Lietuvos futbolo federacija

U-21 rinktinė

Darbus vaikinų rinktinėje pradėjęs M. Stankevičius: „Svarbu yra tai, ką tu gali perteikti“

2021-03-22

Darbus vaikinų rinktinėje pradėjęs M. Stankevičius: „Svarbu yra tai, ką tu gali perteikti“

Lietuvos vaikinų U-21 rinktinė pirmadienį susirinko į pirmąją šių metų treniruočių stovyklą, kurioje futbolininkus pasitiko naujasis rinktinės treneris Marius Stankevičius.

Buvęs futbolininkas šiame poste pakeitė praėjusiame cikle rinktinei vadovavusį strategą Donatą Vencevičių.

„Pradedame naują ciklą, užsivertė vienas lapas, atsivertė kitas, tai pradedame su nuotaika, tam tikrais tikslais komandai. Ne tiek mes kaip treneriai turime tikslus, bet žaidėjai, nes tai yra jų žingsnis link nacionalinės rinktinės. Jiems yra galimybė parodyti ir rinktinės treneriams, ir visai Lietuvai, kad mes turime žaidėjų ir mes stengsimės jiems padėti parodyti geriausias savo savybes“, – prieš pirmąją treniruotę pasakojo M. Stankevičius.

Per devynių dienų stovyklą rinktinė sužais du kontrolinius susitikimus su „Optibet A lygos“ komandomis.

Kovo 26 dieną Lietuvos futbolininkai varžysis su Kauno raj. „Hegelmann Litauen“ ekipa, o kovo 29 dieną išmėgins jėgas su „Kauno Žalgiriu“.

„Mums yra svarbu žaisti ir ypač su vyrais. Aišku, yra žaidėjų, kurie jau žaidžia A lygoje ir žaidžia prieš ambicingas komandas, tai visiems yra iššūkis parodyti save. Jie turi galimybę parodyti, kad čia yra surinkti geriausi vaikinai ir dar sykį atkreipti A lygos komandų dėmesį“, – apie laukiančius iššūkius kalbėjo treneris.

M. Stankevičius taip pat akcentavo, jog į stovyklą atvyko visi futbolininkai, kurie turėjo galimybę tai padaryti.

„Kuo Lietuva skiriasi nuo kitų šalių – tai mes renkamės „ką“, o kitos šalys renkasi „kurį“. Mūsų vaikinai yra gebantys, jie moka žaisti, tik jiems reikia daug informacijos, jiems reikia daug padaryti ir mes turime tikėti tuo, ką turime. Manau, kad šiai dienai surinkome geriausius žaidėjus, kurie galėjo atvykti“, – sakė jis.

Paklaustas apie tai, ką jam reiškia tapti jaunimo rinktinės treneriu, M. Stankevičius teigė norintis perduoti sukauptą patirtį jauniesiems šalies futbolininkams.

„Treneriu dirbti pradėjau prieš kelis metus, aišku, dar nesu fenomenas ir neaišku, ar juo būsiu, bet svarbu yra tai, ką tu gali perteikti. Mano bagaže tos informacijos yra ir norėčiau, kad ta informacija persiteiktų ir šio amžiaus vaikinams, kad jie suprastų, kad futbolas yra labai paprastas žaidimas, bet žaisti jį paprastai yra labai sunku.

Tame paprastume ir yra visa esmė, noriu jiems suteikti tą informaciją, kurią galbūt esu atvežęs iš kitų lygų, iš savo patirties. Jei sugebėsime bent vieną žaidėją padaryti geresniu, tai jau yra mūsų laimėjimas, o kuo jų bus daugiau – tuo daugiau laimėjimų“, – sakė jis.  

Susijusios naujienos

 • U-21 rinktinė išvykoje neprilygo vengrams

  2022-09-28

  U-21 rinktinė

  U-21 rinktinė išvykoje neprilygo vengrams

  Lietuvos vaikinų U-21 rinktinė vėlų antradienio vakarą sužaidė draugiškas rungtynes išvykoje su Vengrijos bendraamžiais. Lietuviai patyrė minimalų pralaimėjimą rezultatu 0:1. Didelį dėmesį...

 • Kontrolinėse rungtynėse U-21 rinktinė nusileido „Kauno Žalgiriui“

  2022-09-24

  U-21 rinktinė

  Kontrolinėse rungtynėse U-21 rinktinė nusileido „Kauno Žalgiriui“

  Rinktinių pertrauką „Kauno Žalgiris“ išnaudojo sužaisdamas kontrolines rungtynes su Lietuvos vaikinų U-21 rinktine. „Kauno Žalgirio“ futbolo akademijos stadione vykusiose rungtynėse žalgiriečiai...

 • U-21 rinktinė sužais dvejas kontrolines rungtynes

  2022-09-21

  U-21 rinktinė

  U-21 rinktinė sužais dvejas kontrolines rungtynes

  Lietuvos vaikinų iki 21 metų rinktinė rugsėjo mėnesį sužais dvejas draugiškas rungtynes. Neseniai atrankos į Europos čempionatą ciklą užbaigusi vaikinų rinktinė rugsėjį sužais dvejas draugiškas...