Lietuvos futbolo federacija

Infrastruktūros projektai

Alternatyva futbolui žiemą – pripučiami maniežai

2016-09-20

Alternatyva futbolui žiemą – pripučiami maniežai

Išeičių kaip užtikrinti galimybę futbolą žaisti visus metus ieškantiems miestams pasiūlyta alternatyva – laikinų konstrukcijų maniežai.

 

Šiuo metu Lietuvoje yra tik keli specialūs futbolui pritaikyti maniežai pilnų matmenų Vilniuje, Marijampolėje, mažesni Kaune, Panevėžyje. Todėl šaltuoju metų laikotarpiu daugeliui profesionalių bei mėgėjų įvairiuose regionuose neretai prireikia žaisti nusikasus sniegą ar minusinėje temperatūroje lauke.

Tuo metu Islandijoje, kuri gyventojų skaičiumi beveik dešimt kartų mažesnė, tačiau šiemet nustebino Europą savo pasiekimais futbole, yra keliolika tokių maniežų.

Ieškant galimybių sprendimų Lietuvos futbolo federacijos kvietimu Vilniuje viešėjo tarptautinės DUOL kompanijos atstovas. Jis susitikimo dalyviams apskričių futbolo federacijų ir savivaldybių atstovams papasakojo apie pripučiamus arba „oro“ maniežus. Su moderniomis technologijomis maniežus įrengti bei išlaikyti pigiau ir greičiau lyginant su tradicinėmis metalo ar medžio konstrukcijomis.

Tokių maniežų šiuo metu pasaulyje įrengta per 1300 – ne tik Europoje, bet ir Azijoje, Afrikoje, Pietų Amerikoje. „Oro“ maniežai pritaikyti ekstramalioms oro sąlygoms ir naudojami tiek speigo sąlygomis Sibire, tiek kaitros metu Dubajuje.

Susijusios naujienos

 • LFF skyrė dangą naujai futbolo aikštei Naujojoje Akmenėje

  2020-10-20

  Infrastruktūros projektai

  LFF skyrė dangą naujai futbolo aikštei Naujojoje Akmenėje

  Spalio 17 dieną Naujojoje Akmenėje buvo oficialiai atidaryta naujoji futbolo aikštė. Projektas didžiąja dalimi buvo finansuotas Akmenės rajono savivaldybės lėšomis. Už savivaldybės skirtas lėšas buvo...

 • Garliavoje iškilmingai atidarytas futbolo stadionas

  2020-09-30

  Infrastruktūros projektai

  Garliavoje iškilmingai atidarytas futbolo stadionas

  Antradienį šalia Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos gausus futbolo gerbėjų būrys dalyvavo naujojo futbolo stadiono atidaryme. Garliavos stadiono rekonstrukcija – bendras Lietuvos futbolo...

 • Kretingoje atidaryta pirmoji dirbtinės dangos aikšė

  2020-09-26

  Infrastruktūros projektai

  Kretingoje atidaryta pirmoji dirbtinės dangos aikšė

  Šeštadienį Kretingoje oficialiai atidaryta pilnų matmenų dirbtinės dangos futbolo aikštė. Kretingos rajono mero Antano Kalniaus teigimu, artimiausiais metais mieste atsiras ir daugiau šiuolaikiškų...