Lietuvos futbolo federacija

Moterų futbolas

Įsibėgėja Moterų regioninės lygos debiutinis sezonas

2020-09-10

Įsibėgėja Moterų regioninės lygos debiutinis sezonas

Rugpjūčio 29-ąją startavęs naujasis projektas futbolą žaidžiančioms mėgėjoms šiemet įtraukė 5 Vilniaus regiono ir 12 Alytaus regiono komandas.

LFF stadione surengti pirmieji du Vilniaus regiono varžybų turai, po kurių pirmauja „JL Stars“, toliau rikiuojasi FK „Vilnius“, Nemenčinės MFK, MFA „Bitės“ ir „Fly ladies“.

Pietų regiono varžybos startuos rugsėjo 10 dieną. Jose dalyvaus moterų mėgėjų komandos, kurios ankstesniuose sezonuose varžėsi Alytaus MFK ir Alytaus AFF rengtoje „Hummel“ lygoje, tačiau bus ir naujokių. Tolimi atstumai – ne kliūtis Kauno ir Klaipėdos futbolo mėgėjoms.

Masinio futbolo projektų vadovė Greta Guižauskaitė teigė esanti patenkinta, jog pavyko sukurti terpę, kurioje bus sudarytos sąlygas žaisti futbolą mėgėjoms Lietuvoje: „Futbolas yra galimybė aktyviai ir įdomiai praleisti laisvalaikį su komandos draugėmis. Būtent tokią emociją ir pamatėme per pirmus du turus Vilniuje – dalyvės atvyko ir išvyko iš stadiono su šypsena, džiaugėsi praleistu laiku“.

Nors lyga ir yra skirta mėgėjoms, tačiau jai organizuoti yra pasitelkta elektroninė „Comet“ varžybų sistema, fiksuojanti žaidėjų pasirodymus ir rungtynių rezultatus. Varžybų organizatoriai tikisi, jog merginos, kurios buvo pasirodžiusios moksleivių žaidynėse „LadyGolas“, pratęs savo futbolo žygį ir naujojoje lygoje.

„Futbolas turi būti pritaikytas visiems žmonėms nepaisant jų lyties, amžiaus, profesijos, fizinių ar psichinių savybių. Norime užtikrinti, kad ką tik pradėjusios futbolą žaisti moterys, ar vyresnio amžiaus moterys, kurios nebežaidžia aukščiausiose ir Pirmoje, turėtų galimybę varžytis mėgėjų tarpe“,  – teigė G. Guižauskaitė.

Pažymėtina, jog po Moterų regioninės lygos starto vykdytojai sulaukė džiuginančių naujienų, jog Vakarų regiono komandos kitąmet norėtų papildyti lygą. Siekiama bendradarbiauti su Utenos apskrities futbolo federacija, kuri jau turi patirties organizuoti moterų lygos varžybas.

„Esame maloniai nustebinti, kad po žinios apie naujojo projekto paskelbimą į mus kreipėsi komandų atstovai iš Klaipėdos, Plungės, Šiaulių, išreikšdami norą prisijungti kitąmet prie lygos. Smagu, jog prie mūsų turnyrų nori jungtis ir tos komandos, kurios apsiribodavo draugiškais turnyrais, tačiau nedalyvauvo oficialiose pirmenybėse. Tai tik parodo, kodėl Moterų regioninė lyga reikalinga, nes ji gali įtraukti mažesnius miestus“, – reziumavo G. Guižauskaitė.

Gintarės Romeikaitės nuotr.

Susijusios naujienos

 • Plungėje surengta moterų futbolo fiesta

  2020-09-15

  Moterų futbolas

  Plungėje surengta moterų futbolo fiesta

  Jau tradicija tapęs moterų mėgėjų futbolo turnyras „Už meilę moterims ir futbolui – Mero Taurė“ surengtas ketvirtus metus iš eilės. Dėl Plungės mero įsteigtos taurės rugsėjo 5-ąją į stadioną...

 • Moterų futbolo diena LFF stadione: atviroji treniruotė bei naujos lygos startas

  2020-08-29

  Moterų futbolas

  Moterų futbolo diena LFF stadione: atviroji treniruotė bei naujos lygos startas

  Šeštadienį LFF stadione susibūrė futbolui neabejingos moterys, kurios dalyvavo atvirojoje treniruotėje ir sužaidė debiutines Moterų regioninės lygos rungtynes. Renginys prasidėjo ryte nuo energingos...

 • Moterų masiniam futbolui skatinti – nauja lyga

  2020-08-11

  Moterų futbolas

  Moterų masiniam futbolui skatinti – nauja lyga

  Rugpjūčio mėnesį startuos naujas projektas – Moterų regioninė lyga, skirta suburti futbolą žaidžiančias mėgėjas.  Pilotinis projektas šiemet bus vykdomas Alytaus ir Vilniaus regionuose. Naujojoje...