Lietuvos futbolo federacija

U-21 rinktinė

M. Stankevičius po akistatos su slovakais: „Turime dirbti visi kartu, kad klaidų sumažėtų“

2021-11-17

M. Stankevičius po akistatos su slovakais: „Turime dirbti visi kartu, kad klaidų sumažėtų“

Lietuvos vaikinų (U21) rinktinė paskutinėse oficialiose šių metų rungtynėse patyrė nesėkmę – lietuviai Europos čempionato atrankoje savo stadione 0:2 (0:1) nusileido Slovakijos komandai.

Sužaidus šešis mačus savo atrankos grupėje lietuviai turi surinkę tris taškus ir grupėje užima šeštą poziciją.

Kalbėdamas po rungtynių Lietuvos rinktinės treneris Marius Stankevičius akcentavo, kad komandos pasirodymas buvo geresnis nei prieš kelias dienas Šiaurės Airijoje, tačiau vaikinams dar trūksta stabilumo.

„Tarp tų rungtynių yra didelis skirtumas, vaikinų atsidavimas rungtynėms, darbas... Galima rungtynes pralošti visaip, aišku, nesinori jų pralošti, bet kai tu žaidi, bandai žaisti, kažkas pradeda vykti.

Šiaurės Airijoje matėme, kad žaidėme kitaip, ir nebuvo nei rezultato, nei kokybės. Niekas nesidžiaugia pralaimėjimu, bet vaikinai dirbo taip, kaip turėtų visada, jiems turėčiau padėkoti už darbą. Jauni žaidėjai nėra stabilūs, banguoja, bet tai jiems yra pamokos, kaip ir man, norime, kad jų stabilumas leistų jiems priaugti iki nacionalinės rinktinės“, – sakė treneris.

Dar kartą nusikėlęs į tas pralaimėtas penktadienio rungtynes, treneris teigė, jog tada rinktinės atsidavimas nebuvo tinkamas.

„Mūsų atsidavimas nebuvo toks, koks turėtų būti. Žaisti už Lietuvos rinktinę ir devėti tuos marškinėlius – tai turi būti didžiausias stimulas ir garbė. Turime dirbti be jokių pasiteisinimų, nes tik darbu galima pasiekti rezultatų.

Mus varžovai baudžia mūsų klaidomis. Darome daug individualių klaidų, bet visų pirma turime dirbti visi kartu, kad jų sumažėtų. Padovanojame tuos įvarčius, bet vaikinai stengiasi, kad jų mažėtų. Matau klaidas, jų mažėja, bet dar ne iki tiek, kad būtų pozityvus rezultatas“, – akcentavo specialistas.

Nepaisant nesėkmės, M. Stankevičius teigė, kad ir tokio mačo galima išsinešti pozityvių dalykų.

„Komanda išsineš supratimą, kad reikia dirbti, kad galime žaisti fubolą. Jie tą sugeba, ir aišku, taip pat turime stengtis daryti kuo mažiau klaidų, kad pasiektume pozityvų rezultatą, nes nė vienas nenori ir nežaidžia tam, kad praloštų“, – sakė treneris.

Tuo tarpu rinktinės kapitonas Karolis Uzėla pripažino, kad slovakai parodė geresnį žaidimą, o lietuviai klydo pernelyg grubiai.

„Slovakų meistriškumas yra aukštesnis, taip pat aikštės kokybė nebuvo geriausia, tai ir sudeda į tokį žaidimą, kuris kartais būna neblogas, o kartais į kurį būna sunku žiūrėti.

Ne pirmas rungtynes patys sau atsivežame įvarčius. Tai liūdina, bet patys juos atsivežame ir tai kainuoja rezultatą. Bet tai yra proceso dalis, stengiamės daryti tai, ko treneris iš mūsų reikalauja, visi žinome, kokią jis turi patirtį, kiekvienam žaidėjui yra garbė su juo dirbti, tad stengiamės perimti iš jo visą patirtį.

Priekyje taip pat pritrūko ramybės su kamuoliu, gavę kamuolį iškart norime sužaisti, užbaigti tas atakas, o kartais tiesiog reiktų ramiau sužaisti“, – sakė Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkas.

Susijusios naujienos

 • U-21 rinktinė išvykoje neprilygo vengrams

  2022-09-28

  U-21 rinktinė

  U-21 rinktinė išvykoje neprilygo vengrams

  Lietuvos vaikinų U-21 rinktinė vėlų antradienio vakarą sužaidė draugiškas rungtynes išvykoje su Vengrijos bendraamžiais. Lietuviai patyrė minimalų pralaimėjimą rezultatu 0:1. Didelį dėmesį...

 • Kontrolinėse rungtynėse U-21 rinktinė nusileido „Kauno Žalgiriui“

  2022-09-24

  U-21 rinktinė

  Kontrolinėse rungtynėse U-21 rinktinė nusileido „Kauno Žalgiriui“

  Rinktinių pertrauką „Kauno Žalgiris“ išnaudojo sužaisdamas kontrolines rungtynes su Lietuvos vaikinų U-21 rinktine. „Kauno Žalgirio“ futbolo akademijos stadione vykusiose rungtynėse žalgiriečiai...

 • U-21 rinktinė sužais dvejas kontrolines rungtynes

  2022-09-21

  U-21 rinktinė

  U-21 rinktinė sužais dvejas kontrolines rungtynes

  Lietuvos vaikinų iki 21 metų rinktinė rugsėjo mėnesį sužais dvejas draugiškas rungtynes. Neseniai atrankos į Europos čempionatą ciklą užbaigusi vaikinų rinktinė rugsėjį sužais dvejas draugiškas...