Lietuvos futbolo federacija

Moterų Baltijos lyga

Aptarta idėja dėl Baltijos moterų futbolo lygos atkūrimo

2016-11-01

Aptarta idėja dėl Baltijos moterų futbolo lygos atkūrimo

Praėjusį savaitgalį Lietuvos, Latvijos ir Estijos moterų futbolo klubų vadovai rinkosi į susitikimą Rygoje, kuriame buvo svarstomas pagrindinis klausimas – moterų Baltijos futbolo lygos atkūrimo procesas.

Susirinkime klubų vadovai priėmė vieningą sprendimą, jog nuo 2012-ųjų metų savo veiklą sustabdžiusi moterų Baltijos futbolo lyga turi būti atkurta. Planuojama, jog lyga turėtų pratęsti savo gyvavimą jau nuo ateinančio 2017-ųjų metų pavasario.

Pasak Šiaulių „Gintros-Universiteto“ klubo vadovo Gintaro Radavičiaus, kuris eina ir Baltijos lygos viceprezidento pareigas, pirminiame lygos atkūrimo šablone yra numatyta, jog joje turėtų dalyvauti po du pajėgiausius klubus iš kiekvienos šalies, o paraleliai turėtų vykti ir dublerių pirmenybės.

„Buvo pasiūlytas ir apsvarstytas toks moterų Baltijos futbolo lygos formatas, kuriuo remiantis turnyre dalyvautų 6 komandos – po dvi stipriausias iš Estijos, Latvijos bei Lietuvos. Be viso ko, visi šie klubai privalėtų turėti ir savo antrąją komandą, kuri dalyvautų Baltijos lygos dublerių čempionate. Manau, kad tai puiki idėja, kurios įgyvendinimas visiškai realus. Pavyzdžiui, vykdami rungtyniauti į Estiją, vyktumėme su pagrindine bei dublerine komandomis, kurios su varžovėmis sužaistų tą pačią dieną. Tokiu būdu ne tik turėtumėme daugiau aukšto lygio rungtynių, kurių mums taip trūksta, bet ir grūdintumėme savo jaunimą“ – teigė G. Radavičius.

Kitas susitikimas sprendžiant tolimesnius moterų Baltijos futbolo lygos proceso klausimus yra numatytas įvykti lapkričio 22-ą dieną Rygoje. Jame klubų vadovai bei visų lygoje ketinančių dalyvauti šalių federacijų atstovai turėtų pateikti galutinius atsakymus dėl lygos atkūrimo bei išgryninti komandas, kurios dalyvaus turnyre.

fkgintra.lt infromacija

Susijusios naujienos

 • Finišavo moterų Baltijos lyga

  2017-09-10

  Moterų Baltijos lyga

  Finišavo moterų Baltijos lyga

  Rugsėjo 9 dieną buvo sužaistos paskutinės Baltijos moterų lygos (BWFL) rungtynės, po kurių paaiškėjo galutinės komandų pozicijos. Varžybų šeštajame ture sprendėsi sidabro ir bronzos medalių...

 • „Gintra-Universitetas“ triumfavo Baltijos lygoje

  2017-08-12

  Moterų Baltijos lyga

  „Gintra-Universitetas“ triumfavo Baltijos lygoje

  Pirmąjį sezono tikslą Šiaulių komandai įgyvendinti pavyko – Lietuvos čempionių ekipa tapo stipriausia Pabaltijyje ir iškovojo po kelerių metų pertraukos atgimusios Baltijos moterų futbolo lygos...

 • „Gintra-Universitetas“ gražiu stiliumi susitvarkė su Talino klubu

  2017-08-10

  Moterų Baltijos lyga

  „Gintra-Universitetas“ gražiu stiliumi susitvarkė su Talino klubu

  Užtikrintai rungtyniavusios Lietuvos čempionės pratęsė pergalių seriją be didesnių problemų 3:0 (3:0) pranokdamos Talino „Flora“ komandą iš Estijos ir į savo sąskaitą įsirašydamos trečiąją pergalę iš...