Lietuvos futbolo federacija

Futbolo forumas

Darbo grupėje aptarta vyrų ir jaunimo rinktinių veikla bei problemos

2016-12-23

Darbo grupėje aptarta vyrų ir jaunimo rinktinių veikla bei problemos

Gruodžio 22-ąją LFF būstinėje vyko tryliktasis Futbolo forumo inicijuotos strateginės darbo grupės posėdis, kuriame aptarta vyrų ir jaunimo rinktinių problematika ir pasiūlytos idėjos.

Darbo grupėje šį kartą apsilankė Lietuvos futbolo federacijos vyrų ir U-21 rinktinių skyriaus vadovas Mindaugas Zurza bei nacionalinės komandos treneris Edgaras Jankauskas. Jie papasakojo apie rinktinių skyriaus veiklą. pasidalijo savo mintims apie tai, kas turėtų būti taisytina ir diskutuotina.

Anot M. Zurzos, siekiama rinktinėms sudaryti kuo geresnes sąlygas, gerinti patį organizacinį darbą ir pasiruošimą rungtynėms. Vyrų ir U-21 rinktinių strategai glaudžiai bendradarbiauja tarpusavyje, o informacija apie jaunesnius žaidėjus pateikia Nacionalinėje futbolo akademijoje dirbantis rinktinės trenerio asistentas Rokas Garastas.

Rinktinių skyriaus atstovai išskyrė kelis aspektus diskusijai. Iškėlus rungtynių tvarkaraščio klausimą bendrai sutarta, jog žaidžiant nacionalinei vyrų rinktinei kitų rinktinių rungtynės bei apskritai kitos futbolo varžybos (įskaitant ir mėgėjų lygų varžybas) neturėtų būti vykdomos.

Darbo grupėje taip pat aptartas dėl žaidėjų iškvietimo į nacionalinę rinktinę klausimas. Anot rinktinių skyriaus vadovo, dėl įvairių priežaščių ir ypatumų reikalinga, jog gavę informaciją apie savo žaidėjų pakvietimus klubai jos neviešintų anksčiau laiko, kol nepaviešinamas visas trenerių pasirinktas žaidėjų sąrašas tam tikroms rungtynėms.

Rinktinių skyriaus atstovai taip pat atkreipė dėmesį į aikščių trūkumo problemą – dėl oro sąlygų ir skirtingų aikštės dangų nacionalinė ekipa ne visuomet turi pakankamai gero lygio galimybes treniruotis Lietuvoje.

Taip pat paliestas nacionalinio stadiono klausimas. Rinktinės treneris E. Jankauskas pažymėjo, jog nacionalinis stadionas reprezentuoja šalies futbolo veidą. Diskusijoje konstatuota, kad futbolo bendruomenė turėtų bendromis jėgomis reikalauti, jog ledai dėl šio klausimo būtų pralaužti.

Kitas darbo grupės susirinkimas numatytas po savaitės gruodžio 29 d., 15 val.

S. Čirbos nuotraukos.

Susijusios naujienos

 • Kviečiame registruotis į atvirą futbolo forumą

  2018-04-18

  Futbolo forumas

  Kviečiame registruotis į atvirą futbolo forumą

  Š. m. balandžio 28 d. (šeštadienį) 12 val. Klaipėdoje vyks atviras Lietuvos futbolo forumas „Futbolo perspektyvos Lietuvoje – apskričių vaidmuo“, kurį kartu su partneriais rengia Lietuvos futbolo...

 • Balandžio gale Klaipėdoje – atviras futbolo forumas

  2018-03-28

  Futbolo forumas

  Balandžio gale Klaipėdoje – atviras futbolo forumas

  Š. m. balandžio 28 d. Klaipėdoje vyks atviras Lietuvos futbolo forumas „Futbolo perspektyvos Lietuvoje – apskričių vaidmuo“. Tradicija jau tapusio forumo tikslas – vieša diskusija, kurios metu bus...

 • Antrajame forume aptarė įvykusius ir siūlomus valdymo pokyčius

  2017-06-04

  Futbolo forumas

  Antrajame forume aptarė įvykusius ir siūlomus valdymo pokyčius

  Vilniuje surengtas antras Futbolo forumas gerojo valdymo praktikos tema. Šio bendruomenenės susirinkimo metu pristatytas rudenį pirmojo forumo metu išrinktos darbo grupės raportas, aptarti LFF...