Lietuvos futbolo federacija

Teisėjai

UEFA Jaunimo lygoje teisėjavęs D. Rumšas: „Kiekvienos rungtynės yra kaip iššūkis“

2020-08-21

UEFA Jaunimo lygoje teisėjavęs D. Rumšas: „Kiekvienos rungtynės yra kaip iššūkis“

Lietuvos teisėjų brigadai teko garbė vadovauti UEFA Jaunimo lygos ketvirtfinalio akistatai Šveicarijoje. Rezultatyvi dvikova sulaukė žiniasklaidos ažiotažo dėl triskart permušto baudinio, kurį atrėmė austrų vartininkas.

Rungtynėms tarp Zalcburgo FC „Red Bull Salzburg“ (Austrija) ir Liono „Olympique“ (Prancūzija) teisėjavo Donatas Rumšas, jam asistavo Aleksandr Radiuš ir Dovydas Sužiedėlis bei rezervinis teisėjas Manfredas Lukjančukas.

Donato Rumšo darbas neseniai buvo įvertintas UEFA, kuri įtraukė jį į FIFA pirmos kategorijos teisėjų grupę. 32 metų arbitras sutiko pasidalinti savo įspūdžiais su LFF.lt svetaine.

- Papasakokite išsamiau apie pakvietimą teisėjauti šio turnyro ketvirtfinalio rungtynėms. Kaip Jūsų darbą paveikė UEFA protokolas, siekiant apsaugoti varžybų dalyvius nuo koronaviruso grėsmės?

- Sulaukius kvietimo prieš tris savaites iki rungtynių, gavome daug papildomos medžiagos. UEFA išleido naują protokolą „Return to Play“ ir jame nurodyti itin griežti reikalavimai: pasidaryti COVID-19 testus prieš 10–14 dienų iki išvykos, po to prieš pat išvyką bei jau nuvykus į Šveicariją. Pasikeitė ir tvarka dėl keliavimo, tad reikėjo įsisavinti visas naujoves.

- Kokį įspūdį jums paliko ketvirtfinalio rungtynių žaidėjai, kurie surengė išties rezultatyvią dvikovą, pasibaigusią Austrijos atstovų pergale 4:3?

-Labai jautėsi, kad vaikinai išsiilgę futbolo. Mums, kaip teisėjams, teko daug darbo, nes buvo pakankamai momentų. Išties, komandų lygis aukštas – jos žaidė solidų, greitą, atakuojantį futbolą. Malonu buvo teisėjauti. Sakyčiau, jog net nesijautė sezono pertraukos padariniai, tikrai nustebino jų parodyto žaidimo kokybė.

- Žiniasklaida gana plačiai aptarė rungtynių epizodą, kuomet skyrėte tris baudinius iš eilės ir vartininkas Danielis Antoschas atrėmė visus smūgius.  Ar galėtumėte pakomentuoti šią situaciją? Jūsų darbo praktikoje pasitaikė panašių kuriozinių atvejų dėl baudinio permušimo?

- Yra tekę duoti permušti baudinius, bet šis atvejis yra unikalus, kai kelis kartus per vienerias rungtynes tai teko padaryti. Teisėjui tokie atvejai nėra malonūs, bet tai yra taisyklių dalis: jeigu vartininkas akivaizdžiai peržengia liniją ir išeina anksčiau smūgio momento, tai yra pažeidimas, kurį mes turime užfiksuoti. Du kartus tai buvo akivaizdžiai padaryta, todėl mes priėmėme sprendimus, kuriuos reikėjo priimti.

- Ar sulaukėte pastabų iš rungtynių inspektoriaus?

- Per pirminį aptarimą po rungtynių inspektorius pasakė, kad mūsų darbu buvo patenkintas ir kažkokių ypatingų priekaištų neturėjo, bet oficialios ataskaitos aš dar neturiu. Kai tik ją turėsiu, bus galima pasakyti dėl epizodų traktavimo.

- Kaip vertinate Jūsų paaukštinimą į FIFA pirmos kategorijos teisėjų grupę?

- Lietuvos teisėjai nuoširdžiai daug dirba ir džiugu, kad šis darbas yra teigiamai įvertinamas bei mumis pasitiki. Tarptautinių rungtynių daugėja ir kiekvienos iš jų yra kaip iššūkis. Jos yra nagrinėjamos, o geras pasirodymas veda prie galimybės suteisėjauti sekančioms rungtynėmis. Kuo ši serija tęsiasi ilgiau, tuo viskas juda į priekį, auga pasitikėjimas manimi kaip teisėju. Lietuvos teisėjų korpusas taip pat palaiko mūsų brigadą, tad stengiamės jų nenuvilti.

-Dėkoju už pokalbį.

Kalbino Robertas Každanas/UEFA.com nuotr.

Susijusios naujienos

 • Prienuose surengtas moterų teisėjų seminaras

  2020-09-14

  Teisėjai

  Prienuose surengtas moterų teisėjų seminaras

  Rugsėjo 12-ąją į Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) organizuotą seminarą atvyko 18 teisėjų, kurios laikė fizinio pasirengimo normatyvus, video testus ir analizavo įvykusių rungtynių...

 • Moterys kviečiamos dalyvauti teisėjų seminare

  2020-09-08

  Teisėjai

  Moterys kviečiamos dalyvauti teisėjų seminare

  Lietuvos futbolo teisėjų asociacija (LFTA) šį šeštadienį Prienuose organizuos seminarą bei normatyvus teisėjoms ir teisėjų asistentėms. Renginys vyks rugsėjo 12 dieną nuo 9 valandos Prienų kūno...

 • Finišavo seminarų maratonas pradedantiems teisėjams

  2020-08-30

  Teisėjai

  Finišavo seminarų maratonas pradedantiems teisėjams

  Rugpjūčio mėnesio Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) darbymetis pasibaigė. Penkiuose miestuose vykdytų seminarų metu net 90 dalyvių buvo supažindinti su futbolo taisyklių abėcėle...