Lietuvos futbolo federacija

II lyga

Pokyčiai LFF II lygos struktūroje: nebelieka Pietų ir Vakarų zonų, pirmenybės vyks centralizuotai

2021-01-21

Pokyčiai LFF II lygos struktūroje: nebelieka Pietų ir Vakarų zonų, pirmenybės vyks centralizuotai

Lietuvos futbolo federacija (LFF) informuoja apie pokyčius, kurie ateinančiame sezone laukia II lygos komandų. Iki tol regioniniu principu vykusios varžybos nuo šiemet bus centralizuotos ir vyks bendru, vienos lygos formatu.

Pastaraisiais metais varžybos vykdavo dviejose – Pietų ir Vakarų – zonose. Pietų zonos varžybas organizavo Kauno apskrities futbolo federacija (KAFF), Vakarų – Telšių apskrities futbolo federacija (TAFF).

Tačiau nuo šio sezono pirmenybių formatas keičiasi – regioniniu principu vykdomų varžybų nebeliks, visos II lygos komandos startuos bendroje lygoje, o už varžybų organizavimą atsakinga bus LFF.

„Mūsų tikslas yra turėti aiškią visų lygų struktūrą, kai A lygoje būtų 10 komandų, LFF Pirmoje lygoje – 16 ir LFF II lygoje taip pat 16 komandų. Svarbus prioritetas yra tai, kad būtų aiškūs komandų kilimo ir kritimo kriterijai, išvengiant jų pasikeitimų kiekviename sezone, – kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius. – Siekiamybė yra turėti stabilią LFF II lygą, kurioje dalyvautų 16 komandų – aštuoni klubai ir aštuonios A bei Pirmos lygų klubų dublerinės ir dukterinės komandos.“

Pagal dabartinį projektą dvi geriausios LFF II lygos komandos kiltų į LFF Pirmą lygą, tuo tarpu dvi geriausios LFF Pirmos lygos – į A lygą ir dvi prasčiausios A lygos komandų kristų į Pirmą lygą.

Dar praėjusių metų rudenį buvo surengtas II lygos komandų susitikimas.

Jo metu buvo pristatyti LFF II lygos klubų licencijavimo teisiniai, finansiniai, personalo, infrastruktūros ir sporto kriterijai bei esminiai pokyčiai. Pagrindinis pokytis – nuo šių metų II lygos klubai savo struktūroje privalo turėti bent tris jaunimo vaikinų arba merginų komandas, kurios dalyvauja LFF pripažįstamose varžybose.

Praėjusiame sezone Pietų zonos varžybose dalyvavo 14 komandų, o nugalėtojais tapo Kazlų Rūdos „Šilas“. Antroji vieta atiteko jauniesiems Vilniaus „Žalgirio“ C komandai, trečioji – Kybartų „Sveikatos“ futbolininkams.

Tuo tarpu Vakarų zonoje rungėsi 12 ekipų, o savo pranašumą čia įrodė nugalėtojais tapę Gargždų „Bangos“ dubleriai.

Antrą vietą užėmė varžybose debiutavęs Klaipėdos „Neptūnas“, trečioji pozicija atiteko Šiaulių SG–FA „Šiauliai“ B komandai.

Taip pat sausio 20–ąją baigėsi ir prašymų teikimas dalyvauti ateinančiame LFF II lygos sezone.

Iš viso buvo sulaukta 20 paraiškų – 11 jų pateikė klubai, 9 – dublerinės bei dukterinės A bei I lygos dalyvių komandos.

LFF licencijavimo posėdis, kuriame bus sprendžiama dėl licencijų išdavimo, planuojamas vasario 18 dieną, kartu su I lygos bei moterų A lygos licencijų išdavimo sprendimu.

Prašymus dalyvauti LFF II lygos pirmenybėse pateikė šie klubai ir komandos:

– Utenos „Utenis“;

– „Šilutė“;

– Tauragės „Tauras“;

– FSK „Radviliškis“;

– Joniškio „Saned“;

– Kybartų „Sveikata“;

– Vilniaus „Ateitis“;

– Alytaus „Vidzgiris“;

– Vilniaus „Viltis“;

– Klaipėdos FM;

– Vilniaus „Panerys“;

– Telšių „Džiugas“ B;

– „Jonava“ B;

– Kėdainių „Nevėžis“ B;

– Kauno „Hegelmann Litauen“ B;

– FA „Šiauliai B“;

– Alytaus „Dainava“ B;

– Vilniaus BFA B;

– Klaipėdos „Neptūnas“ B;

– Vilniaus „Žalgiris“ C;

Susijusios naujienos

 • Jaunieji gargždiškiai – II lygos nugalėtojai

  2020-10-27

  II lyga

  Jaunieji gargždiškiai – II lygos nugalėtojai

  Visą sezoną su Klaipėdos „Neptūnu” lenktyniavusi „Banga” B šeštadienį Kretingoje vykusiose papildomose II lygos Vakarų zonos pirmenybių rungtynėse įveikė varžovus ir iškovojo nugalėtojų titulą...

 • LFF organizavo II lygos klubų atstovų susitikimą

  2020-09-11

  II lyga

  LFF organizavo II lygos klubų atstovų susitikimą

  Rugsėjo 10 dieną, ketvirtadienį, Klaipėdoje įvyko LFF vadovų, apskričių prezidentų ir LFF II lygos klubų atstovų susitikimas. Susitikimo metu buvo pristatyti LFF II lygos klubų licencijavimo...

 • LFF kviečia į II lygos klubų susitikimą

  2020-09-07

  II lyga

  LFF kviečia į II lygos klubų susitikimą

  Lietuvos futbolo federacija kviečia visus II lygos pirmenybėse dalyvaujančius ir artimiausioje ateityje ketinančius dalyvauti klubus į jiems skirtą susitikimą.   Renginyje kviečiami dalyvauti klubų...