Lietuvos futbolo federacija

Oficialūs pranešimai

Pradėtas bendradarbiavimas su Vilnius TECH

2022-06-30

Pradėtas bendradarbiavimas su Vilnius TECH

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kūrybinių industrijų fakultetas (KIF) ir Lietuvos futbolo federacija (LFF), siekdami stiprinti aukštos kvalifikacijos sporto komunikacijos specialistų rengimą, pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. 

Universiteto studentams, pasirinkusiems sporto komunikacijos studijas, bus suteikta galimybė įgyti žinių ir praktinių įgūdžių, prisidėti prie realių projektų įgyvendinimo, futbolo plėtros, renginių ir varžybų organizavimo, marketingo, komercijos ir komunikacijos srityse. Kiekvienais metais trims pažangiausiems antrakursiams, pasirinkusiems sporto komunikaciją, bus skiriamos  300 eurų vertės vienkartinės stipendijos.

„Sporto industrija pastarąjį dešimtmetį visame pasaulyje išgyvena didžiulį pakilimą – organizuojami mega sporto renginiai, kurie pritraukia didžiules rėmėjų lėšas, sporte išbandomi naujausi technologiniai sprendimai, sportas skatina aktyvų poilsį. Sporto mada tapo vyraujančiu veiksniu ne tik mūsų aprangoje, bet ir gyvenimo būde. Šios tendencijos vis ryškesnės ir Lietuvoje, todėl sporto komunikacijos ir renginių organizavimo specialistų rengimas Lietuvoje yra savalaikis ir būtinas.

Tikime, kad mūsų partnerių – Lietuvos futbolo federacijos – suteikiamos praktinės žinios ir skiriamos stipendijos padės dar labiau suburti Lietuvos sporto komunikacijos specialistus bei paskatins jaunus žmones siekti profesinių aukštumų šioje srityje. Ši žinia labai svarbi tiek jau esamiems Pramogų industrijų bakalauro studijų programos studentams, kurie jau antrame kurse renkasi Sporto industrijų specializaciją, tiek ir dar universitetą besirenkantiems, siekiantiems savo karjerą ir ateitį susieti su sporto komunikacija – mūsų būsimiems studentams“, – sako VILNIUS TECH KIF dekanė prof. dr. Vaida Asakavičiūtė.

Sporto industrijų specializacija Lietuvoje unikali, nors pasaulyje yra paplitusi ir sulaukusi didelio susidomėjimo tarp jaunų žmonių, besirenkančių studijas. Lietuvos universitetuose studijų programų, orientuotų į sporto institucijų ir organizacijų poreikius, nėra pakankamai.

„Sporto industrijos komunikacija Lietuvoje yra auganti sritis, turinti didelį potencialą. Džiaugiamės, kad Lietuvos futbolo federacija skiria tam dėmesį ir tikime, kad jų įsteigtos stipendijos padės išugdyti daugiau šios srities specialistų“, – pabrėžia VILNIUS TECH Strateginės partnerystės prorektorius dr. Adas Meškėnas.

Anot LFF generalinio sekretoriaus Edgaro Stankevičiaus, sporto industrijoje šiandien itin ryškus aukštos kvalifikacijos komunikacijos specialistų poreikis, todėl verslo ir mokslo bendrystė itin svarbi, siekiant atliepti rinkos poreikius ir atverti jaunimui perspektyvios karjeros galimybes.

„Lietuvos futbolo federacija yra viena didžiausių sporto organizacijų Lietuvoje, siekianti šalies futbolo industrijai ugdyti ir paruošti aukščiausio lygio sporto vadybos ir komunikacijos profesionalus. Norime sudominti ir motyvuoti perspektyvų jaunimą žengti į itin įdomią ir dinamišką sporto industriją, supažindinti su šios industrijos įvairove ir naujai augančiomis sritimis, pavyzdžiui, esportu.

Tikime, kad verslo ir mokslo bendradarbiavimo dėka galime Lietuvai išauginti aukštos kvalifikacijos sporto specialistų kartą, galinčią dirbti ne tik vietinėje rinkoje, bet ir tarptautiniuose vandenyse“, – sako LFF generalinis sekretorius,

LFF stipendijos įsteigtos 3 metams , sudarant galimybes ir daugiau studentų gauti stipendijas, o taip pat atlikti praktiką vienoje didžiausių sporto organizacijų Lietuvoje.

„Kviesime studentus tapti mūsų komandos dalimi, įgyti patirties, realizuoti save ir daryti karjerą Lietuvos futbolo industrijoje. Tik susipažįstant su srities veikla iš vidaus ir pamačius jos užkulisius, gali sužinoti ir išmokti tai, kas neaprašoma jokiuose vadovėliuose“, – sako LFF generalinis sekretorius.

Kūrybinių industrijų specializaciją nuo trečio kurso gali parinkti VILNIUS TECH Pramogų industrijų bakalauro studijų programos studentai, o pačios studijos orientuotos į sporto industrijos viešuosius ryšius ir žiniasklaidą, rinkodarą ir reklamą, įvairaus masto pramoginius ir profesionalius sporto renginius.

Susijusios naujienos

 • Lietuvos futbolo federacija gavo atsakymą iš FIFA ir UEFA dėl įstatų atitikimo

  2022-08-04

  Oficialūs pranešimai

  Lietuvos futbolo federacija gavo atsakymą iš FIFA ir UEFA dėl įstatų atitikimo

  Lietuvos futbolo federacija po liepos 27 dieną Lietuvos Respublikos Seime vykusio jungtinio Finansų ir biudžeto komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdžio pakartotinai kreipėsi į...

 • Milda Liužinaitė patvirtinta LMFA generaline direktore

  2022-08-05

  Oficialūs pranešimai

  Milda Liužinaitė patvirtinta LMFA generaline direktore

  Permainos Lietuvos moterų futbolo asociacijoje – LMFA valdyba patvirtino Mildą Liužinaitę naująja asociacijos generaline direktore. Milda Liužinaitė – Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės žaidėja...

 • Įvyko LFF Vykdomojo komiteto posėdis

  2022-06-28

  Oficialūs pranešimai

  Įvyko LFF Vykdomojo komiteto posėdis

  Birželio 28 dieną įvyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdis. Posėdžio metu buvo sprendžiami aktualūs klausimai. Pirmasis klausimas buvo susijęs su legionieriaus...