Lietuvos futbolo federacija

Hegelmann LFF taurė

Nepakartojama drama Hegelmann LFF taurės finale ir istorinis „Panevėžio“ triumfas

2020-10-24

Nepakartojama drama Hegelmann LFF taurės finale ir istorinis „Panevėžio“ triumfas

Spalio 24 dieną Hegelmann LFF taurės finale susitiko Panevėžio „Panevėžio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ komandos. Favorito etiketę finalo rungtynnėse nešiojusi “Sūduva” pusfinalyje po neįtikėtinos dvikovos įveikė Vilniaus „ Žalgirį”, o „ Panevėžio” futbolininkai be didesnio pasipriešinimo rezultatu 4:0 nugalėjo Vilinaus „Riterių” komandą.  

Rungtynių pradžioje „Panevėžio“ futbolininkai nei kiek nenusileido oponentams, o jau 23-ąją rungtynių minutę po gražios atakos ir Ernesto Veliulio įvarčio panevėžiečiai išsiveržė į priekį.

Vis dėlto pranašumą panevėžiečiai išlaikė vos kelias minutes – po pražangos baudos aikštelėje teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį į „ Panevėžio” ekipos vartus, o jį realizavo ir rezultatą išlygino „Sūduvos“ legionierius Renan Oliveira. Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį traumą patyrė Andro Švrljuga, o jį aikštėje pakeitė Jevhenas Yefremovas. Pirmajame kėlinyje išsiskyrė Ernestas Veliulis, kuris ne tik pelnė įvartį, tačiau ir toliau draskė varžovų gynybą savo reidais ir savalaikiais įkirtimais į baudos aikštelę. Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje puikią progą persverti rezultatą savo naudai turėjo „ Sūduva”, tačiau smūgis tikslo nepasiekė.

Antrasis kėlinys prasidėjo atsargiu komandų žaidimu, o kamuolio kontrolė ir toliau priklausė aikštės šeimininkams. Antrąjį  keitimą atliko „Sūduvos“ ekipa – aikštę paliko R. Oliveira, į aikštę žengė Thomas Salomon . Sužaidus kiek daugiau nei valandą po standartinės situacijos „Sūduva“ pelnė įvartį, tačiau teisėjas fiksavo nuošalę ir rezultatas nepasikeitė.

Abiejų komandų žaidime netrūko techninio broko, o pavojingų epizodų kurti nesisekė nei vienai komandai.  Iki pagrindinio laiko likus kelioms minutėms, progą pasižymėti turėjo šeimininkai, tačiau savo komandą nuo įvarčio gelbėjo Ivanas Kardumas. Per pagrindinį laiką komandoms įrodyti savo pranašumo nepavyko.

Pratęsimo metu komandos nebuvo linkusios rizikuoti ir rungtynėse nusistovėjo savotiška ramybė. Šiek tiek aktyvesni buvo marijampoliečiai, tačiau jokio rimto pavojaus per pirmą pratęsimo kėlinį nesukūrė nei viena komanda. Antrajame pratęsime netrūko emocijų  ir smulkių pražangų.  Svečių ekipa paskutinę akimirką turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau puikiai sužaidė šeimininkų vartininkas. Taurės likimas sprendėsi vienuolikos metrų baudinių serijoje.  

Baudinių seriją abi komandos pradėjo sėkmingai, tačiau „Sūduvos“ komanda nerealizavo paskutiniojo baudinio, panevėžiečiai šios klaidos nekartojo ir pirmą kartą istorijoje iškovojo Hegelmann LFF taurę.

Susijusios naujienos

 • Patvirtinti Hegelmann LFF taurės pusfinalių laikai

  2022-09-27

  Hegelmann LFF taurė

  Patvirtinti Hegelmann LFF taurės pusfinalių laikai

  Oficialiai patvirtinti abiejų Hegelmann LFF taurės pusfinalių rungtynių laikai. Pusfinalio dvikovose susitiks Vilniaus „Žalgiris“ su „Kauno Žalgiriu“, o dėl kito kelialapio susikaus „Hegelmann“ ir...

 • FK „Panevėžys“ – paskutinis Hegelmann LFF taurės pusfinalio dalyvis

  2022-09-14

  Hegelmann LFF taurė

  FK „Panevėžys“ – paskutinis Hegelmann LFF taurės pusfinalio dalyvis

  „Panevėžio“ futbolo klubas pratęsė pastarųjų metų tradiciją ir žengė į „Hegelmann LFF taurės“ varžybų pusfinalį. Aukštaitijos sostinės komanda su vyr. trenerio poste šį kartą buvusiu Dainiumi...

 • Ištraukti Hegelmann LFF taurės pusfinalio etapo burtai

  2022-09-08

  Hegelmann LFF taurė

  Ištraukti Hegelmann LFF taurės pusfinalio etapo burtai

  Lietuvos futbolo federacijos būstinėje ketvirtadienį buvo ištraukti šio sezono Hegelmann LFF taurės pusfinalio etapo burtai. Tiesa, iki pusfinalių starto dar liko sužaisti vienerias rungtynes turnyro...