Lietuvos futbolo federacija

UEFA Europos lyga

J. Nevoina: „Linkiu didžiausios sėkmės klubams per likusias rungtynes Europoje“

2020-09-16

J. Nevoina: „Linkiu didžiausios sėkmės klubams per likusias rungtynes Europoje“

Lietuvos futbolo A lygos klubai jau netrukus sugrįš į batalijas tarptautiniame fronte. Šį ketvirtadienį su oponentais iš Čekijos bei Norvegijos susigrums abi sostinės ekipos – „Riteriai“ ir „Žalgiris“.

„Riteriai“ namuose priims Libereco „Slovan“ klubą, savo ruožtu, žalgiriečiai iškeliavo už Šiaurės poliaračio – jų laukia dvikova su „Kauno Žalgirį“ eliminavusia ir įspūdingai vietinėse pirmenybėse žygiuojančia Budės „Glimt“ komanda.

Trims čempionato klubams įveikus po vieną varžovą, Lietuvos koeficientas UEFA šalių reitinge šiame sezone siekia 1,250 balo ir tai kol kas užtikrina 34-ąją vietą tarp 55 reitinguotų valstybių.

Bendras Lietuvos koeficientas per pastaruosius penkis sezonus – 8,375 balo – optimistiškai nuteikia A lygos prezidentą Janą Nevoiną, kuris pasidžiaugė tuo, kad kovas tarptautiniame fronte vis dar tęsia trys šalies klubai.

„Reikia pasidžiaugti, kad trys mūsų klubai įveikė pirmą etapą – tai yra labai svarbu. Norisi visus pasveikinti. Manau, kad prie to prisidėjo ir kai kurie sprendimai, kurie buvo priimti koronaviruso metu.

Noriu pažymėti, kad lygoje turime labai aukštos kvalifikacijos vadovų komandą – turiu galvoje visą valdybą, todėl ir matome sportinį rezultatą. Tikėkimės, kad iškovosime dar daugiau pergalių.

Apie mus kalba ir pastebi Europoje, o tai yra labai džiugu. Dalyvaujame Europos lygų ir Europos klubų asociacijų veiklose – norime pasiekti dar geresnius rezultatus. Visiems Lietuvos klubams linkiu didžiausios sėkmės per likusias rungtynes.

Be to, noriu pasidžiaugti puikia Lietuvos rinktinės pergale rungtynėse su Albanija ir tuo, kad prie jos prisidėjo nemažai čempionato futbolininkų“, – teigė A lygos prezidentas.

J. Nevoina taip pat pasidalino naujienomis apie tai, kaip klubams sekasi grįžti į įprastas priešpandemines vėžes.

„Bendra klubų finansinė padėtis po priverstinės pertraukos čempionate tikrai nepagerėjo, visi tvarkosi ir darbai dar nėra užbaigti. Pateikėme Vyriausybei ir FIFA savo nuostolius – laukiame institucijų sprendimo. Kol kas pinigų už tai negavome.

Vyksta pastovi komunikacija su LFF ir Vykdomuoju komitetu dėl bendro futbolo fondo kūrimo. Darbai yra pradėti, bet dar neužbaigti, nes kol kas yra skirtingų nuomonių ir tai yra normalu. Jeigu norime, kad Lietuvos futbolas augtų, reikia kito lygio kvalifikacijos, o ji kainuoja“, – pasakojo J. Nevoina.

Savo ruožtu Lietuvos čempionė Marijampolės „Sūduva“ savo varžovo Europos lygoje dar laukia ir jis paaiškės po ketvirtadienį įvyksiančios dvikovos tarp Kuopijo KuPS ir Bratislavos „Slovan“ ekipų.

Alyga.lt informacija;

Susijusios naujienos

 • S. Širmelis: „Neturėtume daryti tokių klaidų“

  2020-09-24

  UEFA Europos lyga

  S. Širmelis: „Neturėtume daryti tokių klaidų“

  Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Saulius Širmelis po rungtynių su Kuopijo KuPS (0:2) sakė, kad nė viena komanda aikštėje neturėjo ryškesnio pranašumo, o mačo baigtų nulėmė sugebėjimas...

 • „Sūduva“ baigė kelionę Europos lygoje

  2020-09-24

  UEFA Europos lyga

  „Sūduva“ baigė kelionę Europos lygoje

  Marijampolės „Sūduva“ per Europos lygos atrankos III etap rungtynes išvykoje pralaimėjo Suomijos čempionams Kuopijo KuPS futbolininkams 0:2 (0:1) ir baigėsi kovas 2020-2010 m. Europos taurių...

 • V. Šabala: „Žinome savo svarbiausias užduotis“

  2020-09-24

  UEFA Europos lyga

  V. Šabala: „Žinome savo svarbiausias užduotis“

  Marijampolės „Sūduvos“ puolėjas Valerijus Šabala teigia, kad jau yra įgijęs gerą sportinę formą ir tiki marijampoliečių pergale per Europos lygos atrankos III etapo rungtynes su Kuopijo KuPS.  ...