Lietuvos futbolo federacija

Sąžiningas žaidimas

Lietuvos futbolininkams – sąžiningo žaidimo mokymai

2021-08-31

Lietuvos futbolininkams – sąžiningo žaidimo mokymai

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) iniciatyva, bendradarbiaujant su „Sportradar“ kompanija, buvo parengti elektroniniai Sąžiningo žaidimo (Integrity) mokymai, skirti Lietuvoje žaidžiantiems futbolininkams.

Šiais mokymais siekiama paaiškinti, kas yra manipuliavimas rungtynėmis, pristatomos susijusios grėsmės bei patariama, kaip apsisaugoti bei kaip reaguoti susidūrus su manipuliavimu futbolo rungtynėmis. Taip pat mokymai supažindina su LFF taisyklėmis, kurios reglamentuoja atsakomybę už dalyvavimą lažybose iš futbolo ir manipuliavimą futbolo rungtynėmis. Taigi, švietimo pagalba bus siekiama prisidėti prie manipuliavimo rungtynėmis reiškinio užkardymo Lietuvos futbole ir už jo ribų.

„Jau ne sykį esame minėję, jog sąžiningas žaidimas yra viena pagrindinių mūsų veiklos siekiamybių. Sutartų rungtynių skaičius Lietuvos futbole pastaraisiais metais yra ženkliai sumažėjęs, tad puoselėjame viltį, kad šių mokymų dėka jis sumažės dar labiau“, – sakė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius. 

Mokymus sudaro turinio video pamokėlės ir klausimų sesija. Turinį sudaro 7 skyriai, skirti pristatyti lažybas iš futbolo, manipuliavimą rungtynėmis, taip pat supažindinti su nevieša informacija ir netinkamu elgesiu, pristatyti manipuliavimo rungtynėmis stebėseną, pranešimų galimybes ir susijusias pasekmes.

Mokymų pabaigoje įvertinamas teisingai atsakytų klausimų kiekis ir sugeneruojamas sertifikatas, patvirtinantis, jog futbolininkas išklausė LFF Sąžiningo žaidimo (Integrity) mokymus. Teigiamu rezultatu laikoma, jei teisingai atsakoma į daugiau kaip 50 % klausimų.

Mokymus galima pasirinkti viena iš trijų kalbų: lietuvių, anglų ir rusų. Peržiūrėti mokymų programą ir atsakyti į klausimus užtrunka 45-60 min. Mokymus galima peržiūrėti ir atsakyti į klausimus bet kuriuo metu futbolininkui patogioje vietoje.

Sąžiningo žaidimo mokymų platforma. 

Susijusios naujienos

 • Tęsiasi Lietuvos futbolininkams skirti sąžiningo žaidimo mokymai

  2022-01-24

  Sąžiningas žaidimas

  Tęsiasi Lietuvos futbolininkams skirti sąžiningo žaidimo mokymai

  Lietuvos futbolo federacijos (LFF) iniciatyva, bendradarbiaujant su „Sportradar“ kompanija, buvo parengti ir toliau tęsiami elektroniniai Sąžiningo žaidimo (Integrity) mokymai, skirti Lietuvoje...

 • Futbolo bendruomenei – antidopingo kursai

  2021-11-08

  Sąžiningas žaidimas

  Futbolo bendruomenei – antidopingo kursai

  Lietuvos futbolo federacija (LFF) ir toliau siekia šviesti futbolo bendruomenę švaraus ir sąžiningo žaidimo klausimais. Šį kartą LFF Kauno treniruočių centre buvo surengti specialūs antidopingo...

 • Kreipimasis į futbolo bendruomenę dėl sąžiningo žaidimo

  2021-03-12

  Sąžiningas žaidimas

  Kreipimasis į futbolo bendruomenę dėl sąžiningo žaidimo

  Pastaraisiais metais Lietuvoje futbolas ne sykį susidūrė su nerimą keliančiais incidentais, susijusiais su manipuliavimu rungtynėmis dar kitaip vadinamais susitarimais dėl rungtynių eigos ar baigties...