Lietuvos futbolo federacija

WU-18 rinktinė

Po nesėkmingo antro kėlinio - skaudi pamoka

2017-04-28

Po nesėkmingo antro kėlinio - skaudi pamoka

Lietuvos merginų WU-18 (1999 m. ir jaunesnių) rinktinei itin nesėkmingai susiklostė paskutinės rungtynės UEFA Jaunųjų talenčių turnyre. Nepaisant turėtos iniciatyvos lietuvaitės praleido kelias varžovių kontratakas ir nusileido Farerų salų komandai.

Pirmose rungtynėse Lietuva sužaidė 2:2 su Slovakija ir nugalėjo varžovų baudinių serijoje. Antrąją dieną slovakės 6:2 įveikė Farerų salų komandą.

Lietuvos ekipa turėjo iniciatyvą nuo rungtynių pradžios, tačiau nesisekė pralaužti varžovų gynybos. Pirmajame kėlinyje aikštės šeimininkės dažniausiai grasino tolimais smūgiais.

36 min. pavojus kilo ir prie mūsiškių vartų, kai vartininkė Aušra Klevečkaitė sugavo kamuolį už baudos aikštelės linijos. Visgi vartininkė pati ir atrėmė varžovų baudos smūgį.

Netrukus arti tikslo jau buvo Lietuvos komanda – po tolimo smūgio kamuolys atsimušė į varžovių skersinį. Po kampinio įžaidus kamuolį Liucija Vaitukaitytė smūgiavo iš krašto ir svečių komandą gelbėjo vartininkė.

Tiek pirmajame kėlinyje, tiek per pertrauką komandos atliko po kelis keitimus – pagal turnyro reglamentą turi parungtyniauti visos ekipos sudėtyje esančios žaidėjos.

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos komanda buvo prispaudusi varžoves jų aikštės pusėje ir surengė kelias atakas, tačiau vis trukdavo tikslumo. Pora kartų į vartus iš krašto smūgiavo Ieva Lidikauskaitė.

Deja, kėlinio viduryje į priekį išsiveržė varžovės – po perdavimo iš aikštės gilumos Farerų salų žaidėja pabėgo nuo gynėjų ir smūgiavo tiksliai. Dar po dviejų minučių farerietės įmušė ir antrą kartą - iš baudos smūgio kamuoliu atšokus nuo skersinio.

72 min. dar viena kontrataka, šį kartą dešiniuoju kraštu baigėsi Farerų salų kapitonės įvarčiu po pakartotinio bandymo, o 81 min. į mūsiškių vartus varžovės įmušė po kampinio rikošetu atšokusį kamuolį.

Dvikovos pabaigoje tiksliu smūgiu iš 12 metrų į vartų kampą paguodos įvartį lietuvaitėms įmušė Gabija Gedgaudaitė. Arti tikslo taip pat buvo Liucija Vaitukaitytė.

Lietuvos komandai šis turnyras buvo vienas iš pasiruošimo etapų prieš rudenį vyksiančias Europos merginų U-19 čempionato atrankos kovas.

Preliminari rungtynių statistika

WU-18 Farerų salos - Lietuva 4:1 (0:0)
LFF stadionas
Teisėja – Rasa Imanalijeva
Įvarčiai: 65 min. Rebekka Benbakoura, 68 min. Sarita Mittfoss, 73 min. Evy a Lakjuni, 81 min. Rebekka Benbakoura (Farerų salos); 85 min. Gabija Gedgaudaitė (Lietuva).
Įspėtos: 38 min. Aušra Klevečkaitė, 67 min. Paulina Narbutaitė (Lietuva).

Lietuva: Aušra Klevečkaitė (46 min. Emilija Kaselytė), Agneta Patilskytė, Viktorija Čepaitė (44 min. Agnė Medvedevaitė), Paulina Narbutaitė, Paulina Potapova, Anika Kyžaitė, Liucija Vaitukaitytė, Deimantė Griesiūtė, Roneta Mardosaitė ((40 min. Aksinija Neznamova (82 min. Urtė Šmigelskaitė), Paulė Milkintytė (40 min. Ieva Lidikauskaitė), Gabija Gedgaudaitė.

Susijusios naujienos

 • V. Jančiauskas: "Mums trūko daugiau laiko"

  2017-04-30

  WU-18 rinktinė

  V. Jančiauskas: "Mums trūko daugiau laiko"

  Lietuvos merginų WU-18 rinktinė (1999 m. ir jaunesnių) penktadienį užbaigė UEFA Jaunųjų talenčių turnyrą, o komandos vyriausiasis treneris Vytas Jančiauskas pasidalijo įspūdžiais apie prabėgusias...

 • Po dramatiškos kovos nugalėjo Slovakiją

  2017-04-26

  WU-18 rinktinė

  Po dramatiškos kovos nugalėjo Slovakiją

  Lietuvos merginų WU-18 (1999 m. ir jaunesnių) rinktinė trečiadienį pergalingai pradėjo UEFA Jaunųjų talenčių turnyrą Vilniuje. Po permainingos kovos 2:2 baudinių serijoje mūsiškės privertė pasiduoti...

 • WU-18 rinktinė ruošiasi turnyrui Vilniuje

  2017-04-25

  WU-18 rinktinė

  WU-18 rinktinė ruošiasi turnyrui Vilniuje

  Lietuvos merginų WU-18 (1999 m. ir jaunesnių) rinktinė susirinko į stovyklą Vilniuje, kur šią savaitę dalyvaus tarptautiniame  turnyre. UEFA Jaunųjų talenčių mūsiškės sužais dvejas kontrolines...