Lietuvos futbolo federacija

Tarptautinė veikla

UEFA konferencijos metu nuspręsta rungtynes žaisti be sirgalių

2020-08-19

UEFA konferencijos metu nuspręsta rungtynes žaisti be sirgalių

Trečiadienio popietę vyko UEFA vaizdo konferencija su 55 jos narių asociacijų generaliniais sekretoriais. Ši vaizdo konferencija vyko konsultaciniu principu, kuriam vadovavo UEFA.

Tautų lyga vyks namų-išvykos principu

Konferencijos metu Europos futbolo federacijų vadovai pritarė UEFA siūlymui žaisti rungtynes už uždarų durų, o rungtynėse dalyvauti galės tik oficialūs delegatai. Po konferencijos tapo aišku, kad UEFA Tautų lygos rungtynės bus žaidžiamos pagal ankščiau sudėliotą tvarkaraštį. Tokiu atveju artimiausia Lietuvos rinktinės akistata su Kazachstanu vyks rugsėjo 4 dieną LFF stadione, o rugsėjo 8 dieną – Lietuvos rinktinė skris į Albaniją.

Tautų lyga – be sirgalių

UEFA glaudžiai bendradarbiauja su sveikatos priežiūros institucijomis ir vyriausybėmis, siekdama ištirti galimą aistruolių sugrįžimą į stadionus. Konferencijos metu dalyviai vieningai sutarė, jog prieš leidžiant gerbėjams sugrįžti, reikia griežtų higienos ir sanitarijos priemonių, kad būtų užtikrinta visų stadionuose esančių žmonių sveikata.

UEFA pabrėžė, kad dar per anksti leisti sirgalius į artėjančias UEFA klubines bei nacionalinių komandų varžybas, kurios bus žaidžiamos rugsėjo pradžioje.

Siekiant išvengti karantinavimosi siūlomi tarptautiniai koridoriai

Konferencijoje buvo aptartas žaidėjų karantinavimosi klausimas, ypač aktualus nacionalinėms komandoms. Asociacijos buvo raginamos kreiptis į savo Vyriausybes siekiant išimčių žaidėjams ir komandos nariams (vadinamieji tarptautiniai koridoriai, kurie jau egzistuoja keliose šalyse).

Žaidėjai vis tiek bus reguliariai tikrinami kaip visuotinio UEFA sugrįžimo į žaidimą protokolo dalis – tai turėtų užtikrinti, kad tokios išimtys nekeltų jokios rizikos visuomenei. Taip pat buvo pabrėžta, kad tokie tarptautiniai koridoriai labai supaprastintų rungtynių organizavimą. Asociacijos turėtų galimybę paprašyti perkelti rungtynes ​​į neutralią vietą, jei dabartinės šalies vidaus sąlygos galėtų kelti pavojų rungtynių rengimui.

Susijusios naujienos

 • Spalvinis aklumas futbole: problemos ir sprendimai

  2020-09-06

  Tarptautinė veikla

  Spalvinis aklumas futbole: problemos ir sprendimai

  Apie 320 milijonų asmenų pasaulyje turi spalvinį aklumą (daltonizmą) ar kitą įgimtą regėjimo trūkumą. Siekdamos atkreipti futbolo bendruomenės dėmesį, Anglijos futbolo asociacija kartu su UEFA buvo...

 • Lietuvoje siekiama surengti Europos jaunimo futbolo ir futsalo čempionatus

  2020-08-06

  Tarptautinė veikla

  Lietuvoje siekiama surengti Europos jaunimo futbolo ir futsalo čempionatus

  Lietuvos futbolo federacija (LFF) pateikė paraiškas, siekiant surengti vieną iš UEFA jaunimo futbolo čempionatų. Iki liepos 30 dienos vyko intensyvus darbas parengiant paraiškas, siekiant suteikti...

 • Vyko UEFA generalinių sekretorių konferencija

  2020-08-06

  Tarptautinė veikla

  Vyko UEFA generalinių sekretorių konferencija

  Ketvirtadienį vyko UEFA generalinių sekretorių vaizdo konferencija, kurios metu buvo aptarti aktualiausi Europos futbolo klausimai. Konferencijos metu bene didžiausias dėmesys buvo skirtas...