Lietuvos futbolo federacija

Moterų futbolas

Įsibėgėja Moterų regioninės lygos debiutinis sezonas

2020-09-10

Įsibėgėja Moterų regioninės lygos debiutinis sezonas

Rugpjūčio 29-ąją startavęs naujasis projektas futbolą žaidžiančioms mėgėjoms šiemet įtraukė 5 Vilniaus regiono ir 12 Alytaus regiono komandas.

LFF stadione surengti pirmieji du Vilniaus regiono varžybų turai, po kurių pirmauja „JL Stars“, toliau rikiuojasi FK „Vilnius“, Nemenčinės MFK, MFA „Bitės“ ir „Fly ladies“.

Pietų regiono varžybos startuos rugsėjo 10 dieną. Jose dalyvaus moterų mėgėjų komandos, kurios ankstesniuose sezonuose varžėsi Alytaus MFK ir Alytaus AFF rengtoje „Hummel“ lygoje, tačiau bus ir naujokių. Tolimi atstumai – ne kliūtis Kauno ir Klaipėdos futbolo mėgėjoms.

Masinio futbolo projektų vadovė Greta Guižauskaitė teigė esanti patenkinta, jog pavyko sukurti terpę, kurioje bus sudarytos sąlygas žaisti futbolą mėgėjoms Lietuvoje: „Futbolas yra galimybė aktyviai ir įdomiai praleisti laisvalaikį su komandos draugėmis. Būtent tokią emociją ir pamatėme per pirmus du turus Vilniuje – dalyvės atvyko ir išvyko iš stadiono su šypsena, džiaugėsi praleistu laiku“.

Nors lyga ir yra skirta mėgėjoms, tačiau jai organizuoti yra pasitelkta elektroninė „Comet“ varžybų sistema, fiksuojanti žaidėjų pasirodymus ir rungtynių rezultatus. Varžybų organizatoriai tikisi, jog merginos, kurios buvo pasirodžiusios moksleivių žaidynėse „LadyGolas“, pratęs savo futbolo žygį ir naujojoje lygoje.

„Futbolas turi būti pritaikytas visiems žmonėms nepaisant jų lyties, amžiaus, profesijos, fizinių ar psichinių savybių. Norime užtikrinti, kad ką tik pradėjusios futbolą žaisti moterys, ar vyresnio amžiaus moterys, kurios nebežaidžia aukščiausiose ir Pirmoje, turėtų galimybę varžytis mėgėjų tarpe“,  – teigė G. Guižauskaitė.

Pažymėtina, jog po Moterų regioninės lygos starto vykdytojai sulaukė džiuginančių naujienų, jog Vakarų regiono komandos kitąmet norėtų papildyti lygą. Siekiama bendradarbiauti su Utenos apskrities futbolo federacija, kuri jau turi patirties organizuoti moterų lygos varžybas.

„Esame maloniai nustebinti, kad po žinios apie naujojo projekto paskelbimą į mus kreipėsi komandų atstovai iš Klaipėdos, Plungės, Šiaulių, išreikšdami norą prisijungti kitąmet prie lygos. Smagu, jog prie mūsų turnyrų nori jungtis ir tos komandos, kurios apsiribodavo draugiškais turnyrais, tačiau nedalyvauvo oficialiose pirmenybėse. Tai tik parodo, kodėl Moterų regioninė lyga reikalinga, nes ji gali įtraukti mažesnius miestus“, – reziumavo G. Guižauskaitė.

Gintarės Romeikaitės nuotr.

Susijusios naujienos

 • LFF stadione šventiškai finišavo Moterų regioninės lygos varžybos

  2021-10-20

  Moterų futbolas

  LFF stadione šventiškai finišavo Moterų regioninės lygos varžybos

  Spalio 17 dieną LFF stadione sužaistos paskutinės Vilniaus regiono grupės rungtynės, po kurių buvo pagerbtos lygoje dalyvavusios mėgėjų komandos.  Finalinę varžybų dieną sužaistos dvejos rungtynės...

 • Prienuose surengtas Moterų regioninės lygos turas

  2021-10-05

  Moterų futbolas

  Prienuose surengtas Moterų regioninės lygos turas

  Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos stadione sekmadienį praūžė Pietų regiono grupės kovos. Varžybose sėkmingiausiai pasirodė Alytaus SRC-MFK ekipa, 6:4 įveikusi „Šešupė-City“ komandą ir 9:3 Lazdijų...

 • Švenčionių SC merginos užsitikrino titulą

  2021-09-08

  Moterų futbolas

  Švenčionių SC merginos užsitikrino titulą

  Pirmadienį Utenos Saulės gimnazijos stadione vyko Lietuvos moterų regioninės lygos Utenos grupės atidėtų rungtynių turas.   Turas prasidėjo lengva lyderių Švenčionių SC „Merginų“ pergale prieš...