Lietuvos futbolo federacija

Oficialūs pranešimai

LFF Vykdomasis komitetas patvirtino pagalbos priemones dėl COVID-19 pandemijos

2020-07-17

LFF Vykdomasis komitetas patvirtino pagalbos priemones dėl COVID-19 pandemijos

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomasis komitetas (VK), remdamasis COVID-19 darbo grupės siūlymu, priėmė sprendimą padengti klubų teisėjavimo kaštus bei skirti finansinę paramą licencijuotiems klubams, kurie tvariai vykdo LFF futbolo klubų licencijavimo taisyklėse nustatytas jaunimo ugdymo programas.

Atitinkamo dydžio paramos buvo paskirtos šiems klubams:

FK „Šilutė“; FK „Neptūnas“; FK „Babrungas“; FK „Tauras“; FK „Utenos Utenis“; FM „Ateitis“; FK „Saned“; Šiaulių FA „Šiauliai“; Telšių FC „Džiugas“; Alytaus DFK „Dainava“; FK „Hegelmann Litauen“; FK „Jonava“ ; Gargždų FK „Banga“; Kretingos FK „Minija“; Kėdainių FK „Nevėžis“; Mažeikių FK „Atmosfera“ ; Vilniaus „BFA“.

Parama buvo skirta užskaitos metodu, tad klubai  galės panaudoti šią paramą: užskaitant legionierių mokesčius bei LFF drausminėms baudoms ar kitiems atsiradusiems finansiniams įsipareigojimams Lietuvos futbolo federacijai. Klubai turi teisę šia kompensacija pasinaudoti iki 2020-12-31. LFF pasilieka teisę sustabdyti piniginę paramą, jeigu klubui buvo anuliuota licencija, buvo šiurkščiai pažeistos LFF klubų licencijavimo taisyklės, pradėtas tyrimas dėl sutartų rungtynių ar klubas nebendradarbiauja su LFF.

„Pandemija kirto per kišenę visam sporto pasauliui, natūralu, kad futbolas nėra išimtis. Dar karantino laikotarpiu diskutavome tiek su Vykdomojo komiteto nariais, tiek su lygų atstovais, norėdami padėti klubams tokiu sudėtingu laikotarpiu. Ši parama bus skiriama tik licencijavimo kriterijus atitinkantiems klubams, todėl tai taps savotiška motyvacija tiems klubams, kurie dar tik siekia įvykdyti licencijavimo kriterijus“, - teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

LFF licencijuotiems klubams padengs teisėjavimo kaštus

Birželio 30 d. LFF Vykdomojo komiteto metu (VK) buvo priimtas sprendimas dėl 2021 m. ir 2022 m. sezono teisėjavimo kaštų padengimo – A lygos, LFF I lygos, LFF II lygos ir LFF taurės varžybose dalyvausiantiems bei licencijas įgijusiems klubams apmokėti pirmenybių teisėjavimo mokestį. Teisėjavimo paslaugos taip pat bus apmokamos ir Lietuvos moterų A lygos, LMFA I lygos varžybose bei Lietuvos merginų elitinėje lygoje.

„Teisėjavimo kaštai sudaro ženklią, ypač mažesnių klubų biudžeto dalį, todėl iškėlėme šį klausimą, aptarėme galimybes ir buvo priimtas sprendimas, kad federacija gali prisidėti prie šių kaštų mažinimo“ – apie sprendimą kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Tuo tarpu 2020 m. sezone už teisėjavimą bus apmokėtavisoms licencijuotoms A lygos, LFF I lygos, LFF II lygos ir LFF taurės varžybų komandoms, įskaitant klubų dublerines ir dukterines komandas. 

A lygos klubų dublerinės komandos sulauks ir papildomos pagalbos – LFF padengs ne tik jų teisėjavimo kaštus, bet, pagal VK sprendimą, šie klubai taip pat bus atleisti nuo I lygos dalyvio mokesčio.

COVID-19 darbo grupės posėdžiai bus organizuojami iki 2020 m. pabaigos, kuriuose bus svarstoma epidemiologinės situacijos Lietuvoje įtaka visai futbolo bendruomenei ir priimami atitinkami sprendimai. Papildomi su paramos skyrimu, jos dydžiu ir kitais susijusiais sprendimais.

Susijusios naujienos

 • Kretingoje atidaryta pirmoji dirbtinės dangos aikšė

  2020-09-26

  Oficialūs pranešimai

  Kretingoje atidaryta pirmoji dirbtinės dangos aikšė

  Šeštadienį Kretingoje oficialiai atidaryta pilnų matmenų dirbtinės dangos futbolo aikštė. Kretingos rajono mero Antano Kalniaus teigimu, artimiausiais metais mieste atsiras ir daugiau šiuolaikiškų...

 • LSU studentui – Lietuvos futbolo federacijos parama

  2020-09-24

  Oficialūs pranešimai

  LSU studentui – Lietuvos futbolo federacijos parama

  Lietuvos sporto universiteto (LSU) socialiniai partneriai padeda studentams siekti mokslo ir sporto aukštumų.  Šįkart Lietuvos futbolo federacija (LFF) skyrė paramą Treniravimo sistemų...

 • LFF ir LSPFA vadovai lankėsi Birštone

  2020-09-21

  Oficialūs pranešimai

  LFF ir LSPFA vadovai lankėsi Birštone

  Šiandien Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, LFF viceprezidentas ir Lietuvos salės ir paplūdimio futbolo asociacijos (LSPFA) prezidentas Vidmantas...