Lietuvos futbolo federacija

WU-16 rinktinė

Merginų treneriams - specialistų iš užsienio patarimai

2017-01-31

Merginų treneriams - specialistų iš užsienio patarimai

Ruošiantis kitų metų Europos WU-17 čempionatui, kuris vyks mūsų šalyje, merginų rinktinės trenerius konsultuoja ir specialistas iš Šveicarijos bei nauja paskirta techninė direktorė.

WU-16 merginų rinktinė (gimusios 2001 m. ir jaunesnės žaidėjos) čempionatui ruošiasi pagal specialią programą. Dalis jų mokosi Vilniaus „Ozo“ gimnazijoje ir turi galimybę reguliariai treniruotis, o tam tikrais periodais visos žaidėjos kartu surenkamos į trumpalaikes stovyklas. 

Į paskutinę rinktinės stovyklą atvyko ir specialistai iš užsienio – daugkartinių Šveicarijos čempionų „Basel“ klube dirbantis Kaanas Kahramanas bei UEFA moterų futbolo vystymo skyriaus atstovė Emma Sykes.

Pasiruošimo Europos čempionatui projekto technine direktore paskirta Švedijoje dirbanti buvusi moterų rinktinės žaidėja Ieva Kibirkštis. Rinktinės trenerių štabą papildė jaunos trenerės Kamilė Vaičiulaitytė ir Kotryna Kulbytė, o taip pat neseniai prisijungė vartininkų treneris Mantas Tamulionis.

„Tiek merginos, tiek treneriai labai motyvuoti, savo štabe turite jaunų trenerių. Galbūt merginos dar neįsivaizduoja, kad tiksliai laukia Europos čempionate. Mes su Ieva numanome kaip bus sunku, koks bus greitas žaidimas, todėl norime tai perteikti žaidėjoms. Merginos jau gali didžiuotis, jog  vilki Lietuvos marškinėlius, tačiau taip pat turi suprasti, kokia atsakomybė laukia“, - kalbėjo K. Kahramanas.

Pasak I. Kibirkšties, jos misija – prisidėti prie konkurencingos komandos čempionatui sukūrimo. „Turime gerą kolektyvą, motyvuotas žaidėjas, kurios sunkiai dirba ir džiaugiasi čia būdamos. Man taip pat nuostabu būti su jomis. Labai tikiu šia komanda, - kalbėjo I. Kibirkštis - Kartu su treneriais daug, kartais iki išnaktų, diskutavome apie tai, ką darysime. Turime ir jaunas treneres, kurios labai nori tobulėti ir puikiai papildo šią trenerių komandą.“

Kita merginų rinktinės stovykla numatyta vasario pabaigoje Marijampolėje. Tikimasi, jog joje dalyvaus ir potencialios kandidatės iš užsienio, kurių paieška paskelbta užsienyje gyvenančios talentingos žaidėjos.

Europos merginų WU-17 čempionato finalinis etapas Lietuvoje vyks 2018 metų vasarą. Atrankos varžybos prasidės šių metų rudenį, o kartu su Lietuva žaisiančios septynios komandos paaiškės kitų metų pavasarį.

Susijusios naujienos

 • WU-16 rinktinė turnyre Suomijoje užėmė trečią vietą

  2019-05-18

  WU-16 rinktinė

  WU-16 rinktinė turnyre Suomijoje užėmė trečią vietą

  Lietuvos WU-16 merginų rinktinė šią savaitę dalyvavo UEFA Talenčių (UEFA Development Cup) turnyre Suomijoje, kur pasisėmė naudingos patirties prieš trijų šalių rinktines. Pirmosiose rungtynėse...

 • WU-16 rinktinė žais UEFA turnyre Suomijoje

  2019-05-11

  WU-16 rinktinė

  WU-16 rinktinė žais UEFA turnyre Suomijoje

  Lietuvos WU-16 merginų futbolo rinktinė atvyko į Suomiją. Čia komanda dalyvaus UEFA Talenčių („Development Cup“ ) turnyre. Rolando Čepkausko treniruojama komanda pirmą kartą susirinko į stovyklą...

 • WU-16 rinktinė UEFA turnyre liko be pergalių

  2018-04-14

  WU-16 rinktinė

  WU-16 rinktinė UEFA turnyre liko be pergalių

  Lietuvos WU-16 mergaičių rinktinė penktadienį užbaigė kovas tarptautiniame UEFA Talenčių turnyre Gargžduose. Šeštadienį lietuvės paskutinėse rungtynėse susitiko su Estijos bendraamžėmis. Dvikova...