Lietuvos futbolo federacija

Priežiūra

Diskusijoje aptarė mokyklų sertifikavimo projektą

2017-03-29

Diskusijoje aptarė mokyklų sertifikavimo projektą

Ženklioms permainoms futbolininkų ugdymo kokybės srityje besiruošianti futbolo bendruomenė dalyvavo strateginėje diskusijoje dėl naujos futbolo mokyklų sertifikavimo sistemos.

Diegiant naują sistemą bus siekiama skatinti kryptingai vystyti jaunųjų futbolininkų ugdymą.

Renginyje dalyvavo futbolo mokyklų, akademijų ir kitų organizacijų, kuriose ugdomi jaunieji futbolininkai, vadovai, treneriai, futbolo klubų atstovai, už sportinę veiklą atsakingi savivaldos institucijų specialistai ir kiti entuziastai, kurie diskutavo ir siūlė savo variantus atitinkamiems aspektams.

Esamos situacijos analizę, paruoštą sertifikavimo sistemos koncepciją, kuri buvo keičiama po pirminių diskusijų dar prieš šį renginį, pristatė Lietuvos futbolo federacijos atstovai - plėtros vadovas Vytautas Žirgutis, techninis direktorius Raimondas Statkevičius, klubų licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolis bei Lietuvos vaikų ir jaunių asociacijos (LVJFA) direktorius Donaldas Urniežius.

Apie tokios sistemos naudą kalbėjo ir LFF prezidentas Edvinas Eimontas bei nacionalinės rinktinės treneris Edgaras Jankauskas.

D. Urniežius apžvelgė Lietuvos futbolo ugdymo įstaigų ir esamą situaciją. Jo teigimu, vieningos sistemos ir krypties stoka - viena didžiausių problemų. Buvo pabrėžta, kad tam tikrose amžiaus grupėse trūksta konkurencingumo ir stipraus atgalinio ryšio iš futbolo mokyklų vadovų, o komunikacijos problema tarp įstaigų organizacijų bei trenerių turi būti sprendžiama kuo greičiau.

Buvo pristatyti pagrindiniai futbolo mokyklų sertifikavimo tikslai - siekiama, jog žaidėjo ugdymas turi būti vykdomas pagal vieningą programą, apjungiančią bendrą futbolo turnyrų sistemą, rekomenduojamas taisykles treneriams bei jų kvalifikacijos kėlimą. Tai būtų naudinga ne tik nacionalinėms rinktinėms, kurioje žaistų kokybiškiau parengti žaidėjai, bet ir pačioms futbolo mokykloms, kurios panaudos sistemos intelektinį ir metodinį potencialą.

LFF atstovai pateikė kitų šalių federacijos partnerysčių su klubais pavyzdžius ir aptarė, kaip jų bendradarbiavimas dėl jaunimo ugdymo gali būti naudingas Lietuvos futbolui. Atsižvelgiant į tai numatomas vaikų ir jaunimo futbolo organizacijų veiklos sertifikavimas pagal gerąją praktiką, sportinės veiklos, vadybos ir infrastruktūros kriterijus.

Pristatyme buvo informuota apie sertifikavimo tvarką. Sertifikavimas vyks vertinant ne tik futbolo mokyklų pateiktus dokumentus, tačiau ir vertinant atitiktį vietoje: atliekant apžiūrą, bendraujant su auklėtiniais, vykdant stebėseną. Sporto mokykloms buvo iškelti kriterijai sporto veiklos, techninio personalo ir vadybos atžvilgiu.

Futbolo mokykloms planuojama naudoti ir skatinimo priemones – galimybę pretenduoti į futbolo paramos fondo skiriamą paramą, dalies darbo užmokesčio kompensavimas sportinės veiklos vadovui, jei pasiekiamas tam tikras lygis. Ugdymo įstaigos atsižvelgiant į visus kriterijus bus įvertintos nuo vienos iki penkių žvaigždučių.

Rengino metu pristatytas „LFF Akademija Online“ projektas. Šis interaktyvus įrankis treneriams suteiks galimybę pasinaudoti garsaus Amsterdamo „Ajax“ akademijos klubo propaguojamais metodais treniruotėse ir padėti lengviau vaikams įsisavinti medžiagą.

Po pristatymų susitikimo dalyviai turėjo galimybę tam skirtose vietose pateikti savo siūlymus ir aptarti sportinės veiklos, vadybos ir infrastruktūros klausimais Buvo išklausytos dalyvių mintys ir nuomonės, o artimiausiu metu numatoma atlikti paskutinius sistemos patobulinimus ir gegužės mėnesį pradėti pilotinius sertifikavimus.


Susijusios naujienos

 • Patvirtintas žaidėjų perėjimo tarp futbolo ugdymo įstaigų reglamentas

  2020-11-27

  Priežiūra

  Patvirtintas žaidėjų perėjimo tarp futbolo ugdymo įstaigų reglamentas

  Lapkričio 19-ąją LFF Vykdomasis komitetas patvirtino parengtą reglamentą, kuriuo bus sureguliuota žaidėjų perėjimo tvarka.    Reglamentas nustato privalomas taisykles dėl ne jaunesnių kaip 12 metų...

 • Laikinai sutriks COMET sistemos veikla

  2020-03-06

  Priežiūra

  Laikinai sutriks COMET sistemos veikla

  Kroatų administruojama COMET elektroninė sistema laikinai gali veikti su nesklandumais. COMET elektroninė sistema pakeitė duomenų bazę, todėl gali sulėtėti sistemos veikla. Pati sistema neprisitaiko...

 • Po Apeliacinio komiteto sprendimo – pokyčiai LFF

  2018-04-13

  Priežiūra

  Po Apeliacinio komiteto sprendimo – pokyčiai LFF

  Vadovaudamasi LFF Apeliacinio komiteto išvadomis, Lietuvos futbolo federacija (LFF) praneša apie planuojamus pasikeitimus LFF varžybų ir drausminės priežiūros nuostatų atžvilgiu. Federacija, siekdama...