Lietuvos futbolo federacija

Studentų futbolas

Kauno derbyje VDU pergalė prieš LSU

2020-10-16

Kauno derbyje VDU pergalė prieš LSU

Lietuvos studentų futbolo lygos trečiojo turo rungtynėse Kauno VDU studentai 3:1 nugalėjo LSU ekipą bei į turnyro sąskaitą įsirašė pirmuosius sezono taškus. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Tomas Klaudijus Tamašauskas, vieną – Marius Zabarauskas. Pralaimėjusiųjų gretose pasižymėjo Arminas Pikelis.

Po itin skausmingo pralaimėjimo (1:7) praėjusią savaitę VDU rungtynes pradėjo atsargiau nei varžovai, tačiau dėl to prastesni aikštėje jie neatrodė. Kamuolys ilgą laiką užsilaikydavo aikštės viduryje, o progos pradėtos kurti įsibėgėjus rungtynėms.

LSU po A. Pikelio tolimo šūvio maždaug iš dvidešimties metrų išsiveržė į priekį, tačiau vos po keturių minučių rezultatas tapo lygus. T. K. Tamašauskas, pamatęs vartus palikusį vartininką, maždaug iš keturiasdešimties metrų permetė jį bei atstatė pusiausvyrą.

„Po jų išlyginamojo įvarčio pradėjome žaisti be ugnelės. Atrodo, kad ruošėmės normaliai, tačiau šįsyk nesigavo. Per anksti nuleidome rankas“, - komentavo LSU treneris Tomas Miliauskas.

Šįsyk jam trūko ir pagrindinės smogiamosios jėgos – Tomas Rakašius, Ugnius Lekečinskas, Martynas Vasiliauskas, Mindaugas Butkus dėl įvairių priežasčių komandai padėti negalėjo.

Visiškai kitokiomis nuotaikomis į rungtynes žiūrėjo VDU studentai. O po išlyginamojo įvarčio jų žaidimas tapo dar įtikinamesnis.

„Sakyčiau, kad po to skaudaus pralaimėjimo padarėme išvadas. Noriu pažymėti, kad didžiąja dalimi žaidė tie patys žaidėjai, pasirinkome tokį patį planą, tačiau šįsyk į viršų iškėlėme charakterio savybes – užsivedimą ir atsidavimą. To užteko, kad įrodytume, jog galime. Noriu padėkoti žaidėjams už rungtynes ir darkart pakartoti, kad kai jie tiki savo jėgomis, jie gali daug daugiau“, - komentavo nugalėtojų treneris Mantas Gintalas.

Artėjant į pabaigą pirmajam kėliniui, po greitos atakos kairiuoju kraštu bei skerso perdavimo į baudos aikštelę, VDU išsiveržė į priekį. Šįsyk pasižymėjo atakos smaigalyje atsidūręs M. Zabarauskas.

Panašiu scenarijumi klostėsi ir antrasis kėlinys. Tiesa, iki 72 minutės, kai iš aikštės už paskutinės vilties pražangą buvo pašalintas LSU vartininkas Aleksas Kazlauskas. Jis pažeidė taisykles už baudos aikštelės ir tai teisėjo buvo įvertinta raudona kortele. Į LSU vartus stojo aikštės žaidėjas.

„Šis epizodas įvertintas teisingai, tačiau bendrai vertinant teisėjo veiksmai dažnu atveju kėlė labai stiprių abejonių. Buvo labai daug situacijų, kai nesušvilptos pražangos vėliau pereidavo į pavojingą žaidimą“, - komentavo T. Miliauskas.

Per tas paskutines aštuoniolika žaidimo minučių pasižymėti galėjo ir viena, ir kita komanda. LSU į priekį vedė Mantas Rusys, o daugumoje žaidę VDU studentai komandiniu žaidimu pradėjo kurti progą po progos. Tiesa, įvartis per tą likusį laiką buvo įmuštas tik vienas. Po perdavimo iš krašto, T. K. Tamašauskas įsiveržė į baudos aikštelę ir atsidūręs vienas prieš vartininką, nuginklavo jį.

Susijusios naujienos

 • LSFL prezidentas – apie naujo sezono tikslus bei Klaipėdos universiteto prisijungimą

  2021-08-16

  Studentų futbolas

  LSFL prezidentas – apie naujo sezono tikslus bei Klaipėdos universiteto prisijungimą

  Pastarieji du Lietuvos studentų futbolo lygos sezonai nebuvo visaverčiai – dėl COVID-19 pandemijos 2019-2020 metų čempionatas buvo nutrauktas jam vos tik įpusėjus, o 2020-2021-ųjų dėl tos pačios...

 • KTU per žingsnį nuo čempiono titulo

  2021-05-28

  Studentų futbolas

  KTU per žingsnį nuo čempiono titulo

  Lietuvos studentų futbolo lygos septintojo turo rungtynėse Kauno technologijos universiteto studentai 3:1 įveikė Vytauto Didžiojo universiteto rinktinę bei beveik užsitikrino čempiono titulą. Per...

 • VU pranoko VGTU bei pakilo į antrąją vietą

  2020-11-05

  Studentų futbolas

  VU pranoko VGTU bei pakilo į antrąją vietą

  Antrojo rato pirmose Lietuvos studentų futbolo lygos rungtynėse Vilniaus universiteto komanda 3:1 nugalėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentus bei turnyro lentelėje palypėjo iki...