Lietuvos futbolo federacija

Futsal vyrų rinktinė

K. Rudžionis: „Sužaidėme aukščiau savo galimybių ribos“

2017-01-29

K. Rudžionis: „Sužaidėme aukščiau savo galimybių ribos“

Lietuvos salės futbolo rinktinės treneris Kęstutis Rudžionis po pralaimėtų rungtynių Prancūzijai Europos čempionato atrankoje tikino, jog jo komanda pasirodė aukščiau savo galimybių ribos ir pripažino, jog tik nuoseklus darbas ateityje leistų kautis su tokio lygio komandomis.

 

Pirmajame kėlinyje lietuviai buvo priversti vytis oponentus ir po praleisto įvarčio sugebėjo atsigauti, kai Arūnas Šteinas tiksliai pasižymėjo iš arti. Po pertraukos varžovai pelnė greitą įvartį, bet mūsų komanda toliau kovėsi iki galo ir surengė svečių vartų apgultį. Paaukoję gynybą, lietuviai tik paskutinę minutę praleido trečiąjį įvartį.

„Šiandien davėme gerą kovą, bet jos neužteko pasiekti teigiamo rezultato. Tam tikrose detalėse nusileidome ir buvome nubausti. Turėjome progų, bet nesugebėjome išlyginti. Kartais galvojau, kad čia žaidžia ne Lietuvos rinktinė – iš tiesų, sužaidėme aukščiau savo galimybių. Prieš savaitę nebūčiau sakęs, kad būtume galėję jiems duoti tokią kovą“, – sakė K. Rudžionis.

„Pasirinkome teisingą kelią ir esu dėkingas žaidėjams, kurie atidavė jėgas. Turbūt ne paslaptis, kad susirinko nemažai žiūrovų ir tai buvo papildomas faktorius, suteikęs gerų emocijų. Iki pilnos laimės trūko patekimo į kitą etapą.

Tobulėjame, gavome gerą pamoką ir supratimą. Kol turėjome daugiau jėgų, rezultatas nebuvo neigiamas. Prancūzija nėra tas priešininkas, prieš kurį gali taip rizikuoti, kaip Andora rizikavo prieš mus (penkiese prieš keturis). Kai mums reikėjo spausti varžovus, prancūzai žinojo, kaip išnaudoti laisvas zonas, tačiau mes turėjome rizikuoti, nes mūsų tenkintų tik pergale. Visgi tai yra tikrai naudinga patirtis mums“.

Kalbėdamas apie tobulėjimą ir apie galimybes konkuruoti ateityje su tokio lygio oponentais, K. Rudžionis išskyrė, kad darbas turi būti atliktas įvairiuose lygmenyse: „Reikia dirbti, dirbti ir dirbti. Tiek klubų treniruotėse, tiek čempionatuose. Taip pat reikėtų priprasti prie didesnių greičių. Rinktinėje žaidėjai gauna visiškai kitokį krūvį, nei klubuose. Mes nesame pripratę prie to pripratę, bet tai turi būti visų metų nuoseklus darbas“.

Spaudos konferencijoje Prancūzijos treneris Pierre‘as Jacky atskleidė, kad dėl lygaus rezultato per pertrauką jam rimtai teko pasikalbėti su savo auklėtiniais ir tai, pasak K. Rudžionio, parodė, kad varžovai nuvertino Lietuvos rinktinę: „Jiems pralaimėjimas būtų didžiulė sensacija. Normalu, kad jie irgi yra žmonės – ne robotai – ir gavę pasipriešinimą bei rezultatui esant 1-1, turėjo šiokį tokį baimės jausmą. Nemanau, kad prieš atvykstant jie apie mus galvojo rimtai. Džiugu, nes tai parodo mūsų darbą“, – sakė K.Rudžionis.

Įvarčio autorius ir rinktinės veteranas Arūnas Šteinas pridėjo, jog džiaugėsi daugiau nei keturių tūkstančių žiūrovų sulaukusios „Siemens“ arenos palaikymo: „Kiek man teko žaisti už rinktinę, tai buvo fantastiška atmosfera. Buvo nerealu. O Prancūzija nuo praeito susitikimo buvo stipriai pasikeitusi, atsirado aukštų vyrukų ir jie gerai valdė kamuolį“.


Susijusios naujienos

 • Jaunimo futsal rinktinė Prienuose mes iššūkį prancūzams

  2019-11-16

  Futsal vyrų rinktinė

  Jaunimo futsal rinktinė Prienuose mes iššūkį prancūzams

  Lapkričio 19 ir 20 dienomis Prienų sporto ir pramogų arenoje įvyks draugiškos rungtynės tarp Lietuvos ir Prancūzijos U-21 rinktinių. Tai bus pirmosios rungtynės naujai suformuotai Lietuvos vaikinų...

 • Nauja istorija: U-21 futsal rinktinė

  2019-11-08

  Futsal vyrų rinktinė

  Nauja istorija: U-21 futsal rinktinė

  Prieš dvejus metus suformuota Lietuvos futsal U-19 rinktinė užaugo ir jau šį mėnesį pradeda naują etapą. Jaunuoliai įžengė į U-21 amžiaus ribą, kurioje istoriją pradės rašyti dviem kontrolinėmis...

 • Europos čempionato atrankos burtai lietuvius suvedė su 3 komandomis

  2019-11-07

  Futsal vyrų rinktinė

  Europos čempionato atrankos burtai lietuvius suvedė su 3 komandomis

  UEFA būstinėje Nione buvo ištraukti 2022 metų Europos futsal čempionato atrankos burtai. Šiais metais „UEFA Futsal EURO 2022“ čempionato organizatorė UEFA pristatė naują varžybų formatą, kurį...