Lietuvos futbolo federacija

Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

Paplūdimio rinktinė išbandė jėgas prieš Baltarusijos vicečempionus

2017-04-13

Paplūdimio rinktinė išbandė jėgas prieš Baltarusijos vicečempionus

Lietuvos nacionalinė paplūdimio futbolo rinktinė išmėgino jėgas draugiškose rungtynėse su praėjusių metų Baltarusijos vicečempione „Vitoblsport“ (Vitebsko apskritis) komanda, atvykusi į pasiruošimo stovyklą Vilniuje. Dvejuose kontroliniuose susitikimuose pergales iškovojo svečiai.

Paplūdimio futbolo asociacijos nuotr.

Pirmosiose rungtynėse mūsų ekipa buvo labai arti pergalės. Trečiajame kėlinyje po R. Radavičiaus įvarčio Lietuvos rinktinė išsiveržė į priekį 4:3, tačiau paskutinėmis sekundėmis baltarusius lydėjo fortūna, jie sugebėjo pakartotiniu smūgiu išlyginti rezultatą ir rungtynes perkelti į pratęsimą. Jo pabaigoje mūsų komanda suklydo gynyboje ir buvo priversta patirti nesėkmę 4:5.

Antroji dvikova buvo skirta eksperimentams. Rinktinės treneris N. Budraitis suteikė laiko mažiau rungtyniavusiems žaidėjams, išbandė naujus derinius standartinėms situacijoms bei įvairius sudėties ketvertukus. Šie sprendimai atskleidė rinktinės silpnąsias vietas, spragas gynyboje ir puolime, taisytinus žaidėjų judėjimo aikštėje elementus. Tuo tarpu savo užduotis sprendusi „Vitoblsport“ ekipa aikštėje žaidė stipriausia sudėtimi ir baudė aikštės šeimininkus už visas klaidas – 12:3.

„Draugiškose rungtynėse su stipria Baltarusijos klubine komanda galėjome įsitikinti, ar teisinga linkme einame ir kiek esame patobulėję. Tik žaidžiant atsiskleidžia tikras žaidėjų meistriškumas ir fizinis pajėgumas. Treneris gali išbandyti įvairius taktikos ir žaidėjų parinkimo variantus, atrinkti geriausius futbolininkus, kurie ir toliau gins Lietuvos garbę. Po šių rungtynių buvo akivaizdu, kad rinktinės nauji veidai R. Radavičius ir V. Kuzmickas niekuo nenusileidžia rinktinės senbuviams, o  A. Streckis, M. Runkys ir V. Podosionovas jau artimiausiu metu taps stipriu rinktinės ramsčiu“, - kalbėjo paplūdimio futbolo asociacijos vadovas Darius Laucevičius.

Pasak jo, šiuo metu rinktinė sudaryta Vilniaus miesto paplūdimio futbolininkų pagrindu, tačiau tikimasi, kad prasidėjus Lietuvos čempionatui šaliai atstovauti bus pakviesti ir pajėgūs kitų miestų atstovai.

Baltarusijos nacionalinė rinktinė užima 10-ąją vieta Europos šalių reitinge. Jos žaidėjai treniruojasi ir žaidžia pajėgiuose klubuose ištisus metus. Praėjusių metų pabaigoje ši rinktinė tik per plauką nepateko į Pasaulio čempionatą, kuris prasidės balandžio pabaigoje Bahamose.

Autorius: Martynas Pocius

Susijusios naujienos

 • Lietuvos paplūdimio rinktinė – rekordinėse reitingo aukštumose

  2020-04-06

  Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

  Lietuvos paplūdimio rinktinė – rekordinėse reitingo aukštumose

  Naujausiame FIFA sudarytame pasauliniame reitinge Lietuvos paplūdimio rinktinė pakilo į 50 vietą. Tai yra aukščiausia pasiekta pozicija istorijoje. Per paskutinius tris mėnesius (nuo paskutinio...

 • Paskutinėse rungtynėse – pralaimėjimas Estijai

  2019-08-18

  Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

  Paskutinėse rungtynėse – pralaimėjimas Estijai

  Lietuvos paplūdimio rinktinė sekmadienį Katanijoje (Italija) baigė kovas Europos čempionato („Euro Beach soccer“) B divizione ir prarado galimybes patekti į rugsėjį Portugalijoje vyksiantį...

 • Paplūdimio rinktinė sutriuškino Moldovą

  2019-08-17

  Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

  Paplūdimio rinktinė sutriuškino Moldovą

  Italijoje vykstančiame Europos paplūdimio (Euro Beach soccer) B diviziono čempionate Lietuvos rinktinė 6:0 sutriuškino Moldovą bei tęsia kovą dėl kelialapio į kitą mėnesį Portugalijoje įvyksiantį...