Lietuvos futbolo federacija

WU-16 rinktinė

Merginų U-16 rinktinė pergale pabaigė stovyklą Vilniuje

2016-09-29

Merginų U-16 rinktinė pergale pabaigė stovyklą Vilniuje

Vytauto Jančiausko treniruojama Lietuvos merginų (iki 16 metų) rinktinė 3:1 (1:1) pranoko FM „Ateities“ jaunių komandą, o žaidėjos džiaugiasi pagerėjusiu susižaidimu ir puolimu.

Sostinės LEU stadione įvykusiose rungtynėse merginų komanda turėjo žaidybinę iniciatyvą ir sukūrė daug progų pasižymėti. Įvarčius pelnė Odeta Kalendauskaitė, Erika Šupelytė ir Meda Šeškutė. Priešininkų gretose išsiskyrė Danielis Zakarka.

Šios stovyklos metu merginų U-15 rinktinė taip pat įveikė Talentų futbolo akademijos ekipą rezultatu 7:1. Sekanti rinktinės stovykla numatyta lapkričio pradžioje Kaune.

„Mes įvykdėme užduotis tobulinti komandinę taktiką ir kad merginos suprastų, kaip reikia žaisti visose pozicijose, kaip persiformuoti iš gynybinių veiksmų į ataką ir atvirkščiai. Šiandien man patiko aštrūs perdavimai iš aikštės vidurio į priekį – į tarpus tarp varžovų gynėjų. Šitaip po perdavimų merginos pelnė du įvarčius.

Itin patiko kovingumas, buvau nustebintas, kad žaidėjos laimėjo beveik visas dvikovas. Jos labai drąsiai žaidė prieš vaikinus ir tai sveikintina – tokiu būdu atsiranda pasitikėjimas savo jėgomis ir mes tai ugdysime.

Rytoj šią stovyklą baigiame, nes merginų savaitgalį lauks Moterų I lyga, o kai kurios žaidžia jau A lygoje. Kitą kartą susitiksime lapkričio pradžioje Kaune, kur planuojame atlikti giluminius sveikatos patikrinimus. Norime kasmet patikrinti žaidėjų sveikatos būseną, kokie jų fizinio parengtumo pokyčiai“, – po dvikovos pakomentavo V. Jančiauskas.

Alytiškė Odeta Kalendauskaitė patikino, kad stovyklos metu sustiprėjo ryšys tarp rinktinės narių. „Dabar komandiškiau žaidžiame ir tiksliau atliekame perdavimus. Treneris per treniruotes sako, kad, jei turi galimybę smūgiuoti, tai pabandyk – būtent šiandien pelniau pirmą įvartį, atsiplėšusi nuo varžovų“.

Jaunoji Erika Šupelytė mano, kad labiausiai patobulėjusi rinktinės žaidimo grandis yra puolimas: „Man pakėlė kamuolį ir po perdavimo pelniau gražų įvartį. Aš tikiuosi, kad pateksiu į galutinę rinktinės sudėtį 2018 m. Europos čempionate, nes labai strengiuosi ir pastoviai einu treniruotis“.

Lietuvos merginų U-16 rinktinės sudėtis rungtynėse prieš FM „Ateitį“: Odeta Atkočiūnaitė, Gintarė Blažytė, Erika Deventinaitė, Odeta Kalendauskaitė, Monika Markevičiūtė, Gabrielė Ragauskaitė, Loreta Rogačiova, Vaida Rutkauskaitė, Silvija Safronovič, Karolina Sarkanaitė, Dominyka Vaiginytė;

Antrajame kėlinyje pasirodė Dorotėja Aidukaitė, Monika Bačkieriūtė, Marija Galkina, Emilija Ivaškaitė, Eva Jakaitė, Karolina Kunelytė, Ugnė Lazdauskaitė, Judita Sabatauskaitė, Meda Šeškutė, Erika Šupelytė, Gabija Toropovaitė, Karolina Zelbaitė.

Autorius – Robertas Každanas

Susijusios naujienos

 • Airijoje WU-16 rinktinė gavo vertingų pamokų

  2017-05-21

  WU-16 rinktinė

  Airijoje WU-16 rinktinė gavo vertingų pamokų

  Lietuvos merginų WU-16 rinktinė praeitą savaitę dalyvavo UEFA Jaunųjų talenčių turnyre Airijoje, kur išbandė jėgas su trimis bendraamžių komandomis. Ievos Kibirkšties treniruojamoms auklėtinėms tai...

 • WU-16 rinktinė dalyvaus turnyre Airijoje

  2017-05-12

  WU-16 rinktinė

  WU-16 rinktinė dalyvaus turnyre Airijoje

  Lietuvos merginų WU-16 rinktinė tęsia pasiruošimą 2018 metų Europos čempionatui ir kitą savaitę dalyvaus UEFA Jaunųjų talenčių turnyre Airijoje. Tai bus jau antrosios kontrolinės varžybos šiemet...

 • WU-16 rinktinė stovyklą Slovėnijoje užbaigė nesėkme

  2017-04-18

  WU-16 rinktinė

  WU-16 rinktinė stovyklą Slovėnijoje užbaigė nesėkme

  Pirmadienį Lietuvos merginų WU-16 rinktinė UEFA Talenčių turnyre Slovėnijoje sužaidė paskutiniąsias kontrolines rungtynes. Jose lietuvės nusileido Vengrijos bendraamžėms. Jau po pirmojo kėlinio...