Lietuvos futbolo federacija

Merginų varžybos

MEL garbingo žaidimo reitinge pirmauja vilnietės

2020-11-01

MEL garbingo žaidimo reitinge pirmauja vilnietės

Remiantis elektronine „Comet“ sistema, apskaičiuoti pirmosios sezono pusės Merginų elitinės lygos (MEL) komandų garbingo žaidimo („Fair Play“) taškai.

UEFA garbingo žaidimo rungtynių metu taškus sudaro 6 kriterijų suma – geltonos ir raudonos kortelės, pavyzdingas žaidimas, pagarba varžovui, pagarba teisėjui, komandų oficialių asmenų elgesys, žiūrovų elgesys.

Pirmasis kriterijus apskaičiuojamas šia formule – komandai, sužaidusiai rungtynes skiriama 10 taškų. Kiekviena komandos per rungtynes gauta geltona kortele atima 1 tašką, o raudona – 3 taškus.

Pavyzdingas žaidimas (atakuojanti taktika, įvarčių troškimas, spartus žaidimas, laiko „nevilkinimas“) yra vertinamas teisėjo nuo 1 iki 10 taškų. Visi likę kriterijai teisėjo yra vertinami nuo 1 iki 5 taškų.

„Angeliškus“ rodiklius demonstruoja trečią vietą užimanti FK „Vilniaus“ merginų komanda, kurios žaidėjos vienintelės išvengė geltonų kortelių bei surinko 14,286 taško.

„Dažniausiai mes stengiamės nesivelti į žodinius ar smurtinius konfliktus, nes futbolas ir be to gražus. Mes žiūrime į varžovę kaip į žaidėją, o ne kaip į priešininkę. Nei viena iš mūsų nenorėtų būti pargriauta ar apšnekėta blogais žodžiais, todėl mes į varžoves žiūrim taip pat, kaip į save pačias. Žinoma, futbole kortelės yra neišvengiamos norint sustabdyti greitą varžovų ataką ar išvengti įvarčio. Be abejo, tokiomis temomis mes bendraujame ir su treneriais, treneriai mus skatina būti geromis aikštelėje ir už jos ribų. Jie, kaip ir mes, netoleruoja patyčių bei smurto“, – pakomentavo kapitonė Aistė Šveckutė.

Čempionato nedrausmingiausia komanda yra „Kauno Žalgirio“ FA, kurios žaidėjoms parodytos 7 geltonos kortelės. Dažniausiai geltonas korteles prieš save išvydo kaunietė Vanesa Vasiliauskaitė, teisėjų įspėta 3 kartus.

Geltonų kortelių priežastimi 6 kartus tapo grubus žaidimas, 6 kartus –  nesportiškas elgesys, 5 kartus –  perspektyvios atakos nutraukimas ir 1 kartą –  nesutikimas su teisėjo sprendimu.

Garbingo žaidimo reitingas po penkių turų

Vieta

Komanda

Taškai

Vidurkis

Įspėjimai

Šalinimai

1

FK Vilnius

14,286

2,857

0

0

2

FK Banga

13,714

2,743

2

0

3

Ukmergės SC

13,714

2,743

2

0

4

MFA Žalgiris

13,429

2,686

3

0

5

FA Utenis

13,143

2,629

4

0

6

Kauno Žalgirio FA

12,286

2,457

7

0

Futbolo klubo „Vilnius“ nuotr.

 

Susijusios naujienos

 • Išrinktos MEL geriausios rungtynių žaidėjos

  2020-11-12

  Merginų varžybos

  Išrinktos MEL geriausios rungtynių žaidėjos

  Merginų elitinės lygos organizatoriai išlaiko tradiciją pagerbti geriausias rungtynių žaidėjas. Apklausius komandų trenerius, išrinktas žaidėjų penkioliktukas, kurios atsiskleidė per pirmosios sezono...

 • Finišavo Merginų elitinės lygos pirmasis ratas

  2020-10-25

  Merginų varžybos

  Finišavo Merginų elitinės lygos pirmasis ratas

  Spalio 26-ąją merginos sužaidė 5-ojo turo rungtynes Gargžduose ir Vilniuje, po kurių pirmą vietą dalinasi MFA „Žalgirio“ ir Ukmergės SC futbolininkės. Ukmergės SC ekipa šiandien į aikštę išėjo su...

 • Merginų elitinėje lygoje – Utenos ir Vilniaus futbolininkių pergalės

  2020-10-22

  Merginų varžybos

  Merginų elitinėje lygoje – Utenos ir Vilniaus futbolininkių pergalės

  Merginų futbolo sezonas artėja prie vidurio. Ketvirtadienį vienvaldėmis turnyro lyderėmis tapo Vilniaus MFA „Žalgirio“ komanda.   4-ame ture FA „Utenis“ rezultatu 2:1 įveikė gargždiškes ir iškovojo...