futbolas

  P. Grigonio taurė – KTU studentams

  Dėl pandemijos net penkis mėnesius nukelto LSFL mažojo futbolo turnyro nugalėtojais tapo KTU studentai. Aštuoni prieš aštuonis formatu vykusio turnyro finale KTU 2:0 nugalėjo LSU ekipą. Po šios...

 • Dėl pandemijos nukeltas studentų turnyras – jau šį savaitgalį

  2020-09-16

  Studentų futbolas

  Dėl pandemijos nukeltas studentų turnyras – jau šį savaitgalį

  Kovo 14 dieną turėjęs įvykti LSFL mažojo futbolo turnyras, skirtas Lietuvos nepriklausomybės dienai, bus surengtas šį šeštadienį LFF Kauno treniruočių centro stadione. Dėl garbės prezidento Povilo...