Lietuvos futbolo federacija

Futsal vyrų rinktinė

Diskutavo apie Futsal rinktinės pasirodymus

2017-03-09

Diskutavo apie Futsal rinktinės pasirodymus

Ketvirtadienį Vilniuje pirmą kartą vyko Lietuvos salės futbolo (futsal) rinktinės rezultatų aptarimas su šio žaidimo specialistais ir entuziastais.

Sostinės „Ibis“ viešbutyje vykusiame rezultatų aptarime Lietuvos futsal rinktinės treneris Kęstutis Rudžionis pristatė komandos pasirodymus 2016 metų Baltijos futsal taurėje bei atrankos varžybas Vilniuje.

Solidaus susidomėjimo sulaukusiose Europos čempionato atrankos varžybose Lietuvos rinktinė Vilniuje 5:1 sutriuškino Andoros komandą, bet lemiamoje dvikovoje po įtemptos kovos turėjo pripažinti stiprios Prancūzijos ekipos pranašumą.

Europos čempionatui rinktinė turėjo keturių dienų pasiruošimo stovyklą. Per jas buvo surengtos penkios bendros treniruotės salėje, draugiškos rungtynės ir kasdieniniai taktiniai užsiėmimai. Pasak K. Rudžionio, didžiausias dėmesys buvo skiriamas vadinamajam aikštės ketvertų keitimuisi ir tai, jog kiekviename iš ketvertų žaistų bent vienas kairiakojis žaidėjas.

K. Rudžionis teigė, kad žaidimo gynyboje taktinis pasiruošimas susidėjo iš atstumo pasirinkimo prieš varžovus šlifavimo bei aukšto spaudimo akcentavimo. Taip pat rungtynėms su Andora buvo ruoštąsi žaidimui mažumoje ir tai pasiteisino, nes varžovai naudojo tokią taktiką, jai buvo pasiruošta.

Vertinant puolimą treneris atskleidė, kad buvo tobulinami įvairūs puolimo variantai žaidžiant atakose trys prieš vieną, spaudimo nuo varžovų atsikratymo būdai bei specialus išėjimas į atakas prieš Prancūzijos komandos spaudimą. Į pasiruošimą buvo įtrauktos standartinės padėtys bei puolimas daugumoje.

Nuo 2013 metų komandos treneriu dirbantis K. Rudžionis svarstė, jog žaidėjai beveik maksimaliai išpildė nurodymus, pasiteisino ir žaidimas trimis ketvertais, pavyko gintis mažumoje keturi prieš penkis. Pasak jo, patobulėti reikėtų agresyvaus žaidimo gynyboje atžvilgiu, bet strategas pabrėžė ypač gerą komandinę dvasią rūbinėje ir džiaugėsi savo auklėtinių atsidavimu abiejuose mačuose.

Bendroje diskusijoje aptarta, kokiose pozicijose atitinkami žaidėjai parodė gerą žaidimą ir kur jų indėlis buvo nematomas arba ne toks, koks galėtų būti kitose pozicijose. K. Rudžionis su susirinkusiais specialistais diskutavo bei argumentavo savo taktinius pasirinkimus, taip pat pateikė savo pasiūlymus dėl darbo treniruotėse.

Buvo pripažinta, kad daugiau kontrolinių rungtynių padėtų rinktinei pasiekti aukštesnį lygį. Tačiau žaidėjų komplektacija dėl jų įsipareigojimų lauko futbolo klubui taip pat būtų sudėtingas klausimas tuo atveju, jei tektų rungtyniauti oficialiose rungtynėse ir turnyruose lauko futbolo sezono metu.

Taip pat apžvelgtas organizacinis Europos čempionato atrankos turnyro aspektas. Varžybos buvo rekordinio lankomumo: per dvi dienas Lietuvos rinktinių rungtynėse „Siemens“ arenoje apsilankė 6534 žmonės, turnyro reportažai iš viso sulaukė 132 tūkst. peržiūrų, o transliacijos internetu - daugiau nei 46 tūkst. peržiūrų.  Atlikus žiūrovų „Siemens“ arenoje apklausą (apklausta 12 proc. žiūrovų) net 94 proc. savo pasirinkimuose nurodė įvertinimą „puikiai“ arba „gerai“.


Susijusios naujienos

 • Inauguraciniame Baltijos taurės turnyre užimta trečia vieta

  2019-05-20

  Futsal vyrų rinktinė

  Inauguraciniame Baltijos taurės turnyre užimta trečia vieta

  2020 m. pasaulio futsal čempionatui besiruošiančios Lietuvos futsal rinktinės žaidėjai savaitgalį įgavo svarbios žaidybinės patirties naujai įkurtame Baltijos taurės turnyre ir išbandė jėgas su...

 • Trys įvarčiai neišgelbėjo nuo pralaimėjimo

  2019-04-17

  Futsal vyrų rinktinė

  Trys įvarčiai neišgelbėjo nuo pralaimėjimo

  2020 metų pasaulio čempionatui besirengianti Lietuvos futsal rinktinė trečiadienį Tbilisyje sužaidė antrąsias kontrolines rungtynes su Gruzijos rinktine. Jevgenijaus Ryvkino auklėtiniai pademonstravo...

 • Pirmosiose rungtynėse – pralaimėjimas Gruzijai

  2019-04-16

  Futsal vyrų rinktinė

  Pirmosiose rungtynėse – pralaimėjimas Gruzijai

  Lietuvos futsal rinktinė antradienio vakarą Tbilisyje sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes su Gruzija. Lietuviams teko pripažinti pajėgių varžovų pranašumą 1:7. Radviliškyje nuo trečiadienio...