Lietuvos futbolo federacija

Pirma lyga

Pirmos lygos XVII turo apžvalga: apkartęs "Vilniaus Vyčio" sugrįžimas

2016-08-02

Pirmos lygos XVII turo apžvalga: apkartęs "Vilniaus Vyčio" sugrįžimas

Po pertraukos sugrįžusios Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Pirmos lygos 17-ojo turo rungtynėse buvo užfiksuota viena staigmena. Puikiai žinomu naujokų desantu savo sudėtį sustiprinęs „Vilniaus Vytis“ gavo antausį Kaune, po kurio klubo treneris Algimantas Liubinskas ištarė išties sparnuotą frazę.

K. Tretjakas/Pirmalyga.lt

Atsitiesė. Prieš pat pertrauką kaip reikiant į kuprą nuo gargždiškių gavę Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai neleido artimiausiems konkurentams priartėti. Gedimino Jarmalavičiaus kariauna 4:0 sutriuškino FBK „Kauną“ ir toliau trimis taškais lenkia vieneriomis rungtynėmis daugiau sužaidusią „Palangą“.

Dublis. Gargždų „Bangos“ simbolis Aurelijus Staponka pelnė pirmąjį dublį šiame sezone, tris įvarčius taip pat pridėjo Paulius Lotužys, o gargždiškiai namuose net 6:2 sutriuškino Kelmės „Kražantę“. Tokiu būdu pasibaigė ketverių iš eilės rungtynių serija, kai „Banga“ išlaikė vartus „sausus“.

Duoklė. „Būtų nuodėmė prie tokių sirgalių žaisti blogai. Galima ir nežaisti gražiai, bet aikštėje reikia numirti“, – teigė pergalingai naujame klube debiutavęs treneris Darius Gvildys, pagyręs gausiai susirinkusius Alytaus DFK „Dainavos“ sirgalius. Dzūkai pirmi praleido įvartį, tačiau perlaužė dvikovos eigą, rezultatu 2:1 įveikdami Vilniaus „Žalgirį B“.

Įvarčiai. Haroldas Vaineikis iš „Bangos“, Artūras Janušas iš Kretingos „Minijos“, „Palangos“ naujokas Pavelas Kirijenka, brazilas Davi iš Kauno „Hegelmann Litauen“ klubo, Ernestas Mickevičius iš „Šilutės“ bei Lukas Baranauskas iš DFK „Dainavos“ – visi šie futbolininkai pasižymėjo naujose komandose per debiutines šio sezono rungtynes.

Kritika. „Pirmiausia, tai pralaimėjau rungtynes aš, todėl kad pirmame kėlinyje vietoje žaidėjų išleidau į aikštę bulvių maišų, kurie stovėjo kaip įkasti“, – teigė jau ne pirmą kartą skambiomis frazėmis futbolo sirgalius priverčiantis nusišypsoti „Vilniaus Vyčio“ treneris A. Liubinskas. Vilniečiai po tragiško pirmo kėlinio, kurį pralaimėjo 0:3, atsitiesė, bet bent taško dvikovoje su „Hegelmann Litauen“ ekipa taip ir neiškovojo.

Mobilizacija. Kėdainių „Nevėžis“, rungtyniavęs Žemaitijoje be traumuoto snaiperių klasifikacijos lyderio Areto Gėgžnos, 2:1 įveikė Telšių „Džiugą“ ir šiuo metu pagal surinktus taškus su „Panevėžiu“ dalinasi 3–4 turnyro lentelės vietą. Šešios iš eilės pergalės – šiuo metu ilgiausia serija lygoje.

Naujokai. Nors „Šilutė“ pasistipino Gediminu Kruša, Laimonu Jurevičiumi, Benu Olencevičiumi, Ernestu Mickevičiumi bei Aivaru Lukošiumi, tai pergalės neatnešė. Šilutiškiai 1:3 nusileido „Trakų B“ komandai, kurioje debiutavo keli jauni futbolininkai, atvykę iš Vilniaus „Ateities“bei Alytaus FA „Dainava“ .

Serijos. Tiek FBK „Kaunas“, tiek Radviliškio „Lokomotyvas“ pralaimėjo jau septintąsias rungtynes iš eilės. Kauniečiai 0:4 pralaimėjo „Šilui“, o radviliškiečiai, sustiprinę puolimo grandį iš „Vilniaus Vyčio“ atvykusiu Nikolajumi Misiuku – net 0:7 „Palangai“. Šios nesėkmių virtinės yra ilgiausios lygoje.

Žirklės. „Šilo“ gynėjas Ilja Cyvilka retai kada muša įvarčius, bet taiklus smūgis į FBK „Kauno“ vartus baltarusiui turėtų įsiminti ilgam. Po pakelto kampinio legionierius sėkmingai smūgiavo „žirklėmis“, o tai – bene efektingiausias įvartis šiame sezone. I. Cyvilka kamuolį į varžovų vartus šiame sezone pasiuntė pirmą kartą.

Rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas: Aretas Gėgžna („Nevėžis“) – 18 įvarčių.

Susijusios naujienos

 • „Džiugas“ šventiškai baigė I lygos sezoną

  2019-10-29

  Pirma lyga

  „Džiugas“ šventiškai baigė I lygos sezoną

  Spalio 27 dieną „Džiugas“ rungtynėmis su Vilniaus „Žalgirio“ B ekipa užbaigė 2019 metų LFF I lygos sezoną. Rungtynės baigėsi vilniečių pergale rezultatu 1:2 (1:0). Kiek ankščiau I lygos nugalėtojų...

 • 19 turas: lyderis keičiasi, tik nežinia, ar ilgam

  2019-08-12

  Pirma lyga

  19 turas: lyderis keičiasi, tik nežinia, ar ilgam

  Po šio savaitgalio dvikovų pasikeitė situacija turnyrinės lentelės viršuje. Užteko Gargždų „Bangos” kluptelėjimo Vilniuje ir konkurentai tuo pasinaudojo – tiek „Nevėžis”, tiek „Džiugas”, nors ir...

 • I lygos 18 turo apžvalga: lyderiai iš tolo mojuoja persekiotojams

  2019-08-05

  Pirma lyga

  I lygos 18 turo apžvalga: lyderiai iš tolo mojuoja persekiotojams

  Aštuonioliktame ture pergales iškovojo visos trys pirmaujančios komandos. Tiesa, Gargždų ir Telšių ekipoms dėl trijų taškų teko gerokai paplušėti. Tuo tarpu komandoms, užimančioms 4-6 vietas, turas...