Lietuvos futbolo federacija

Vyrų rinktinė

E. Jankauskas: "Gavome gerą pamoką"

2016-11-11

E. Jankauskas: "Gavome gerą pamoką"

Slovakijoje pirmą pralaimėjimą atrankos cikle patyrusios Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas pripažino, kad pirmas įvartis palaužė komandą, o varžovai pademonstravo savo aukščiausią meistriškumą.

S.Čirbos nuotr.

Lietuvos rinktinės vyr. trenerio Edgaro Jankausko komentaras po rungtynių:

„Pamatėme, kokia galinga yra Slovakijos rinktinė. Viskas susiklostė ne taip, kaip planavome. Per anksti praleidome įvarčius ir nesugebėjome atsitiesti.

Žinojau, kad slovakams tai labai svarbios rungtynės. Net po dvikovos kalbėjau su jų žaidėjais. Jie labai gerai mus išstudijavo, ruošėsi kaip finalui. Matėm, ką ši komanda gali padaryti, kai yra gerai pasirengusi ir tinkamai nusiteikusi. Be abejo, ir individualus, ir kolektyvinis meistriškumas buvo jų pusėje. Jie važiavo aukščiausia pavara.

Šiek tiek korektyvų įnešė aikštė. Pradžia buvo optimistiška, bet pirmasis įvartis klydo po perdavimo iš krašto. Reikia pripažinti, kad tas įvartis mus palaužė. Tai, aišku yra labai blogai, nes priešininkas po pirmo įvarčio visada norės sužeisti dar kartą. Praleidome antrą įvartį ir reikalai pablogėjo. Galbūt rezultatas per žiaurus, bet jis parodė kokia klaidos kaina aukštame lygyje. Kai priešininkas neatleidžia tau klaidų ir iš karto baudžia.

Mums pusės trūkdavo žingsnio, ar pusės sekundės. Pralaimėjome ir pirmus kamuolius, nenustebsiu, jei ir antrus. Turėjome sunkumų išeiti į greitas atakas. Tai pirmąjį kėlinį davė neigiamą rezultatą. Nesakau, kad per pirmąjį kėlinį nesistengėme, bet antrajame kėlinyje vyrai susiėmė.

Pasišnekėjome rūbinėje kad rezultatas labai blogas, bet yra savigarbos klausimas. Manau, kad vyrai į šitą pastabą sureagavo ir antrąjį kelinį žaidėme geriau. Daugiau valdėme kamuolį, norėjome atakuoti nežiūrėdami į laiką, susikūrėme progų ir bandėme perlaužti rungtynių eigą. Buvome netoli garbės įvarčio. Tačiau slovakai nubaudė, pademonstravo kaip išnaudoti ir pozicines, ir greitas atakas. Jie taip pat gerai išnaudojo kraštus. Tai universali komanda, tokio aukšto lygio žaidėjai moka persiorientuoti.

Žinoma, Artūro Žulpos trauma nepadėjo, tačiau taip būna. Tikimės, jog trauma nėra sunki. Vieną keitimą dar pasilikau, norėjome jį turėti traumos atveju, nes rungtynių pabaigos mums labai sunkios, neretai tenka keisti žaidėjus priverstinai.

Bendras ciklo pradžios rezultatas pagal žaidimą ir norą, manau yra teigiamas. Šiandien daug klydome, bet buvo noras ir aistra. Rezultatas nemalonus, bet įžiūriu ir teigiamų aspektų.  

Tokio tipo žaidėjų kaip Manfredas Ruzgis - su tokia fizine jėga, greičiu - daug neturime. Pats metas jam eiti aukštyn, jis turi visas galimybes.

Gavome gerą pamoką, iš jos tikrai pasimokysime, kiekvienas padarysime išvadas. Visi vaikinai protingi, žino kad stebuklų neįvyks - reikia teisingai bei daug dirbti, kad pasiektume reikiamą meistriškumą. Komandiniu žaidimu pralaimėjome, bet atidavėme ką galime. Slovakai taip pat parodė maksimumą ir todėl išryškėjo toks skirtumas.“

Susijusios naujienos

 • Marius Stankevičius pasirašė sutartį su Italijos klubu

  2020-07-09

  Vyrų rinktinė

  Marius Stankevičius pasirašė sutartį su Italijos klubu

  Lietuvos nacionalinės rinktinės trenerio asistentas bei Lietuvos U-17 rinktinės treneris Marius Stankevičius pasirašė sutartį su F.C. Lumezzane. M. Stankevičius teigia, kad pastaruoju metu turėjo...

 • Paaiškėjo Lietuvos varžovai kontrolinėse rungtynėse

  2020-07-03

  Vyrų rinktinė

  Paaiškėjo Lietuvos varžovai kontrolinėse rungtynėse

  Sustabdžius pasaulinę COVID-19 pandemiją, UEFA uždegė žalią šviesą nacionalinių rinktinių rungtynėms. Rudens ciklą lietuviai pradės dvejomis rungtynėmis Tautų lygoje, o spalio 7 dieną Lietuvos...

 • A. Skerla išrinktas į „Jagiellonia“ šimtmečio rinktinę

  2020-07-02

  Vyrų rinktinė

  A. Skerla išrinktas į „Jagiellonia“ šimtmečio rinktinę

  Lenkijos „Ekstraklasa“ lygos komanda Balstogės „Jagiellonia“ švęsdama komandos šimtmetį sudarė simbolinę šimtmečio sudėtį. „Jagiellonia“ pakvietė sirgalius balsuoti bei išrinkti geriausią šimtmečio...