Lietuvos futbolo federacija

Oficialūs pranešimai

Lietuvos futbolo federacija gavo atsakymą iš FIFA ir UEFA dėl įstatų atitikimo

2022-08-04

Lietuvos futbolo federacija gavo atsakymą iš FIFA ir UEFA dėl įstatų atitikimo

Lietuvos futbolo federacija po liepos 27 dieną Lietuvos Respublikos Seime vykusio jungtinio Finansų ir biudžeto komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdžio pakartotinai kreipėsi į tarptautines futbolo organizacijas, prašydama papildomo išaiškinimo dėl susiklosčiusios situacijos. 

Rugpjūčio 3 d. Lietuvos futbolo federacija gavo jungtinį FIFA ir UEFA atsakymą, kuriame teigiama, kad Lietuvos futbolo federacijos įstatai, kurie buvo priimti šių metų balandžio 30 d. vykusioje LFF konferencijoje, atitinka FIFA ir UEFA įstatuose numatytus reikalavimus. Šie įstatai buvo priimti siekiant juos suderinti su pakeistu LR Sporto įstatymu.

Tarptautinės futbolo organizacijos atsakyme patvirtino ir pasiruošimą dirbti toliau tobulinant LFF veiklą bei priminė įsipareigojimą užtikrinti nepriklausomumą nuo trečiųjų šalių kišimosi į federacijos veiklą.

„Lietuvos futbolo federacija visą laiką dirba kartu su FIFA ir UEFA atstovais tiek tobulinant mūsų organizacijos valdymą, tiek įgyvendinant sporto projektus. Darant pakeitimus Lietuvos futbolo federacijos įstatuose, visi pakeitimai buvo suderinti su naujuoju LR Sporto įstatymu, naujoji įstatų redakcija pateikta tarptautinėmis futbolo organizacijomis, kurių nariai mes esame. FIFA ir UEFA atstovai vakar pakartotinai patvirtino, kad Lietuvos futbolo federacijos dabartiniai įstatai atitinka reikalavimus.

Siekiant toliau tobulinti Lietuvos futbolo federacijos veiklą, FIFA ir UEFA, kaip visada, yra pasiruošusi skirti savo ekspertus bendrai darbo grupei su LFF atstovais. Kartu abi tarptautinės organizacijos dar kartą priminė, kad bet koks trečiųjų šalių kišimasis į futbolo federacijų veiklą yra FIFA ir UEFA įstatų pažeidimas. Tikiuosi, kad ši FIFA ir UEFA pozicija, su kuria supažindinsime tiek politikus, tiek visuomenę, užbaigs kilusias politines diskusijas ir sutelks visus bendram konstruktyviam darbui dėl Lietuvos futbolo“, – sakė Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius.

Dalinamės FIFA ir UEFA dokumento kopija.

Specialios LFF spaudos konferencijos įrašas:

Susijusios naujienos

 • Milda Liužinaitė patvirtinta LMFA generaline direktore

  2022-08-05

  Oficialūs pranešimai

  Milda Liužinaitė patvirtinta LMFA generaline direktore

  Permainos Lietuvos moterų futbolo asociacijoje – LMFA valdyba patvirtino Mildą Liužinaitę naująja asociacijos generaline direktore. Milda Liužinaitė – Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės žaidėja...

 • Pradėtas bendradarbiavimas su Vilnius TECH

  2022-06-30

  Oficialūs pranešimai

  Pradėtas bendradarbiavimas su Vilnius TECH

  Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kūrybinių industrijų fakultetas (KIF) ir Lietuvos futbolo federacija (LFF), siekdami stiprinti aukštos kvalifikacijos sporto komunikacijos...

 • Įvyko LFF Vykdomojo komiteto posėdis

  2022-06-28

  Oficialūs pranešimai

  Įvyko LFF Vykdomojo komiteto posėdis

  Birželio 28 dieną įvyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdis. Posėdžio metu buvo sprendžiami aktualūs klausimai. Pirmasis klausimas buvo susijęs su legionieriaus...