Lietuvos futbolo federacija

Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

Sugrįžimas į tarptautinę areną - be pergalių, bet su naudinga patirtimi

2016-09-06

Sugrįžimas į tarptautinę areną - be pergalių, bet su naudinga patirtimi

Pasaulio paplūdimio futbolo čempionato atrankoje po ilgos pertraukos dalyvavusi Lietuvos vyrų komanda Italijoje nusileido trims varžovams ir nepateko į kitą etapą.

Atrankos turnyre Jesolo mieste Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė, kurios pagrindą sudarė daugkartinių šalies paplūdimio futbolo čempionų „Igol“ žaidėjai, D grupėje žaidė su Graikijos, Šveicarijos ir Olandijos rinktinėmis.

Pirmoje dvikovoje su šveicarais jėgos buvo tiesio nelygios. 7 vietą pasaulio reitinge užimanti Šveicarija nugalėjo be vargo 16:1. Paguodos įvartį mūsiškiams įmušė Andrius Rebždys.

„Šveicarai atvyko stipriausios sudėties, atvežė visas paplūdimio komandos žvaigždes. Ruošdamiesi šiai atrankai jei turėjo keletą stovyklų ir siekia patekti į Pasaulio čempionatą. Neturėjome jokių iliuzijų dėl pergalės. Tikėjomės tik nepraleisti daugiau nei 10 įvarčių. Tačiau po dviejų kėlinukų pamatėme, kad nepavyks atsilaikyti. Nusprendėme duoti visiems žaidėjams pažaisti ir pajausti varžybų skonį“, - pasakojo lietuvių delegacijos vadovas Darius Laucevičius. 

Antroje dvikovoje su graikais, kurie Europoje reitinguojami 13 vietoje, Lietuvos komanda buvo priekyje pasižymėjus Povilui Pelakauskui, tačiau vėliau varžovai rezultatą išlygino, įmušė dar triskart ir nugalėjo 3:1.

„Rungtynėms buvome pasiruošę neblogai, išanalizavome varžovų stipriąsias puses. Tačiau treniruočių ir varžybinės patirties stoka neleido geriau sužaisti ir išlaikyti pirmajame kėlinyje turėtos persvaros. Visgi rezultatas garbingas, atsižvelgiant į graikų meistriškumo ir patirties lygį“, - tikino D. Laucevičius.

Atkakliausiai klostėsi paskutinis susitikimas su Olandija, kuri Europoje reitinguojama 20 pozicijoje. Pirmajame kėlinyje Kapitono Pavelo Smolkovo įvartis išvedė lietuvius į priekį.

Tačiau baudinio nerealizavus Vasilijui Novičkovui pasitvirtino nerašyta taisyklė "neįmuši tu – įmuša tau". Po apmaudžios klaidos perduodant kamuolį atgal olandai rezultatą išlygino, o netrukus įmušė ir baudinį. Trečiajame kėlinyje atsilikimą sušvelnino Viktoras Bartosevičius, bet nepaisant lemiamo šturmo išplėšti lygiųjų nepavyko.

„Rungtynių eiga ir žaidėjų nusiteikimas leido tikėtis pergalės, tačiau nerealizuotas baudinys, daug netikslių smūgių -  tarp jų į skersinį ir virpstą - neleido komandai pasiekti pergalės. Vėl sutrukdė žaidybinės praktikos stoka", - komentavo D. Laucevičius.

D grupės turnyrą užtikrintai laimėjo Šveicarija, kuri nepaliko vilčių nei graikams (7:0), nei olandams (10:0). Antri liko graikai, kurie įveikė olandus 5:1.

Pasak D. Laucevičiaus, šį pasirodymą į tarptautinę areną po ilgos pertraukos sugrįžusiems lietuviams reiktų įvertinti kaip naudingą patirtį: "Parodėme, kad šiuo metu esame pajėgūsi kovoti su antrojo Europos dešimtuko komandomis. Įgijome labai vertingos patirties, gavome pirmus reitingo taškus, sužinojome apie naujausias paplūdimio futbolo vystymosi tendencijas." 

Atrankoje žaidė 27 šalių komandos, iš jų į kitą etapą pateko 16.

Rezultatai:

Lietuva – Šveicarija 1:16

Graikiija – Lietuva 4:1

Olandija – Lietuva 3:2

Susijusios naujienos

 • Paplūdimio futbolo rinktinė turi naują trenerį

  2019-03-17

  Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

  Paplūdimio futbolo rinktinė turi naują trenerį

  Šeštadienį „Stiklita“ paplūdimio futbolo taurės varžybose Vilniuje buvo pristatytas naujasis Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinės treneris. Juo tapo Sahibas Mammadovas. S. Mammadovas pakeitė prieš...

 • Paplūdimio futbolo rinktinė žaidė tarptautiniame turnyre

  2018-07-23

  Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

  Paplūdimio futbolo rinktinė žaidė tarptautiniame turnyre

  Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė dalyvavo „Euro Beach Soccer League“ turnyre Maskvoje. Rusijos sostinėje lietuviai susitiko su Graikijos, Moldovos ir Kazachstano rinktinėmis. Pergalių...

 • Paplūdimio rinktinės rungtynėse su Latvija – eksperimentai ir pergalė

  2018-07-16

  Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

  Paplūdimio rinktinės rungtynėse su Latvija – eksperimentai ir pergalė

  Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė savaitgalį Kupiškyje išmėgino jėgas draugiškose rungtynėse su Latvijos komanda. Pirmame kontroliniame susitikime pergalę iškovojo svečiai, o antrajame – Lietuvos...