Lietuvos futbolo federacija

Paplūdimio futbolas

Stiklita paplūdimio futbolo taurę iškovojo „Dembava“

2021-08-14

Stiklita paplūdimio futbolo taurę iškovojo „Dembava“

Šį šeštadienį Palangoje vykusį Stiklita paplūdimio futbolo taurės turnyrą laimėjo Panevėžio „Dembavos“ komanda.

Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinės vyriausiojo trenerio Sahibo Mammadovo vedama „Dembava“ ketvirtfinalyje 4:1 nugalėjo Ukmergės „Šiandien plotą“, pusfinalyje – 3:1 Vilniaus „Audrą“, o finale – 2:0 Vilniaus „Rings“ futbolininkus. Pats S.Mammadovas tapo rezultatyviausiu žaidėju, be to jam įteiktas naudingiausio futbolininko titulas. Geriausiu vartininku pripažintas „Rings“ atstovas Marius Šalkauskas.

Septynių komandų turnyras startavo ketvirtfinalio susitikimais. Šio etapo pralaimėtojai susikovė dėl mažosios taurės, kuri atiteko Kauno „Aleksotui“. Praėjusių metų taurės savininkai šiemet buvo priversti rungtyniauti be savo lyderių, o tai kovoje dėl vietos ketverte lėmė nesėkmę 1:4 prieš „Rings“.

Pirmajame pusfinalyje susikovė „Dembava“ ir „Audra“. Lygiose rungtynėse pirmojo įvarčio teko laukti iki paskutinės pirmojo kėlinio sekundės. Tuomet pasižymėjo Mantas Makutunovičius. Po pertraukos „Audra“ stengėsi žaisti aštriau prie varžovų vartų, tačiau itin drausmingai sužaidusi „Dembava“ išsaugojo teigiamą rezultatą, o susitikimo pabaigoje skirtumą netgi padidino.

Antrajame pusfinalyje intrigos buvo gerokai mažiau. „Rings“ komanda net 6:0 sutriuškino Vilniaus „Raiką“. Šioje dvikovoje nugalėtojas buvo aiškus dar iki pertraukos, nes komandas po pirmojo kėlinio skyrė net penkių įvarčių skirtumas. Šioje dvikovoje po du kartus pasižymėjo Valentinas Golubovskis ir vartininkas M.Šalkauskas.

Finalą tarp „Rings“ ir „Dembavos“ aštriau pradėjo vilniečiai. Vis tik, kantrybę pademonstravę „Dembavos“ futbolininkai ne tik nepraleido įvarčio, tačiau ir sulaukė varžovų klaidos. Už žaidimą ranka į „Rings“ vartus buvo skirtas baudos smūgis, kurį užtikrintai realizavo S.Mammadovas.

Tas pats S.Mammadovas baudos smūgiu antrajame kėlinyje padvigubino skirtumą, o tai „Dembavai“ garantavo pirmąjį titulą per šio klubo neilgą istoriją.

 

Susijusios naujienos

 • Ištraukti „Stiklita“ paplūdimio taurės burtai

  2020-08-12

  Paplūdimio futbolas

  Ištraukti „Stiklita“ paplūdimio taurės burtai

  Lietuvos futbolo federacijos būstinėje buvo ištraukti „Stiklita“ paplūdimio taurės burtai. Devynios komandos buvo suskirtstytos į tris grupes. Grupių nugalėtojai ir geriausia antrąją vietą užėmusi...

 • Lietuvos paplūdimio futbolo sezono apžvalga

  2020-07-14

  Paplūdimio futbolas

  Lietuvos paplūdimio futbolo sezono apžvalga

  Prieš metus Nidoje vykusio 2019 metų Lietuvos paplūdimio čempionato finalinio etapo atomazga tapo Aurimo Tamaliūno įvartis. Jis įmuštas likus vos kelioms sekundėms iki paskutiniųjų turnyro rungtynių...

 • Paplūdimio rinktinė pluša Prienuose

  2020-06-05

  Paplūdimio futbolas

  Paplūdimio rinktinė pluša Prienuose

  Trylika Lietuvos paplūdimio rinktinės kandidatų nuo trečiadienio pradėjo pasiruošimą 2020–ųjų sezonui. Ekipos strategas Sahibas Mammadovas savo auklėtiniams sudėliojo planą, pagal kurį pastarieji...