Lietuvos futbolo federacija

Vokiečių kalbos naudai

Kaune surengtas konkurso „1:0 vokiečių kalbos naudai“ šalies finalas

2022-04-29

Kaune surengtas konkurso „1:0 vokiečių kalbos naudai“ šalies finalas

Šios savaitės viduryje Kaune jau devintą kartą vyko konkurso „1:0 vokiečių kalbos naudai“ šalies finalas.

Renginyje iš viso rungėsi 12 stipriausių komandų, 5-6 klasės mergaičių ir berniukų, mėgstančių žaisti futbolą ir vokiečių kalbą. Komandas konkursui rengė ir į finalą Kaune lydėjo vokiečių kalbos ir kūno kultūros mokytojai, dalykų mokytojai ir savanoriai, palaikymo komandos. Konkurso finale komandos atliko užduotis vokiečių kalba ir susirungė futbolo turnyre.

Finale dalyvavo Vokietijos ambasados Vilniuje kultūros atašė Anja Luther, Lietuvos masinio futbolo asociacijos prezidentas Sergejus Slyva, Goethe‘s instituto kalbos skyriaus vadovė Nijolia Buinovskaja. 

Visos finale dalyvavusios komandos jau buvo nugalėtojos – į šalies finalą jos pateko po to, kai komisija, įvertinusi 18 komandų pateiktus kūrybinius darbus, jų kūrybą įvertino aukštesniais balais.

„Smagu, kad po ilgokos pertraukos galėjome gyvai suorganizuoti renginį, pritraukti vaikus, aktyviai leisti laiką vykdant tiek vokiečių kalbos užduotis, tiek žaidžiant futbolo turnyre.

Kaip ir dažnai minime – futbolas yra daugiau nei žaidimas, tai yra puiki edukacinė priemonė, kur galima sujungti daugybę skirtingų veiklų. Šiuo atveju tai yra vokiečių kalba ir futbolas“, – įspūdžiais po devintojo tokio konkurso bei pastaruosius 10 metų dalinosi Lietuvos masinio futbolo asociacijos direktorius Ignas Marcinkevičius.

Pagrindiniai konkurso nugalėtojai – komanda „Fußball- und Musik-Freunde“ iš Jonavos Justino Vareikio progimnazijos. Nugalėtojų komanda laimėjo futbolo savaitgalį Berlyne su futbolo treniruotėmis, ekskusijomis po Berlyną, dalyvavimu Bundeslygos varžybose bei apsilankymą futbolo klube Berlyno „Hertha“.

Puikias vokiečių kalbos žinias pademonstravo ir Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos komanda „Hermann Sudermann Mannschaft“ – bendroje vertinimo lentelėje komanda buvo antra ir buvo apdovanota specialiu prizu „Viena diena su futbolu“.

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos komanda „Sonnenstrahlen“ puikiai žaidė futbolą ir buvo apdovanota specialiu prizu „Viena diena su vokiečių kalba“. Ši komanda bendroje įskaitoje buvo trečia.

Visos komandos buvo apdovanotos Lietuvos futbolo federacijos ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos bei Goethe‘s instituto padėkos raštais ir konkurso finalo dalyvių taurėmis ir taurių spalvų konkurso medaliais.

Į finalą nepatekusioms komandoms bus išsiųsti Lietuvos masinio futbolo asociacijos ir Goethe‘s instituto paguodos prizai.

Susijusios naujienos

 • Grįžta projektas „1:0 vokiečių kalbos naudai“

  2022-01-20

  Vokiečių kalbos naudai

  Grįžta projektas „1:0 vokiečių kalbos naudai“

  Praeityje jau nemažai sėkmės Lietuvoje susilaukusi iniciatyva „1:0 vokiečių kalbos naudai“ sugrįžta ir 2022-aisiais. Ar turite noro pademonstruoti savo žinias dalyvaudami viktorinoje apie futbolą bei...

 • „Vokiečių kalbos naudai“ projekte atrinkti finalo dalyviai

  2020-03-10

  Vokiečių kalbos naudai

  „Vokiečių kalbos naudai“ projekte atrinkti finalo dalyviai

  Edukaciniame futbolo projekte „Vokiečių kalbos naudai“ paaiškėjo septintojo sezono finalo dalyviai. Goethe instituto Lietuvoje ir LFF narės Masinio futbolo asociacijos rengiamam konkursui pateiktos...

 • Moksleivius kviečia naujas „Vokiečių kalbos naudai“ sezonas

  2019-11-28

  Vokiečių kalbos naudai

  Moksleivius kviečia naujas „Vokiečių kalbos naudai“ sezonas

  Lietuvos futbolo ir vokiečių kalbos draugystė tęsiasi. Edukacinis futbolo projektas „Vokiečių kalbos naudai“ kviečia moksleivius registruotis 7-ajam sezonui ir laimėti kelionę į Vokietijos sostinę...