Lietuvos futbolo federacija

Vykdomasis komitetas

Tvirtino varžybų nuostatus ir kalendorių

2017-02-03

Tvirtino varžybų nuostatus ir kalendorių

Ketvirtadienį, vasario 3-ąją, vykusiame išplėstiniame Lietuvos futbolo federacijos Vykdomojo komiteto posėdyje (LFF VK) apsvarstyti įvairūs klubinio futbolo ir kiti klausimai.

Posėdyje patvirtinti pakeitimai 2017 metų LFF varžybų nuostatuose. Nuostatuose įtvirtintos korekcijos dėl legionierių limito (neribojamas ES piliečių skaičius), dublerių komandų žaidėjų amžiaus limito (mažiausiai 6 žaidėjai iki 21 metų), registruojamų komandų sudėčių (mažiausiai 4 žaidėjai iki 21 metų), dublerių komandų rotacijos tarp Pirmos ir II lygos (pereinamųjų rungtynių principu), registracijos laikotarpio žemesnėms lygoms. Taip pat panaikintas Supertaurės rungtynių pratęsimas, numatytos sankcijos už rungtynių įrašo LFF Pirmoje lygoje nepateikimą.

Nuostatuose nustatyta varžybų kalendoriaus sąvoka. Į bendrą kalendorių įtrauktos LFF A lygos, Pirmos lygos, taurės, vyrų ir moterų, jaunimo, jaunių rinktinių, Europos taurių varžybų datos.

Reikšminga naujovė – nustatytos specialios nacionalinių rinktinių dienos, kuriomis siekiama, jog su Lietuvos rinktinių renginiais nesikirstų kitų futbolo varžybų laikai ir visi futbolo bendruomenės nariai turėtų galimybę galėtų atvykti stebėti rungtynes stadionuose ar bent jau transliacijas. Šiomis taisyklėmis nustatyta, jog per Lietuvos vyrų rinktinės rungtynių dienas namuose ir išvykose, taip pat moterų ir jaunimo (U-21) rinktinės atrankos varžybų namų dvikovų dienas nustatytos valandos per kurias neturi būti organizuojamos bet kokios kitos futbolo varžybos.

LFF VK posėdyje taip pat svarstytos galimos išimtys dėl LFF A lygos ir Pirmos lygos pirmenybių stadionų infrastruktūros, Kazlų Rūdos, Jonavos, Utenos, Palangos, Kauno stadionų atvejai. Savo planus dėl infrastruktūros tobulinimo ir kūrimo pateikė sportinę teisę aukščiausioje lygoje dalyvauti iškovojęs Kazlų Rūdos „Šilas“.

Komiteto nariai ir svečiai taip pat diskutavo dėl klubinio futbolo fondo, bendradarbiavimo su Lietuvos futbolo klubų asociacija A lyga. 

Taip pat patvirtino pagal VšĮ „Baltijos futbolo akademija“ prašymą suteikti paramą pagal „Užauginkime Ronaldo Lietuvai“ projektą skiriant standartinių matmenų dirbtinės dangos aikštę, kuri pareiškėjų lėšomis numatoa įrengti Vilniaus „Ryto“ progimnazijos stadione.

Komiteto nariams prisistatė kandidatas į U-21 rinktinės trenerius Caritas Falchas. Specialisto iš Danijos kandidatūrai VK nariai pritarė balsavimu.

Kitas LFF VK posėdis planuojamas vasario 13 d.

Susijusios naujienos

 • Vilniuje vyko LFF VK posėdis

  2018-12-11

  Vykdomasis komitetas

  Vilniuje vyko LFF VK posėdis

  Pirmadienį Vilniuje vyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) VK posėdis. Jame buvo patvirtinti LFF II lygos futbolo klubų licencijavimo taisyklių pakeitimai, Lietuvos futbolo jaunimo integracijos į...

 • LFF atsisako vaikų licencijavimo mokesčio

  2018-11-13

  Vykdomasis komitetas

  LFF atsisako vaikų licencijavimo mokesčio

  Vilniuje vykusiame Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdyje priimti sprendimai dėl mokesčių, taikomų futbolą žaidžiantiems vaikams bei patvirtinti svarbūs LFF struktūriniai...

 • VK bus svarstomas žaidėjo licencijos mokesčio klausimas

  2018-10-30

  Vykdomasis komitetas

  VK bus svarstomas žaidėjo licencijos mokesčio klausimas

  Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius oficialiai informavo, kad lapkričio 12 d. vyksiančiame LFF Vykdomajame posėdyje bus svarstomos futbolo dalyviams...