Lietuvos futbolo federacija

Pirma lyga

Pirmos lygos 18 turas: sportinis pyktis virto įvarčiais

2021-08-17

Pirmos lygos 18 turas: sportinis pyktis virto įvarčiais

Pergalės aikštėse ir kabinetuose yra vienodai svarbios, ypač, kai kiekvienas taškas gali lemti čempioną. Pirmos lygos lyderiai 18-ajame ture susilygino pagal prarastus taškus. Intrigos netrūksta ir autsaiderių gretose.

Varikliukas. Į pagrindinę 18-ojo turo dvikovą Kazlų Rūdoje ir šeimininkai, ir svečiai iš Jonavos stojo kupini sportinio pykčio. „Jonavos“ futbolininkus motyvavo praėjusiame ture prarasti du taškai akistatoje su Gargždų „Bangos“ jaunimu. O „Šilas“ nesėkmę patyrė už aikštės ribų. Sužaidusi lygiosiomis 2:2 su „Šiauliais“, Kazlų Rūdos ekipa negavo nė taško, nes per neatidumą į oficialų protokolą neįtraukė rungtynių pabaigoje išleisto žaidėjo.

Tokiomis aplinkybėmis nė viena komandų neketino aikštės palikti tuščiomis. Tai buvo įrodyta jau pirmosiomis minutėmis, kai įvarčiai pasipylė lyg iš gausybės rago. Jau 3-ąją min. „Jonavos“ atakų varikliukas Filipas Halgošas aštrų prasiveržimą vainikavo preciziškai tiksliu spyriu į vartų kampą – 0:1. Šeimininkai po 3 min. atsakė kombinacija žemė-oras, kurią galva užbaigė Ramūno Mačežinsko kirtis – 1:1. Bet ši pusiausvyra F.Halgošo dėka išsilaikė vos 4 min. Šįsyk saugas asistavo Tadui Eliošiui – 1:2. Tarsi to būtų maža, slovakas iki pertraukos pasižymėjo dar sykį, bet „Šilui“ vilčių įkvėpė Šarūno Činiko įvartis į savuosius vartus – 2:3. Antrajame kėlinyje rezultatas galėjo pasikeisti ir į vieną, ir į kitą pusę, tačiau „Jonava“ nerealizavo 11 m baudinio, o „Šilas“ – kiekybinio pranašumo (54 min. iš aikštės buvo pašalintas jonaviečių gynėjas). Tokia baigtis visiškai tenkino svečius, su 49 taškais vis dar pirmaujančius turnyre.

Atjaunėjo. Su 29 taškais 5-ąją vietą išlaikiusiam „Šilui“ ilgai lieti apmaudą nėra kada, nes jau trečiadienį laukia itin svarbus mūšis namuose su Vilniaus „Žalgiriu“ B. Ši dvikova abipusiu susitarimu buvo perkelta iš 15-ojo turo. Jos rezultatas didele dalimi gali lemti, ar Kazlų Rūdos ekipos pretenzijos į prizinę vietą taps realios. Juolab, kad trečiosios vietos įsikibę žalgiriečiai pastaruoju metu vis pabarsto taškų. 18-asis turas netapo išimtimi. Tiesa, pergalė išvykoje prieš Mažeikių „Atmosferą“ išsprūdo itin apmaudžiai. Vilniečiai vienoje pirmųjų „Atmosferos“ atakų buvo nubausti 11 m baudiniu į savo vartus, bet tuoj pat – po dviejų Viliaus Pauliukaičio įvarčių (4 ir 8 min.) perėmė iniciatyvą. Vėliau jie dar sykį išsiveržė į priekį (3:2), bet 88-ąją min. praleido Pijaus Meižio dūrį.

Po rezultatyvių lygiųjų žalgiriečiai turi 34 taškus, mažeikiečiai su 29 rikiuojasi šešti. Jiems į nugarą kvėpuoja tik tašku mažiau sukaupę Plungės „Babrungas“ ir Gargždų „Banga“ B. Plungiškiai Klaipėdoje 2:0 neturėjo problemų su vietos „Neptūnu“, o gargždiškiai namuose 3:1 parklupdė Marijampolės „Sūduvą“ B, kurios pusę sudėties sudarė jauniai iš klubo U-17 ekipos. Pastarieji laikėsi iki pat 82-osios min., bet pabaigoje praleido dukart.

„Pabaigoje pritrūkome ir jėgų, ir patirties“, – pripažino marijampoliečių treneris iš Portugalijos Pedro Paiva.

„Kiekviena pergalė yra vertinga, bet saviškių žaidimu nesu patenkintas“, – savikritiškas liko „Banga B“ vairininkas Armando Tarlazis.

Pabudo. Liūdnas savaitgalis buvo ir P. Paivos tėvynainiui Diogo Pinto. Šis 32 metų specialistas, stovintis prie Vilniaus „Riterių“ B komandos vairo, tapo savo auklėtinių triuškinamos nesėkmės (0:4) Šiauliuose liudininku. Šiauliečiai su 46 taškais vis dar atsilieka nuo pirmaujančios „Jonavos“, bet skirtumą gali panaikinti, nes turi vieną mačą atsargoje.

„Riteriai“ B su 16 taškų patenka į autsaiderių grupę, kurioje erdvės manevrams lieka vis mažiau. Tokį pat kraitį turi ir sostinės BFA ekipa, 2:4 nusileidusi „Panevėžiui“. Vienu taškeliu atsilieka Kretingos „Minija“, svečiuose nepalaužusi (0:0) „Kauno Žalgirio“ B. Pastaroji komanda, nors ir žengia paskutinėje, 14-oje vietoje, po atostogų tarsi pabudo iš letargo miego. Kauniečiai antrą turą iš eilės pelno taškų ir jau pavijo „Sūduvą“ B, taip pat turinčią 10 taškų.

Susijusios naujienos