Lietuvos futbolo federacija

Teisėjai

Susipažino su teisėjavimu ir taisyklių subtilybėmis

2017-05-22

Susipažino su teisėjavimu ir taisyklių subtilybėmis

Kaune vyko Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) organizuotas moterų teisėjų seminaras moterims ir merginoms, kurios domisi teisėjų veikla ir futbolo taisyklių taikymu.

Į seminarą gegužės 20-ąją atvyko būrys merginų iš visos Lietuvos. Jos dalyvavo teorinėje paskaitoje, kur buvo pristatyti naujausi futbolo taisyklių pakeitimai, jų pritaikymai, taip pat teisėjų karjeros galimybės Lietuvoje ir užsienyje.

Seminare savo patirtimi dalijosi Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) Prezidiumo narė Aušra Tvarijonaitė-Kancė, tarptautinės kategorijos teisėjos Ingrida Siliūnienė, Justina Lavrenovaitė, Ieva Ramanauskienė, Rasa Imanalijeva. Praktinėje seminaro dalyje merginos išbandė save teisėjos vaidmenyje. Praktines užduotis parengė ir pristatė LFTA fizinio pasirengimo treneris Marius Čeliauskas.

„Seminaras pavyko labai gerai, jame dalyvavo apie 30 merginų ir tai didelis skaičius. Norėjome apjungti visas I lygos komandas ir jų žaidėjas. Kai pati žaidžiau futbolą, niekas žaidėjoms apie taisykles ir kitas subtilybes neaiškino. Dabar tam turime puikias galimybes, – sakė buvusi tarptautinės kategorijos teisėja A. Tvarijonaitė-Kancė - Pirminis šio seminaro tikslas buvo supažindinti žaidėjas su svarbiausia informacija apie taisyklių pasikeitimus, pražangas, jų pobūdį ir traktavimą, kad futbolininkės, o galbūt ir būsimosios teisėjos, būtų kuo profesionalesnės. Kai kurioms tai buvo visiškai nauja informacija ir jos sakė, kad apie kai kuriuos akivaizdžius aspektus ankščiau net nepagalvodavo. Todėl tai buvo visapusiškai naudinga patirtis.“

Kitas seminaro tikslas, pasak A. Tvarijonaitės-Kancės, buvo supažindinti merginas su teisėjavimo galimybėmis. Praktinėje seminaro dalyje jos ne tik žaidė, bet kartu ir išbandė save ir teisėjų vaidmenyje.

„Merginos išbandė save ne tik aikštės teisėjos, bet ir šoninės teisėjos pozicijoje. Buvau nustebusi, nes kai kurios vėliavėlę ar švilpuką savo rankose laikė pirmą kartą, bet jau matėsi, kad jos yra gabios, imlios ir, jei norės, galės žengti teisėjos keliu. Visa tai praėjome su teigiamomis emocijomis ir buvo smagu matyti šypsenas jų veiduose išpildant praktines užduotis“, – dėstė A.Kancė.

Seminarai teisėjos karjerą norinčioms pradėti ir jau pradėjusioms moterims bus organizuojami ir ateityje. Šiais metais juos planuojama organizuoti ir atskiruose šalies regionuose.

Susijusios naujienos

 • Koronavirusas jaukia Lietuvos teisėjų planus UEFA Jaunimo lygoje

  2020-03-02

  Teisėjai

  Koronavirusas jaukia Lietuvos teisėjų planus UEFA Jaunimo lygoje

  Kovo 3 dieną turėjusios vykti  UEFA Jaunimo lygos aštuntfinalio rungtynės „Internazionale“ – „Stade Rennais“, kurioms paskirta teisėjų brigada iš Lietuvos, yra nukeltos. Antradienį startuoja...

 • Wellkid lygos švente mėgaujasi ir teisėjai

  2019-10-22

  Teisėjai

  Wellkid lygos švente mėgaujasi ir teisėjai

  Praėjusį šeštadienį Marijampolė pulsavo vaikų futbolo ritmu. Lietuvos vaikų futbolo čempionatą „Wellkid lyga“ vainikuoja šventiniai turnyrai, kurie suteikia nepamirštamų emocijų. Wellkid lygos...

 • UEFA Jaunimo lygos starte aidėjo lietuvio švilpukas

  2019-09-19

  Teisėjai

  UEFA Jaunimo lygos starte aidėjo lietuvio švilpukas

  Rugsėjo 17–18 dienomis startavo UEFA Jaunimo lygos turnyras. Manfredo Lukjančuko vadovaujama teisėjų bridaga dirbo „Šachtar“ ir „Manchester City“ rungtynėse Ukrainoje ir pasidalino savo įspūdžiais...